anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Weryfikacja paczek Smart InPost

MAMY ROZWIĄZANIE!
mSport_com_pl
#9 Pomysłodawca#

Czy Allegro weryfikuje paczki Allegro InPost pod względem gabarytów i niestandardów również poza Smart i macie dopłaty, czy tylko "Smartowe" paczki ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

Pod tym względem są weryfikowane wszystkie paczki, także te poza Smartem, ale nie robi tego Allegro, robi to InPost.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mSport_com_pl to nie allegro weryfikują tylko kurierzy - sortownia, musisz zaznaczać poprawnie to że jest stała cena jak A to A a jak C to C  dopłaty będą jak dasz za małą jak również za dużą skrytkę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

Ale jak to za dużą skrytkę?

 

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@NiezwyklyZakatek 

Asekuracyjnie płacisz za C, a wchodzi do A i za to jest dopłata. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, ale ponoć takie rzeczy się zdarzają. Poszukaj sobie wątków o dopłatach inpost. Na przykład tu:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/bezpodstawne-pobieranie-op%C5%82at-od-in-p...

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@cookie000 rozmawiałem o tym z handlowcem z inpostu. Chodzi o przydział skrytek przez system. Jelsi wszyscy by zaznaczali C to system nie mógłby tego zrobić poprawnie. Podobno jełśi sa nieduże rozbieżności 1-2 cm to sie nie czepiają natomiast jeśłi ktoś koperty wysyła jako C to może sie dopłaty spodziewac. Raz że blokuje skrytke dwa że to łatwe i oczywiste pieniądze dla Inpostu.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ 

Czasami mam wątpliwości (nie zmierzyłem przed zabraniem paczki, albo zmierzyłem i jest na styk) i wolę wtedy zapłacić za gabaryt wyżej. Zapłacić więcej. Za co więc kara, skoro płacę za więcej ? Wiem, za zatykanie paczkomatu, ale ... każdy chce płacić mniej, więc prędzej spodziewałbym się, że ktoś chce włożyć towar C do skrytki B ;] A na o co zrobi kurier przecież nie ma się żadnego wpływu.

Ja zawsze nadaję bezpośrednio z paczkomatu. Ostatnio nadawałem i wybrałem A, a zgadnij jaka się otwarła ? C. Nie ja jestem temu winien, skoro paczkomat pełny w mniejszych skrytkach (jak mniemam) był.

PS Wydaje mi się, że wyjątkowo często zdarzają Ci się literówki w "jeśli" ;]

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@cookie000 

wolę wtedy zapłacić za gabaryt wyżej. Zapłacić więcej.

Przecież na allegro jest stała cena 8,99 zł

Ja zawsze nadaję bezpośrednio z paczkomatu. Ostatnio nadawałem i wybrałem A, a zgadnij jaka się otwarła ? C.

Przy nadaniu nie ma to znaczenia otwiera się wolna 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@kostas11 

Jak stała, skoro dopłaty doliczają ? ;-]

Ja z opcji nadań allegro nie korzystam, więc ten ból mnie nie dotyczy. Za to psioczą u mnie, że mam mieć po 9, a ja nie chcę sobie drukarki kupić.

A co do nadań - czasami niektóre gabaryty są wygaszone (o ile się nie mylę ze skrytkami A też tak było) i jechałem do paczkomatu obok aby nie płacić za C.

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@cookie000 literówki wybaczcie:) szybkośc pisania w pracy a program nie podkreśla błedów:).  Z tego co wiem od mojego handlowca z inpostu to centymetrów sie Inpost nie czepia.

Jeśli paczki są na styku także zawsze wpisuje wiekszy gabaryt natomiast jest to kwestia 1-2 cm. Póki co nie dostałem dopłaty.

Co do zaplaty wiecej to przynajmniej ja mam tą samą cene . Niezależnie od gabarytu.  Natomiast paczki staram sie puszczać w miare zgodnie z wymiarami.

oznacz moderatorów
mSport_com_pl
#9 Pomysłodawca#

A jak z dopłatami do przesyłek Allegro Smart u innych , np. kurier DPD? Czy też macie dopłaty do przesyłek poza Smart czy to tylko Allegrowe są tak dokładnie weryfikowane?

Nam zdarzają się dopłaty nawet po 11,99 i więcej za np.gabaryt lub przesyłkę niestandardową jeśli chodzi o przesyłki ze Smart. Ciekawa jestem, czy jeśli wyłączyć by Smart z tych aukcji i rozliczać się bezpośrednio z kurierem to nie będzie to lepsze?

oznacz moderatorów