anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nie pójść z torbami na Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Skrzynkove_pufy
#8 Zapaleniec#

Jestem coraz bardziej sfrustrowana i zastawiam się jak nie zwariować.

klient wystawił mi niesłusznego negatywa, w skrócie - nie zapoznał się z opisem aukcji, po czym wysmarował komentarz, zadzwonilam ale bardzo "miły" Pan mnie zwyzywał i na tym koniec - komentarz pozostał. Dzięki niemu moja średnia ocena spadła, oczywiście przez pierwsze 30 dni od otrzymania komentarza moje pozycjonowanie bylo tak cudowne, że praktycznie nic nie sprzedalam (a jest to moje jedyne źródło utrzymania). Dzięki temu, ze nic nie sprzedalam nie wpadły mi również zadne komentarze, a co za tym idzie z dnia na dzien jak znikają mije komentarza sprzed roku moja średnia ocena leci na łeb na szyję. Dzisiaj utraciłam Smart!'a - to też na pewno negatywnie wpadnie na moją sprzedaż. Przez utracenie smarta rowniez odebraliście mi punkty w panelu sprzedaży, więc automatycznie moje pozycjonowanie znowu leci w dół. Teraz z dnia na dzień moja ocena bedzie coraz nizsza, do tego za chwilę wycofujecie ocenę za cenę wysylki, więc moja ocena jeszcze znowu spadnie. 

Czyli podsumowując - korzystając z konta firmowego, regularnie sprzedając, opłacając kuriozalne prowizje i inne opłaty, do tego Allegro Ads, wyróżnienia, udostępniając wiele możliwości wysyłek mogę zamknąć swoją firmę przez jeden negatywny niesłuszny komentarz, ponieważ Allegro, które zarabia na mnie i na takich jak na milirdy nie szanuje Sprzedawców a wszystkie przywileje ma kupujący. Dzięki Waszej polityce prokupujący puścicie mnie i moją rodzinę z torbami. 

 

Pytanie brzmi- gdzie jest ta logika działania i w jaki sposób mam poprawić swoją ocenę nic nie sprzedając (dzięki Waszemu regulaminowi) 

 

Pozdrawiam, Edyta 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
Client:96810784
#13 Ambasador#

Jeśli rozmawiasz z kupującym w takim tonie to nic dziwnego, że był niemiły.

oznacz moderatorów
Skrzynkove_pufy
#8 Zapaleniec#

Naprawdę? Jestem osobą ultra hiper miłą, gdybym taka nie była to raczej nie prowadziłabym biznesu, bo ludzie tacy jak Pani by mnie zjedli żywcem 🙂 moje pytanie dotyczyło polityki Allegro i lawiny jaką niesie za sobą jeden komentarz a nie, czy Pani się podoba to co robię czy nie. Gdyby każda pufa przychodziła do klienta mokra, z drzazgami, gwoździami i innymi cudami to z pewnością już bym tej firmy nie miała. Nie wiem co ma Pani na celu pisząc te komentarze ale mam nadzieję, że lepiej sie będzie Pani spało 🙂 

oznacz moderatorów
Skrzynkove_pufy
#8 Zapaleniec#

Nadal Pani widzę nie rozumie w czym jest problem. Ale szkoda mi czasu na tlumaczenie po raz piąty, że komentarz jest niesluszny za nieużytkowanie jej zgodnie z przeznaczeniem i że mija się z prawdą. Gdybym miala cos sobie do zarzucenia i wygłupiałabym się na forum. 

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

No to proszę jutro iść do prawnika. Czego Pani oczekuje kontynuując ten wątek?

 

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Nie ma tego w ofercie, dołączasz jakąś instrukcję obsługi?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MrMarco  myślę że ta dyskusja ni jak ma się do pytania 😄

Pytanie brzmi- gdzie jest ta logika działania i w jaki sposób mam poprawić swoją ocenę nic nie sprzedając (dzięki Waszemu regulaminowi) 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@kostas11 no racja 😁

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

Odpowiedź brzmi: sprzedając produkty dobrej jakości.

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@Client:96810784 gdyby o to chodziło to Chińczycy nie robili by tutaj takiego interesu😁 Problem jest raczej w tym, że wielki więcej może, a mały to Allegro mało interesuje

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

Chińczycy sprzedają tanio więc przeciętna/kiepska jakość aż tak nie bulwersuje kupującego. Jak ktoś zamawia mebel od rękodzielnika to chce żeby był wykonany adekwatnie do swojej ceny.

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Przecież to jest tanie akurat. A Chińczycy nie sprzedają tanio, tylko po średniej cenie na danym rynku - taniej tylko o vat i cło, które zapłaci kupujący bezpośrednio do KAS.

Chodzi o to, że jak masz 100 k ofert z badziewiem to jesteś na Allegro lepszy niż ktoś kto ma 100 ofert, bo tu liczy się głownie przemiał

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

No to odpowiedz sobie na pytanie kto jest dla Allegro cenniejszy- osoba z 100k ofert czy mały, polski przedsiębiorca? To co dla autorki jest "kuriozalną prowizją" dla Allegro jest niczym i nie odczują straty jeśli takie firmy się z portalu wyniosą. Wręcz przeciwnie- sami się starają zrobić wszystko, żeby mali sprzedawcy przeszli na Lokalnie albo na inne portale.

 

Najlepsze wyjście dla takich małych firemek to założenie własnej platformy sprzedażowej.

oznacz moderatorów
Skrzynkove_pufy
#8 Zapaleniec#

Wielkie dzięki wszystkim za te pomocne komentarze 

oznacz moderatorów