anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem sprzedającym.Kilka dni temu allegro zabrało mi opcje smart.

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Witam.Allegro usunęło mi znaczek/opcje smart allegro.Jestem sprzedającym i przez takie działanie allegro sprzedaż mi spadła i to sporo.Nie wiem o co chodzi tym razem dla serwisu allegro?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ares_
#14 Krzewiciel#

@Amarelius 

Musisz spełniać warunki:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by...

Tak na pierwszy rzut oka to nie masz dostępnej wysyłki kurierem DPD, Pocztex lub UPS.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

To nie wystarczy że spełniam warunki regulaminu i mam umowę z Inpost (paczki allegro Inpost i smart).Musze podpisywac umowy z DPD,UPC i Pocztą.Korzystam z Inpostu i to mi wystarcza.Takie dodawanie sobie dostawców to dla mnie utrudnienie.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Amarelius 

Masz mieć jedną z tych usług. Doczytaj dokładnie link który Ci wstawił @ares_ 

Tak jest to utrudnienie. Dotyczy każdego sprzedawcy na Allegro widniejący jako firma! Twój wybór. Możesz oferować dostawę SMART lub nie.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem.Muszę mieć umowę z DPD,Pocztexem,UPC.Umowa nie jest za darmo.Płaci się abonament.Jeżeli go nie wykorzystam (kupujący nie będą wybierali np.Pocztexu) jestem do tyłu.

Jedyne rozwiązanie aby mieć SMART Inpost jest powrót do konta zwykłego.Konto firmowe nic mi nie daje.Tylko same utrudnienia i nakazy aby się wyrobić w statystykach bo inaczej sankcje!za nie spełnianie warunków.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Amarelius 

Musisz udostępnić JEDNĄ z tych opcji dostawy i nie musisz mieć do tego umowy. Możesz korzystać z wysyłki bezpośrednio z Allegro i z nimi się rozliczać bez podpisywania umowy. Musisz tylko sprawdzić która opcja jest dla Ciebie najbardziej korzystna pod względem wysyłania.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

OK.Udostępniam opcje Allegro np.Pocztex ,rozliczam się z allegro i wysyłam na poczcie paczki do punktu odbioru lub bezpośrednio do adresata.Tylko Pocztex jest drogi w porównaniu np.do Inpostu.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Amarelius ale wtedy klient decyduje czym chce mieć dostawę albo paczkomat albo kurier

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież to kupujący wybiera formę dostawy a ty masz ją udostępniać, w czym jest problem?

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dodałem do swoich wysyłek opcję Pocztex z punktami odbioru.Będę rozliczał się z allegro tak zrozumiałem.Jeżeli kupujący wybierze Pocztex z dostawa do np.Żabki (cena 8,99) to  jak wydrukuję etykietę na paczkę?Będzie taka opcja na stronie allegro?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Amarelius 

Masz mieć takie opcje

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Kurier UPS.

Nie żabki, łapki i inne cudaki.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

OK.To też mam w opcjach dostawy czyli Kurier Pocztex.Pytanie to samo gdzie mam wydrukować etykietę na paczkę Allegro Pocztex Kurier 48. W Inpost mam menadżera paczek powiązanego z allegro i tam drukuję.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Amarelius  W wysyłam z allegro. Jak byś chciał mieć dostęp do Elektronicznego Nadawcy musiałbyś podpisać umowę z Pocztą Polską.

oznacz moderatorów

eva0066
#7 Wielbiciel#

Nie trzeba mieć podpisanej umowy z pocztą aby nadawać paczkę przez stronę Elektroniczny Nadawca.Tam  drukuje się etykiete.

 

oznacz moderatorów