anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart DPD czy pocztex

ALCkow
#13 Ambasador#

Witam, proszę o radę. Czy jest lepiej wysyłać kurierem w smart DPD czy Pocztex. Paczki do 30kg. UPS nie wchodzi w grę mają paczki tylko do 10kg. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ALCkow napiszę Ci tylko o z obłoków wziętych często doliczanych dopłatach przez DPD .

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Jeśli masz dużo paczek, powinieneś się dogadać z Pocztą o codzienne podjazdy za 1 PLN. Potem masz spokój z dopłatami i innymi niespodziankami. Z reguły będziesz lepiej traktowany i będzie dużo mniej rozwalonych paczek w porównaniu do DPD. Jedynym minusem jest to, że czasem zdarzają się zbyt duże opóźnienia w doręczeniu do klienta. Wybór należy do Ciebie.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Właśnie głównie chodzi o opłaty dodatkowe w DPD. 1zł x 20dni jest lepsze niż 19,99zł dopłaty za paczkę. 

Ktoś spotkał się z opłatami dodatkowymi w pocztexie ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ALCkow tak , Pocztex dolicza za niestandardy  ,ale jeśli jest to niestandard . Jeśli paczka ma w miarę kształt prostopadłościanu opłaty nie naliczą .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ALCkow 
Tu jest wątek o opłatach dodatkowych w usłudze Allegro Pocztex:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/czy-koszt-wysy%C5%82ki-smart-przez-alle...

Generalnie - to nie jest problem związany bezpośrednio z przewoźnikiem, ale z warunkami na jakich została zawarta z nim Umowa.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ALCkow powiem tak: przy DPD, to zależy głównie od miejscowości nadawcy, jeżeli chodzi Ci o obsługę (podjazdy, itp.), tylko trzeba się liczyć z masą dopłat, jak @mdrogeria pisze. Tematów jest mnóstwo o wymyślonych niestandardach. Do tego, jeśli dobrze pamiętam, musisz mieć osobną umowę z DPD na paczki pobraniowe - nie wiem czy to się już zmieniło, więc tylko strzelam w ciemno.

Ja generalnie jestem z naszej poczty zadowolony (tylko trochę), minusem jest brak stałych odbiorów, dopóki sobie tego nie załatwisz z pocztą (nie pamiętam jakie były wymogi ilościowo). Mam podpisaną umowę z pocztą i sami zawozimy paczki, placówka na szczęście jest blisko, a paczki nadaję tylko w Elektronicznym-Nadawcy (Wysyłam Z Allegro to bajzel). Nie mam absolutnie żadnych problemów z nadaniami, nie mam żadnych dopłat, no i od razu w tym samym systemie mogę bez problemu wysyłać prywatnie paczki na jednej umowie - obsługiwane są teraz przesyłki Allegro i biznesowe (nie-allegrowe rozliczane są przez pocztę na osobnej fakturze). Sam system pocztowy jest wygodny, importuję tylko zamówienia, nie muszę wpisywać żadnych wymiarów czy wagi, klikam tylko gabaryt, jeżeli paczka jest większa i tyle.

DPD nigdy nie wprowadzę, choćby nie wiem co, UPS to samo, nie mam czasu na wyjaśnianie dopłat z kosmosu i zawieranie dodatkowych umów i pilnowanie czy wszystko naliczane jest poprawnie. No ale coś za coś, DPD dostarcza paczki szybciej, chociaż czasami jest u nich syf z reklamacjami i uszkodzeniami dużych gabarytów.

Dopłaty w pocztexie oczywiście się zdarzają, ale jest to taki margines, że nawet o tym nie mówię. Na 145 paczek tylko jeden niestandard, ale to wina osoby pakującej, więc się nie liczy 😉

Dopóki wysyłasz paczki o regularnym kształcie, to nie będzie problemu.

Zdania na pewno będą podzielone, przynajmniej u nas poczta jakoś w miarę sprawnie działa, tylko wiadomo, 3 dni na dostarczenie mają.

Moje zdanie jest takie, że ja na DPD nigdy się nie zdecyduję, dopóki Allegro nie wymusi na nas dodania kolejnego przewoźnika, żeby zachować Smart - tak jak to było z InPostem. Wymusili dodanie kuriera pocztowego i usunęli InPost ze smarta. Chociaż zanim Allegro się na taki ruch zdecyduje, to pewnie już tu nie będę pracował 😄

O tyle dobrze, że InPost ma osobny system nadawczy, więc nie muszę korzystać z tego WzA...

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@DarkStoorM  dziękuje za bogatą sugestię. Obecnie wysyłam przez dpd i inpost. Z inpostu jestem zadowolony, ale niestety nie wchodzi pod smarta. Z DPD nie jestem zadowolony. Co miesiąc po 300-500zł mam do zapłacenie za opłaty dodatkowe, podobno niestandard. Odrzucają skargi, odwołania, znowu piszę odwołania i tak w kółko. Wysyłam zdjęcia paczek. 

 

Jak zaczynałem sprzedaż, wysyłałem siatki zgrzewane 1m wysokie, walec 30cm średnicy 13kg. Nie wiedziałem że nie można wysyłać takich paczek. W takiej siatce wystają druty od góry i od dołu, więc wkładałem karton od góry i od dołu i owijałem stretchem. Oczywiście za wszystkie opłata 19,99. Już wliczyłem z cene. Zamówiłem kartony prostopadłościenne 103x31x31cm. Pakowałem w nie siatki. I znowu naliczyli opłaty dodatkowe po 19,99 za idealny prostopadłościan waga 13kg. Później stwierdziłem że już pier.... to nie owijam niczym. Wysyłam paczkę "walec" z wystającymi drutami i tak będzie opłata dodatkowa. Teraz wystawiam z darmową dostawą inpost, a wysyłam za 13,41zł. lepsze płacić 13,41zł za paczkę niż 19,99 + opłata za smart.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Podzielam zdanie przedmówców. DPD jedyny plus to czas dostawy i odbiory jak masz mniej paczek, miałem kiedyś umowę, dwie faktury miesięcznie mi wystawiali i do każdej miałem 3-5 reklamacji, od kilku lat kurierkę robię głównie inpost (pocztex mam dla smarta) i mam też 3-5 reklamacji ale rocznie. Tak naprawdę największym minusem pocztexu jest to, że gwarantowany czas dostawy to 3 (a jak nadasz po 15 to 4) dni robocze ale i tak poza listopadem/grudniem praktycznie zawsze paczki dochodzą w 1/2 dni od nadania więc na Twoim miejscu w ogóle bym się nie wahał tylko zmieniał na pocztex. 

oznacz moderatorów