anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać źródło dochodu

Miedzyroslinami
#8 Zapaleniec#

Na allegro jestem od 4miesiecy. Po uzyskaniu smarta zaczęło coś iść. W czerwcu zdarzało się,że codziennie były paczki z roślinami do wysłania. Niestety trafiła się klientka, która odesłała roślinę po 2tygodniacj twierdząc, że od początku była niezadowolona z zakupu. Rośliny nie zabezpieczyła tylko polała woda. Roślina przyszła zmasakrowana, bo latała po pudelku. Odmówiłam zwrotu pieniędzy. POK oddało ze swojej puli. Oczywiście wcześniej dostałam negatywa co przy 14pozytywach dał ocene 92%. Smarta straciłam i od tego czasu nie mam żadnej sprzedaży. Straciłam przez 1komentarz źródło dochodu. 3razy wysyłałam prośbę o zmianę. Za każdym razem klientka poprawia treść opinii nadal zostawiając negatyw. Wiem, że przez braku smarta jestem znowu na straconej pozycji. Co zrobić?

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

Slow4You
#10 Popularyzator#

Po pierwsze na smarcie się nie oszczędza to jest Allegro a smart to prawdziwa rewolucja . Ja nie używam Allegro cały czas więc Smarcika kupuję sobie za dyszkę kiedy mi jest potrzebny . Co do Handlu roślinami to jest bardzo ryzykowny biznes . Zwłaszcza teraz po tym jak w grudniu 2019 roku weszła ustawa . Jak nie jest pani  Podmiotem profesjonalnym  handluje zdalnie  może się pani liczyć  z mandatem od 500 zł do 5000 zł . Rozumiem że pani jest podmiotem profesjonalnym ?? Bo inaczej nie sprzedawała by roślin przez Internet . Prawda ?? Na pani miejscu zacząłbym od wykupienia Smarta na rok . I puścił kilka aukcji na licytację  po śmiesznych pieniądzach . Po otrzymanych pozytywnych komentarzach procent zadowolonych klientów wróci na wysokie loty a pani konto stanie się znowu wiarygodne . 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Slow4You  Nie wiem w czym miałoby pomóc wykupienie smarta?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

@Kaliope_Brzeg @Światem E comerce rządzą algorytmy . Smart ma znaczenie i to ogromne . Szereg czynników pozycjonuję cię w górę lub w dół . 

oznacz moderatorów

Miedzyroslinami
#8 Zapaleniec#

Właśnie jest problem z pozycjonowaniem moich ofert. O to się rozchodzi. 

I tak niektórzy z was mają rację że kupująca poruszyla temat na innym forum.

 

I to jest właśnie sek tego wszystkiego. Szykanowanie mnie w internecie. Przez co straciłam źródło dochodu. Wiem, że takie zagrywywki podchodzą pod kodeks karny.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Miedzyroslinami  Prawdopodobnie jest konkurencją.  W przeciwnym razie pewno nie miałaby czasu i ochoty na takie walki. Może jednak trzeba pomyśleć o współpracy z jakimś prawnikiem?

oznacz moderatorów

Miedzyroslinami
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, że jestem zgłoszona. Od tego zaczęłam działania. Żeby wrócić do smarta musiałabym dostać 36komentarzy. Po 4miesiacach mam ich dopiero 14 przy czym 10po włączeniu smarta. 

oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

No to nie ma innego wyjścia proszę wystawiać pomału 22 roślinki jakieś tanie od kilku złotych na licytację . Tak żeby ktoś kupił i napisał komentarz . Może też pani poprosić znajomych o zakup i poprosić o pozytywną opinie . 

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

kolega ci napisał przykład jak na tacy a to sie da  zrobić tak naprawde w 15 minut abyś dostała ten  znaczek---i jedna zelazna zasad allegro to nie cały  świat --traktuj to jak dodatek do innych platform nie jest to juz to alllegro co kiedyś--kiedys sama sie przekonasz ze gdzie indziej bedzie  lepiej a  t  u padaka

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

smarta uzyskasz przy  zakupach u ciebie wystarczy 5 zakupów i 5 opini --pomysl jak to zrobić w jeden dzień a rozwiazanie jest prosty --tyle w temacie'))

oznacz moderatorów

Miedzyroslinami
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nie może wykupić smarta.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Miedzyroslinami Smart smartem, jakąś tam kwotę do wysyłki zawsze sprzedający dopłaca.Pozostaje zrobić przesyłkę darmową, część kosztów przerzucić w cenę roślin.Musisz tylko wszystko przekalkulować czy Ci się opłaci.Pamiętaj, że nie każdy kupujący ma wykupionego smarta.Ten co nie ma i tak płaci za przesyłkę, zatem darmowy koszt wysyłki będzie atrakcyjny dla większej rzeszy klientów.Zyskasz komentarze, wrócisz do smarta.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

nie wykupujesz smarta ale szybko sprzedajesz 5 przedmiotów aby uzysakac opinie -nie musze ci pisać jak to zrobić w jeden dzień:))

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Nowe konto można założyć tylko co będzie jak ta sama kupująca kupi znowu kwiatka i znowu historia się powtórzy?

Allegro  zablokowało możliwość dodania kupującego do czarnej listy gdy ten nie kupił nic wcześniej od ciebie czym "wylało jak zwykle dziecko (sprzedającego) z kąpielą"

A czytam tutaj różne załozone tematy przez kupujących to takiego bloka należało by się wlepić niejednemu kupującemu za nieumiejętność wysłowienia się po ludzku 🤣

Sprawa dotyczy kwiatka za kilkanaście, kilkadziesiąt złoty. Być może trzeba było nie kombinować i oddać bez szemrania całą kwotę chociaż to i tak by nie gwarantowało, że sprzedający nie otrzymał by negatywa.

U mnie np. sprawa dotyczyła 700zł, nie mogłem pozwolić sobie na odsyłki sprzętu gdy wiedziałem, że był sprawny w momencie wysyłki. Od tego czasu sprzedałem jednak trochę podzespołów :] ale utraciłem mozliwość wysłki ze SMARTem

Ostatnio zacząłem udostępniać darmową dostawę dla przedmiotów za więcej niż 200zł. W sumie przy zmianach dopłat do SMART jest to bez jakiejś dużej różnicy dla mnie. Największa róznica jest, że przesyłki SMART są dostarczane w sobotę i chyba niedzielę a zwykłe INPOST allegro nie.

oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

@Skill_Player  Zauważyłeś jakiś znaczący spadek obrotów bez Smart ?? Ja mam teraz  dyskusję w toku , kupujący założył temat i zniknął . Hulaj dusza piekła nie ma 😄 . Napisałem że proszę o zwrot towaru w celu sprawdzenia przedmiotu . Od 22 godzin nikt kupującego nie widział .  Czyli co jeśli moja sprawa się nie wyjaśni w ciagu 14 dni i ja nie uznam reklamacji bo nie otrzymam przedmiotu do analizy . To zablokują mi smarta ??

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ja sprzedałem tylko kilka przedmiotów ze SMART i ostatnio w grudniu zeszłego roku chwilę przed niesłusznym negatywem. Żeby ludzie wystawiali komentarze tak jak kiedyś a nie olewali tą cześć transakcji to by było co innego bo wtedy powinienem mieć komentarzy ponad 100 i dzięki temu jeden niesłuszny negatyw by się zrównoważyl i to z nawiązką.

Czy zauważyłem spadek obrotów? Ja dużo nie sprzedaje, pojedyncze rzeczy tak więc ciężko mi określić. Dodatkowo branża w której głównie mam coś do sprzedania czyli elektronika komputerowa to nie jest branża pierwszej potrzeby a dzisiaj mamy szalejącą inflację, wojnę zaraz za granicą i jeszcze jakieś tam zdechłe ryby w Odrze 😅

Mogę porównać ten rok do poprzedniego i w tamtym było o niebo lepiej - pandemia, ludzie siedzieli w domach, dodatkowo wysokie ceny kart graficznych. Wszystko szło jak ciepłe bułki i ceny wszystkich podzespołów były wyższe ^^ nawet w tym roku tak do kwietnia jeszcze było fajnie.

Wysyłki ze SMART czy bez nie robiły różnicy, ludzie brali sprzęt i płacili bez szemrania za wysyłkę 😆

Ale rozumiem kogoś kto handluje może dużo, ale głównie  drobnicą - jakimiś "pier.dołami po 50zł" 😅 Wtedy bez SMART ciężko się przebić, np. zaproponować darmową wysyłkę. 

Dlatego chyba lepiej zmienić branżę  (wiem - taka porada jak byłego prezydenta, wziąć kredyt - zmienić pracę 🤣 ) i jak już to sprzedawać droższy towar.

@Slow4You jeżeli dyskusja nie zostanie rozwiązana to będziesz miał jedynie odjęte punkty w jakości sprzedaży jeżeli sprzedałeś przez zwykłe allegro. Ważny jest procent poleceń dla nie firmowych sprzedających. Trzeba mieć minimum 98% a to przesada gdy ludzie nie wystawiają komentarzy.

 

oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

@Skill_Player Dzięki za odpowiedż . Ja sprzedaję jakieś tam niepotrzebne gadzety na allegro lokalnie . Ogólnie bez sensu by było jeśli kupujący rozpoczął dyskusję w której nie raczy uczestniczyć . A ja miałbym na tym cierpieć . Skoro milczy to może kłamie ? Tak jak mój królik jak zamknie oczy to myśli że psa w pobliżu nie ma .  W ten sposób jestem wstanie zniszczyć konkurencję . Ogólnie chodzi o jakiś Pad do PS4 za 90 zł . Ja nie mam czasu na jakieś zabawy z nieodpowiedzialnymi ludzmi . Ale korci  mnie że jak złapie go na próbie oszustwa i będzie chciał mi wcisnąć nie mojego pada to mu założę sprawę 

Art.  286.  [Oszustwo]
§  1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 
A jeśli nie karną to chociaż cywilkę bo facet jest z Lublina niech podjedzie do Bydgoszczy a ja się pośmieję 😄 . Za prawników też wyścieli i będzie pięknie 😄  Dziś dosłownie chwilkę zamieniłem słówko z prawnikiem jutro dowiem się więcej czy jest możliwość i załapię się na karną za jakiś joystic 😄 .  
oznacz moderatorów