anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart z kurierem tylko dla firm. Czyżby?

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Zaglądam ja sobie na niefirmowe konto - nie ma oznaczenia "firma", nie ma danych firmy, sprzedający nie wystawia faktury i tak dalej - słowem stuprocentowe konto prywatne.

Zaglądam do zakładki "dostawa" i widzę to:

2021_10_19_Kurier Smart_konto_prywatne.png

 

????????????

Kolporter, epaka i smartowy kurier Pocztex na dokładkę.

Można? Można.

Na drugim niefirmowym koncie znalazłam kuriera DPD ze Smartem i Allegro Pay. Fakt, w tym wypadku było nieco dziwnie, bo faktury gość nie wystawia, znaczka "firma" nie ma, a "Dane firmy" są. Ale ten pierwszy przykład ze zdjęcia nie budzi żadnych wątpliwości. Właściciel prywatnego konta obniżył po 23 września cenę dostawy kurierem z 14 na 11,99 - i dostał Smarta.

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   - co Wy na to?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Kasieńka kto jak kto ale Ty! już nie powinnaś się niczemu dziwić.😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

A jednak...

"Kaśka W. dziwi się światu" - dobry tytuł dla kreskówki, kiedyś chyba była podobna😂

PS. Jak się ma w rodzinie prokuratora, który nagle rozbiera się do rosołu i rusza w miasto - to wtedy człowiek stwierdza, że pewne rzeczy jednak mogą zaskoczyć😂🤣😂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Możesz podać numer oferty, w której znalazłaś takie informacje dotyczące dostawy?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Mogę.

A Ty możesz? Odpowiedzieć mi, dlaczego nie mogę udostępniać w ofertach Allegro Pay, mimo że regulamin mi na to pozwala? Pytanie tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-pay/co-musz%C4%99-zrobi%C4%87-%C5%BCeby-w-moich-ofertach-a...
wisi od sześciu dni - i cisza...

Oferta 11218193045 i inne.

PS. Nie twierdzę, że to nie jest firma. Twierdzę, że podobno Smart z kurierem przysługuje tylko zweryfikowanym kontom firmowym, czyli takim ze znaczkiem.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Oferta, którą wskazałaś, jest wystawiona z konta o statusie firmowe niezweryfikowane. Najprawdopodobniej właśnie dlatego ta opcja dostawy Smart jest dostępna w ofercie. Skierowałam jeszcze tę sprawę do konsultacji, żeby to potwierdzić.

Dostaniesz też odpowiedź w drugim wątku. Proszę o jeszcze odrobinę cierpliwości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not Pierwszy raz słyszę o statusie "firmowe niezweryfikowane". Albo sprzedaje firma, która musi podawać w ofertach swoje dane, a także adres do zwrotów, albo sprzedaje osoba prywatna, która nie musi tego robić. W tym przypadku sprzedaje przedsiębiorca, czy osoba prywatna? Dodam, że obowiązku informacyjnego nie dopełnia.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Taki status ma konto w trakcie weryfikacji np. przekształcenia ze zwykłego na firmowe. To oznaczenie, którego nie widać w ofertach, ale technicznie może mieć wpływ na wystąpienie opisanej w tym wątku sytuacji. Konsultuję tę sprawę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 @xyz96 Potwierdzam, że jest tak, jak napisałam wcześniej - konto firmowe, które jest dopiero w trakcie procesu weryfikacji danych przedsiębiorstwa, może wystawiać oferty z przesyłką kurierską darmową w ramach Allegro Smart!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not No dobrze, ale takie oferty wystawia firma czy osoba prywatna? Nie ma opcji pośredniej.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Oferta jest wystawiona z konta, na którym jest rozpoczęta procedura zmiany na firmowe. System w takim przypadku dopuszcza możliwość udostępnienia metod dostawy dostępnych dla kont firma.

Procedurę rozpoczyna sprzedający, zgłaszając w ten sposób, że chce działać na Allegro jako przedsiębiorca. Dopóki nie prześle stosownych dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności i nie zostaną one pozytywnie zweryfikowane, jego konto jest zwykłe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not Jasne. Wystarczy więc kliknąć sobie na koncie zwykłym przekształcenie na firmowe, nie wysyłać żadnych dokumentów i już można udostępniać Smart z kurierem z konta zwykłego.

oznacz moderatorów