anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch w Smart i bez Smart. Dziwne wyświetlanie cenników dostaw.

promolodz
#10 Popularyzator#

Drodzy sprzedający.

Dziś przez przypadek zobaczyłem, że coś jest nie tak z wyświetlaniem cennika dostaw.

Ale od początku.

Uzupełniliśmy swoje cenniki o usługi poczty polskiej.

Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch w Smart (z automatu max 9,99zł)  oraz na podstawie indywidualnej umowy Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch bez Smart ( ustaliłem cenę na 8,40 zł).

Sprawdzając, czy wszystko jest ok wszedłem na jedną z naszych aukcji  i okazało się, że widać  punkty odbioru, ale tylko Smart po 9,99. Dodam, że byłem zalogowany na swoim koncie allegro.

Później wszedłem na to samo ogłoszenie, ale już wylogowany, czyli jako obcy użytkownik, który chce coś kupić. I niespodzianka! Widać tylko punkty odbioru ale bez smart czyli te po 8,40 zł.

W rozmowie z allegro na pytanie dlaczego nie wyświetlają się wszystkie dostępne, oferowane metody i ceny dostaw dostałem odpowiedź, że system wyświetla te same wysyłki od najtańszych.

Podobno Smart w tych wysyłkach jest widoczny dopiero w formularzu czyli już po zakupie... przy wyborze dostawy.

Czy jeśli ktoś, kto chce zakupić ze SMART produkt z dostawą np. do żabki będzie o tym wiedział?

Nie! On kupi u kogoś innego u kogo w cenniku widać odbiór w punkcie żabka ze SMART!

Dla mnie to nie są te same sposoby wysyłek. Różnią się ceną i sposobem płatności.

Jeśli allegro przy tworzeniu cenników daje możliwość zaznaczenia tych z przedrostkiem allegro ( w smart) i bez ( bez smart) to ja chcę żeby to wszystko było widoczne dla kupujących i niech oni sobie wybiorą metodę dostawy.

Jeśli ktoś ma udostępnione takie metody wysyłki to proszę sprawdzić, jak wyświetlają się cenniki, jak jesteście zalogowani na swoim koncie i po wylogowaniu z konta. Przejrzyjcie swoją ofertę tak, jak obcy kupujący.

To kolejna bzdura jaką wymyśliło allegro aby zgarnąć większą prowizję od cen wysyłek.

 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

@promolodz ja widzę to tak 

ddddd.jpg

 
 
________
Κώστας
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Bo nie mam w cenniku tych z bez przedrostka allegro. Jeśli włączę te przesyłki to będzie widać tylko te za 8,40 bez smart. Zobacz za kilka minut. Włączę wszystkie metody.

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Kostas11 zobacz teraz. Zaznaczyłem obie metody. Ze smart i bez smart

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@promolodz no coś dziwnego 🙂

kkkkk.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Właśnie. Allegro nie widzi problemu... Podobno wysyłka za 9,99 jest dostępna po zakupie w formularzu!!! Który kupujący o tym wie... Jak chce SMART do żabki lub orlenu to kupi u kogoś innego.

Jeśli dają możliwość zaznaczenia w cenniku obu dostaw to niech wszystko będzie dostępne i widoczne dla kupującego!!!

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@promolodz @kostas11 

**piiip**yczne. Zrobiłam u siebie próbę i to samo. Widać te tańsze bez Smarta a Smarta ani widu ani słychu na pierwszy rzut oka .

2020-11-10.jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ potrzebna pomoc bo jest dziwna sytuacja 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@promolodz  Wyjaśnieniem tej sytuacji jest wykupiony pakiet Smart na danym koncie, bądź jego brak.

"Później wszedłem na to samo ogłoszenie, ale już wylogowany, czyli jako obcy użytkownik, który chce coś kupić." Sprawdzając ofertę jako niezalogowany użytkownik nie masz Smarta, nie możesz skorzystać z tej opcji, dlatego też informacja o przesyłkach Smart nie jest wyświetlana. Natomiast dla użytkowników, którzy korzystają ze Smart, taka forma dostawy jest normalnie wyświetlana w ofertach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ ja dwa razy wchodziłem do @promolodz jako zalogowany i ze smarkiem 

Raz miałem 

ddddd.jpg

A potem jak @promolodz Zaznaczyłem obie metody. Ze smart i bez smart

wyszło tak  ze smart zniknął dalej byłem zalogowany i ze smarkiem 🙂

kkkkk.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_nie zrozumieliśmy się.

Główny problem polega na tym, że powinny być widoczne wszystkie metody dostawy zaznaczone w cenniku.

Teraz sprawdziłem i wchodząc na pierwszą lepszą aukcję ze strony głównej widzę metody ze SMART jako niezalogowany.

promolodz_0-1605038107651.png

 

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_" Wyjaśnieniem tej sytuacji jest wykupiony pakiet Smart na danym koncie, bądź jego brak".

Niestety to nie jest wyjaśnienie tej sytuacji. Przeglądając różne aukcje widzę przesyłki w Smart i bez Smart niezależnie od tego czy jestem zalogowany czy nie.

Tu problem polega na tym, że przy zaznaczeniu w cenniku dostaw Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch oraz Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch w cenniku wyświetlane jest tylko tańsza metoda. U mnie  jest to 8,40 za Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch a Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch za 9,99 w Smart jest podobno widoczny dopiero w formularzu przy wyborze dostawy.

Powinny być widoczne obie udostępnione metody dostaw do punktu.

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  halo Pani moderator ekspert... jakieś inne pomysły?

Czy temat okazał się zbyt trudny a my nie daliśmy się zbyć byle pomysłem?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg a czemu masz 9,40 a ja mam 8,40  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  Bo to moje cenniki 😋 

Sam powiedz jakie to jest głupie. Ustawisz dostawę tańszą bez Allegro to widać tylko ją i bez smarta. Powinno być widać wszystkie niezależnie od ceny.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Powinni to zmienić aby były widoczne obie dostawy czyli ze Smart i bez Smart.

W rozmowie z konsultantem dowiedziałem się tylko, że system tak wyświetla...

Przypadkiem to wyszło gdy sprawdzałem cenniki z przedstawicielem poczty polskiej.

A teraz zobacz na swojej aukcji cennik dostawy, jak jesteś zalogowana na konto i wylogowana z konta... cuda

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@promolodz  Ja widzę u Ciebie odbiór w Żabce ze smartem.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Tak, bo odznaczyłem dostawy bez przedrostka allegro

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Kaliope_Brzeg zobacz teraz. Zaznaczyłem oba rodzaje wysyłek.

oznacz moderatorów