anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kilka przesyłek Allegro kurier DPD ze smarta

POMNIX
#7 Wielbiciel#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  mam pytanie jako świeżaka w użytkowaniu Kurierowego Smarta, klient zakupił kilka przedmiotów na aukcji, wybrał dostawę Allegro Kurier DPD, miał smarta więc zapłacić 0zł a w zamówieniu widnieje mi 7 przesyłek, mam umowę z DPD, aby nie naliczyła mi się dodatkowa opłata to muszę wysłać to jako jedna przesyłka składająca się z kilku paczek (wtedy one muszą przyjść równocześnie do klienta jako zintegrowana całość) czy jako kilka osobnych przesyłek nadawanych pojedynczo z managera?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@POMNIX jak Ci się zmieści w jedną to wyślij w jednej. Policzą Ci wtedy jedna przesyłkę a klient i tak kupił w smart do dla niego wsio ryba chyba że na inne adresy

Inna sprawa jak każda paczkę osobno musisz wysłać to policzą za każda wysłana paczkę 1,99 x 7

Jak by nie patrzył masz możliwość wysłać 7 paczek promocyjnych a w ilu wyślesz to zależy od ciebie.

Podpaczki liczą się jako oddzielne przesyłki dla allegro

oznacz moderatorów

POMNIX
#7 Wielbiciel#

nie zmiesci sie bo to ciezkie baseny i nie chce znowu miec naliczonej oplaty za przekroczona wage

czyli rozumiem ze niezaleznie czy wysle jako przesylka skladajaca sie z 7 paczek czy 7 osobno zamawianych paczek to wyjdzie mi na to samo ze 1,99 za wysylke za kazdy pakunek zaplace?

szczerze to najbardziej obawiam sie zebym nie zaplacila dla kuriera DPD pelnej kwoty za każdą z tych paczek bo jeszcze nie mam doswiadczenia jak to jest rozliczane na FV którą dostaję co 2 tygodnie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@POMNIX nie zapłacisz bo jak masz w systemie 7 smart to tyle masz a darmo 🙂  tyle że musisz jako oddzielne nadawać nie wejdzie Ci jako 7/7 paczek 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@POMNIX  

Co nie zrobisz będziesz w plecy 😊 Wyślesz 7 paczek to za każdą zapłacisz rabat. Wyślesz jedną to poleci Ci jakość sprzedaży na łeb i szyję bo nie wprowadzisz numeru dla 6 przesyłek widniejących w systemie. Może popracuj nad cennikami, skoro możesz do paczki włożyć więcej przedmiotów.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@POMNIX przesyłki zostały tak naliczone, ponieważ w cenniku dostawy w punkcie maksymalna ilość w paczce masz podane 1, więc gdy kupujący kupił 7 sztuk to automatycznie zostało to potraktowane jako siedem przesyłek.
Opłata 1,99 zł jest liczona od liczby wygenerowanych etykiet, jeśli więc zmieścisz je np. w 3 przesyłkach to zapłacisz 3x1,99zł.
Najlepszym rozwiazaniem będzie nadanie ich w 7 przesyłkach, ponieważ system potraktuje nie wygenerowane etykiety jako nie nadane przesyłki i wpłynie to na Twoją jakość sprzedaży. 
Nie martw się o opłatę dla kuriera, wszystkie 7 przesyłek jest Smart!, więc nie otrzymasz pełnej kwoty dostawy z kurierem DPD w rozliczeniu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

insekt2
#8 Zapaleniec#

Ja za to miałem klienta, z którym toczyłem ostry spór. Sprawa wyglądała tak, że klient kupił parę produktów, naliczyło mu 3 smarty (3 przesyłki), wysłałem mu w jednej paczce (i tak zapłacił zero zł) bo się zmieściło, a on na to że ja oszukuje, bo powinienem wysłać w trzech paczkach, niezależnie od tego czy się mieści czy nie. Otarło się o negatyw, z którego musiałem się "wykupić". Nie praktykuję tego, ale dla świętego spokoju, rozwiązałem sprawę "z korzyścią dla klienta". Przepraszam za offtop, ale przestrzegam przed zakładaniem czegokolwiek z góry w sprawach z klientami.

oznacz moderatorów