anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak kurier DPD odbierze paczkę, jeżeli nie mam umowy a ustawię DPD wysyłka za granicę

arson222
#7 Wielbiciel#

Witam

Chcę ustawić Allegro Kurier DPD wysyłka z Polski za granicę(nie mam umowy z dpd), jak wprowadzę paczkę to kurier automatycznie po nią podjedzie ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Agent051
#16 Inspirator#

@arson222 Nic nie dzieje się automatycznie. Jeżeli wysyłasz z „wysyłam z Allegro”, to tam zamawiasz podjazd kuriera po przesyłkę.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@arson222 A wiesz żeby wysyłać towar  do państw UE musisz być zrejestrowany w OSS.

e b a y  blokuje sprzedaż Firm które nie posiadają rejestracji w OSS, może moderatory nam wytłumaczą stanowisko Serwisu Allegro.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

https://www.podatki.gov.pl/vat/wyjasnienia/rejestracja-do-procedury-unijnej-oraz-nieunijnej-oss-i-pr...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arson222 jeżeli masz konto firmowe powiązane z Wysyłam z Allegro to nie potrzebujesz umowy z przewoźnikiem, aby nadawać przesyłki zagraniczne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj
Kwestię porusoną przez @aragil już wyjaśniałam w tym wątku
1.07.2021r zaszły zmiany w tym temacie. Transakcje te nie sa rozliczane przez Allegro. Dlatego nie możemy doradzać podatkowo w indywidualnych przypadkach. Zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem na ten temat dostępnymi na stronie Ministerstwa Finansów.  Kluczowe są informacje dotyczące rozliczeń tzw. transkacji WSTO, progu 10.000 EUR sprzedaży wysyłkowej do innych krajów UE oraz uproszczenia zasad rejestracji na VAT i rozliczeń - tzw. VAT OSS.  W razie wątpliwości sugeruję skonsultowanie się z doradcą podatkowym lub biurem księgowym.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów