anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Wspolpracuje z fedexem od lat, przyjezdzają o tej godzinie o ktorej sie dogadalem z kurierem. I teraz mnie zmuszają do rezygnacji z tej firmy i przeplacaniem u innej. Do tego mam im placić za to 3.99 za paczkę, koszty opakowania mam wziąć na siebie a na koniec jeszcze mam zapłacić im prowizję 8 lub 10%... Gdyby urząd ochrony konkurencji działał to już dawno by to zatrzymał - Allegro czuje się coraz bardziej bezkarne , dlatego z miesiąca na miesiąc haracze są większe i bardziej dotkliwe. 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Chyba to prawda UOKIK nie działa 

Bo pozwalają sobie gorzej niż w czarnych czasach komunizmu 

Trzeba pisaś ...może wtedy oni będą też musieli opłacać jednego z podanych (..kurierów albo zniknąć z rynku

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@woozcarnia, nie narzucamy współpracy z konkretnym dostawcą, więc nie musisz udostępniać u siebie usługi Pocztex. Aby od 6 maja Twoje oferty były oznaczone ikoną Allegro Smart, powinieneś udostępnić minimum jedną z poniższych metod dostawy: 

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Kurier UPS (do 10 kg)

Co więcej, w ramach promocji od 8.04.2021 r. do 31.08.2021 r. obniżymy kwotę, jaką pobieramy za przesyłki kurierskie w ramach Allegro Smart! z 3,99 zł brutto do 1,99 zł brutto.

Zdaję sobie sprawę, że zmiany są wyzwaniem i wymagają elastycznego podejścia, jednak są one konieczne, by sprostać wymaganiom Kupujących.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

ale to jest nadrzucanie wyboru przewoźnika bo my korzystamy z inpostu, a muszę dodać teraz któregoś z tych trzech, czyli co?  kolejna umowa i zobowiązanie wobec nowej umowy, która trwa minimum 12 msc.

 

Czy wy wiecie ile błędów popełniacie jako serwis?

UOKIK powinien was porządnie prześwietlić, a Pani jeżeli nie jest sprzedającym to do strony praktycznej nie powinna pani się w ogóle udzielać i nie pisać głupot typu "podejście elastyczne itp"

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krzychu_zd nie musisz mieć umów - możesz nadawać z wysyłam z allegro 🙂

UOKIK powinien was porządnie prześwietlić

Napisałeś pismo czy liczysz, narzekasz i czekasz aż zrobi to ktoś inny ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

nie jest bierną osobą uwierz mi i nie przerzucam odpowiedzialności na innych, dostaną stosowne pismo.   I tak odchodzę od allegro do wakacji bo mam dosyć tych praktyk i polityki serwisu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krzychu_zd  i dobrze bo większość pisze, narzeka a jak by tak UOKiK dostał parę tysięcy pism to by się tym zajęli 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

No to piszmy, zna ktoś jakiś link, coś...? 

Znalazłem coś takiego:

Linku nie podam, bo i tak automat wytnie, ale zgooglajcie

konkurencja uokik sygnalista

 

 

 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Trzeba zrpnić porządek ze złodziejami . 

Basta...

Śm....

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Niech jeszcze coś podniosą to zginą konurencja przyjdzię Polski rynek jest chłonny 

A to oni robią to złodziejstwo w najgorszym przypadku pod przykrywką .

oznacz moderatorów

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

@woozcarniaposzlo, mam nadzieję że ty też

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 sam wiesz, że przy nadawaniu poprzez allegro są same problemy z kurierami. Ile już było postów na ten temat, jakiegoś dziwnego doliczania opłat do przesyłek kurierskich, a potem składaj reklamacje i czeka nie wiadomo ile na rozstrzygnięcie. A allegro nic to nie obchodzi, narzucają nam współpracę z kurierami poprzez pośrednictwo serwisu, a pomocy z ich strony w razie problemów nie ma żadnej.

Ja mam DPD i korzystam z ich usług, ale na normalnej umowie, a jak czytam te problemy z allegro kurier DPD, to wolę nie ryzykować wysyłania w ten sposób.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza Popieram Cię też jadę na własnych umowach i nie narzekam 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 tylko, że teraz trzeba byłoby wprowadzać allegro kurier DPD, a nie zwykłe DPD, bo inaczej nie spełnimy warunków smarkowych 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

@kostas11wstępny email poszedł 🙂

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mr_oma  To ciągłe zasłanianie się wymaganiami Kupujących. Ja nie mam takich wymagań. Jak kupuję i jest paczkomat- dla mnie ok. Jak jest kurier to też ok. Potrzebuje tej rzeczy i mam w bruździe czy odbiorę ją w paczkomacie, dostarczy mi ją kurier, czy Zenek z poczty na hulajnodze. Nie pytam sprzedającego- Panie!- a dla czemu nie ma Pan kuriera w swoich dostawach. Skąd macie tak istotne informacje. Klienci do was piszą? Proszą was o konkretnych dostawców?

 

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

No więc właśnie, popieram. 

 

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

to jesn narzucenia nam kuriera, jednego z 3 wybranego przez was, a te opcje ogole nam nie pasują, 

by sprostać wymaganiom Kupujących-- to tylko my musimy byc elatyczni, bo Allegro ma gdzies nas, my sie musimy gimnastykować z wyysłka, gdzie Allegro tylko narzuca rozkazy

 

to może podzielmy sie tez kosztami pakowania przesyłki, skora tak wszytko dla Klienta robicie, ktoś wogóle wzią to po uwagę??? jakie my koszty ponosimy???

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

....nieeee wy nigdy nic nie narzucacie :), dajecie tylko wybór między **piiip**em psim, krowim, albo np. niedźwiedzia

...tak samo jak nigdy "nie ingerujecie w ekonomiczne decyzje sprzedających oraz ich politykę cenową"...bla bla

...po jaką cholerę w takim razie wyjęliście ze smarta allegrominikuriera i allegrokurieraInpost ?

...dlaczego w ogóle narzucacie konkretne firmy?

...dodajcie do smarta przesyłkę kurierską, a sprzedawca niech sam wybiera. Ustalcie tylko limit jaki "dopłacacie" - czyli i tak my wszyscy dopłacamy 😉 hehe

Swoją drogą, niezła perfidia z waszej strony. hehe :), najpierw prowizja od ceny wysyłki, bo każdy musi mieć smarta :), a potem bam!! opłata od smarta, tylko już nie prowizja, bo ma być bezzwrotna i w rzeczywistości koszty nawet czterokrotnie w górę. Macie tam tych szpeniów, szakucen 😉

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Brawo ....taka prawda o tym co zrobiło Allegro w ciągu ostatnich klkunastu miesięcy

oznacz moderatorów