anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ten Smart faktycznie się opłaca?

Pietrzykowski_J1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam umowę z przewoźnikiem dpd.
Podpowiedzcie czy lepiej wziąć smarta kuriera dpd i rozliczać sie dalej na umowie, czy zamawiać kuriera przez allegro. Która droga korzystniejsza i lepsza?  a  może dać sobie spokój ze smartem?
Zastanawia mnie uzależnienie kwoty za smarta od wartości zamówienia, a jak paczka będzie ciężka to nie będzie dopłat?
Jak to jest w praktyce?

Pozdrawiam
Jacek

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mikeza
#20 Guru#

myślę, że nikt tutaj nie poda złotego środka, bo dużo zależy od asortymentu, wartości towaru itd. Przy droższych zamówieniach dopłaty do smarta są spore, więc wszystko trzeba skalkulować. Z drugiej strony smart ma zalety, bo klient może skorzystać z darmowego kuriera.

Jeśli chodzi o samą kalkulację kosztów wysyłek allegro - własna umowa, to na allegro zawsze będzie taniej, bo wynegocjują lepsze warunki. Mi po ostatnich podwyżkach tak podskoczył jednostkowy koszt paczki DPD na umowie, że zastanawiam się nad rezygnacją z usług tego kuriera. Na tą chwilę dopłacam już całkiem sporo do tych przesyłek

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Pietrzykowski_J1
#7 Wielbiciel#

 Własnie mi też wzrosły ceny za przsyłkę na umowie dpd i też doplacam niestety. Zastanawiam sie nad tym smartem bo teraz i tak allegro pobiera mi prowizje od kosztow wysylki i jest to prawie 2 zł, a w smarcie przy zamówieniach do 80 zł podobno płaci sie też 2 zł, a sporo zamówień mam do 50 zł, więc sytuacja prosi sie o tego smarta, tylko obawiam się jeszcze jakichś dopłat, bo paczki w kwocie do 80 zł to u mnie takie 5 kg, a na umowie płace za nie ponad 16 zł, to tutaj tylko 2 zł. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pietrzykowski_J1 na pewno na korzyść Smart! przemawia to, że wielu kupujących ma wykupioną tą usługę i podczas wyszukiwania interesujących ich przedmiotów zaznaczają filtr dostawa Smart, ponieważ chcą skorzystać z darmowej dostawy. Polecam Ci ten szybki kurs na temat Smart! dla sprzedających, dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o tej usłudze i będziesz mógł podjąć decyzję. W razie pytań oczywiście zachęcam Cię do napisania tutaj, na naszym forum 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pietrzykowski_J1 pewnie że się opłaca tylko uważaj na pakowanie, dopłaty i opłaty za przekierowanie 😞 dalej możesz korzystać ze smarta na umowie tylko wtedy rozliczasz się z allegro tu masz instrukcję https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-informacje-dla-sprzedajacych-ZGjlBn2rdU4#jak... lub przez wysyłam z allegro jak Ci wygodniej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Pietrzykowski_J1 

Obawiam się że nie koniecznie rozumiesz jeden aspekt. Cytuje:

"Podpowiedzcie czy lepiej wziąć smarta kuriera dpd i rozliczać sie dalej na umowie"

W tej sytuacji otrzymasz za wysyłkę dokładnie zero złotych (jeżeli będzie to zakup w SMART). Wyślesz na swojej umowie przykładowo za 14 zł i tyle jesteś w plecy. To się w ogóle nie klei.

oznacz moderatorów