anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Coraz bliżej zmiana warunków Allegro Smart! na kontach firmowych

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Przypominamy, że już 25 kwietnia 2023 r. zmienią się warunki oznaczenia ikoną Smart! ofert wystawionych na kontach firmowych. Do obowiązujących wymagań, dodajemy kolejne. 

 

Od tego dnia Smart! będą oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnicie też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego od różnych przewoźników.

Listę metod do wyboru podajemy poniżej:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex 
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

 

Wyjątek, który zwalnia z obowiązku

Jeśli sprzedajecie produkty, których nie można umieścić w automacie paczkowym – na przykład ze względu na rozmiar czy wagę - i nie udostępniacie w nich metod dostawy do punktów odbioru i/lub automatów paczkowych, to po 25 kwietnia oferty te nadal będą Smart!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika jedno mnie zastanawia 🤔, mam pocztę punk żabka itp. więc po co mam dodawać DHL czy DPD czy UPS skoro oni też doręczają do żabek itp. ??? Wiem rozwijają automaty ale na razie ich nie widać 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 dzięki temu, że sprzedający udostępni w swoich ofertach 2 metody dostawy do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego, klienci zyskają większy wybór metod dostawy – będą mogli wybrać te, które są dla nich najwygodniejsze.
Przewoźnicy, których wymieniłeś mają swoje automaty paczkowe lub punkty odbioru, być może ich nie widzisz w swojej okolicy, ale np. DHL ma 14 tys. punktów (nie tylko w Żabce) i automatów, DPD ma również sporo punktów, w których kupujący mogą odebrać przesyłki, tak samo UPS, punkty tego przewoźnika są dostępne w różnych lokalizacjach i sklepach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika rozumiem ,że to są 2 różne dostawy ?

  • Allegro Punkty Poczta, Żabka
  • Allegro Automat Pocztex
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria nie, Allegro Punkty Poczta, Żabka, Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex, Allegro Automat Pocztex to wszystko jest traktowane jako jedna metoda dostawy
(edytowano 25.04.2023) 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mdrogeria  No więc w One nie wpadniemy :). Co proponujesz na drugiego kuriera?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas k..... nie mam pomysłu , do jesieni jeszcze trochę czasu i mam cichą nadzieję ,że kurier Inpost się obudzi .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mdrogeria 

A ja Ci powiem tak. Wezmę na spytki dziś kuriera DHL i podpytam go co będę umiał. Jak coś fajnego z niego wyciągnę to się podzielę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas @mdrogeria ja też szykuje jako drugiego kuriera + trzeci punkt odbioru w trzecim kwartale DHL z całej gamy wydaje się na razie najlepszym rozwiązaniem 😄

Teraz mam Pocztę + Inpost 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@kostas11 

Czekamy na jakiś feedback 🙂

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@serwis-texas obecnie już nie ma się co obawiać tych One ... ja to mam za 0zł ustawione a ludzie i tak wolą InPost za 9,99zł 😄 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek kuriera One można nadać w maszynie czy tylko podjazd ?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mdrogeria mam tylko przesyłki do punktów - aż tak odważny aby sobie dać kuriera to nie jestem. 

Co do nadań w punkcie moje doświadczenie mówi ... unikać jak ognia, 3-5 dni zanim kurier łaskawie się pofatyguje to nic niezwykłego (punkt nadań znajduje się u mnie pod tym samym adresem co zielony automat). Zlecenie podjazdu jest za 0zł bez względu na ilość przesyłek. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@sl-aw-ek 

No to chociaż tyle dobrze. Ale i tak będę wolał włączyć punkt pocztexu. Tam już na pewno nikt nie zamówi.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika KIJOWO !! ... składam wobec powyższego reklamację bo informacja wprowadza w błąd --- opcje są podane w 2 podpunktach co sugeruje 2 różne dostawy !!!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria jasne, rozumiem przykro mi, ale oczywiście możesz do nas napisać w tej sprawie za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika owszem , tylko po co? żeby otrzymać taką samą odpowiedź jak od Ciebie ?

Poinformujcie Wszystkich o błędzie bo jesienią będzie dramat dla wielu użytkowników

kostas11 nowe info !!

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria wracam do Ciebie z ważną informacją, przepraszam za wprowadzenie w błąd! Otrzymałam info, że Allegro Punkty Poczta, Żabka, Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex, Allegro Automat Pocztex to wszystko jest traktowane jako jedna metoda dostawy. Czyli do spełnienia nowych warunków Smart! musi zostać dodana inna metoda. 
Edytowałam wcześniejszą odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Witam, mam obecnie Allegro Inpost Paczkomaty oraz Pocztex (Poczta Polska), mam świeże konto, ukończyłem jakiś śmieszny kurs, który upoważnia mnie do oznaczenia ofert jako SMART, ale po mimo cennika, zwrotów, nie mam nic oznaczonego jako smart.

"

Przedłużamy promocję Jakość sprzedaży – nowe warunki Allegro Smart!

Dzięki promocji Jakość sprzedaży – nowe warunki Allegro Smart! możesz łatwiej zyskać oznaczenie Smart! w swoich ofertach. Teraz skorzystasz z niej aż do 2 czerwca 2023.

Na czym polega promocja

Twoje oferty wystawione na koncie zwykłym lub firmowym oznaczymy ikoną Smart!, jeśli:

Co to dla Ciebie oznacza

  • Jeśli spełniasz warunki promocji i nadal będziesz to robić – Twoje oferty mogą być Smart! nawet do 2 czerwca.
  • Jeśli nie spełniasz warunków promocji – masz więcej czasu na to, aby dostosować swoje oferty i poprawić poziom jakości sprzedaży."

 

Druga sprawa obecne wymagania, czy prócz tego co mam wystarczy, że dołożę np Allegro One Box i nadal będą mogły być oferty SMART?

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media w Twoich ofertach nie ma oznaczenia Smart! ponieważ nie udostępniasz wymaganych metod dostawy w ofertach tj. przynajmniej jednej z poniższych metod dostawy we wskazanych przedziałach cenowych w ramach Allegro Smart!:

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Kurier Pocztex
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Przesyłka polecona.

Więc powinieneś udostępnić jedną z powyższych metod, a także co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego, czyli dodać jeszcze przynajmniej jedną z tych metod: 

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów