anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w Allegro Smart! od 6 września

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Popularność ofert Allegro Smart! nie słabnie wśród kupujących. Więc dla sprzedających Allegro Smart! to świetny sposób inwestowania w promocję własnych ofert, o czym doskonale już wiecie. 6 września 2021 r. wprowadzimy kilka istotnych zmian w Allegro Smart! Sprawdźcie na co się przygotować. 

Nowy sposób rozliczania kosztów przesyłek

Do tej pory koszt przesyłki Allegro Smart! dzieliliśmy między Was i Allegro w przypadku metod dostawy kurierem oraz do Paczkomatów InPost. Od 6 września będziemy dzielić koszty również w przypadku przesyłek Allegro Smart! dla poniższych metod dostawy:

Nowy sposób rozliczeń będzie dotyczył również przesyłek Allegro Punkty Kolporter w Allegro Smart! Ale - w ramach promocji – do końca roku nie pobierzemy za nie opłaty zarówno w Allegro Smart!, jak i poza Allegro Smart!

Oferty z darmową dostawą zyskają oznaczenie Smart!

Zmniejszymy minimalną kwotę, jaką możecie ustawić dla metod dostawy z płatnością z góry w ramach Allegro Smart!, aby zyskały one oznaczenie. Będzie to 0,00 zł zamiast 0,01 zł.

Przedmioty z wysyłką do Polski z Francji, Holandii, Niemiec lub Czech mogą mieć oznaczenie Allegro Smart!

Oto lista warunków, które należy spełnić:

  1. Udostępnijcie w cennikach co najmniej jedną z poniższych metod dostawy, w cenie od 0,00 zł do 24,99 zł:
    • Kurier DPD wysyłka z Francji – DPD Courier shipping from France
    • Kurier DPD wysyłka z Holandii – DPD Courier shipping from The Netherlands
    • Kurier UPS wysyłka z Francji – UPS Courier shipping from France
    • Kurier UPS wysyłka z Holandii – UPS Courier shipping from The Netherlands
    • Kurier DHL wysyłka z Holandii – DHL Courier shipping from The Netherlands.
    • Kurier DHL wysyłka z Niemiec – DHL Courier shipping from Germany
    • Kurier DHL (PPL) wysyłka z Czech – DHL (PPL) Courier shipping from Czechia.
  2. Dodajcie do ofert politykę zwrotu i określcie w niej, że to Wy pokrywacie koszt przesyłki zwrotnej. Jej adres powinien być na terenie Polski, Francji, Holandii, Czech lub Niemiec.
  3. Zapewnijcie jak najwyższą jakość sprzedaży i obsługi klientów. 

Nietypowe przedmioty teraz również z oznaczeniem Allegro Smart!

Jeśli sprzedajecie przedmioty, których nie możecie wysyłać metodami dostawy Allegro Smart! – wynegocjujcie indywidualną umowę z przewoźnikiem (UPS, DPD, Pocztex) i napiszcie do nas przez formularz. Oznaczymy wtedy Wasze oferty ikoną Allegro Smart!, jeśli udostępnicie dostawę w cenie od 0,00 zł do 12,99 zł i zapewnicie klientom bezpłatny zwrot.

Kupujący nie skorzystają już z metody Allegro Przesyłka Polecona w ramach Allegro Smart!

Z listy metod dostawy Allegro Smart! usuniemy metodę Allegro Przesyłka polecona. Będzie ona wciąż dostępna w Waszych ofertach, ale bez oznaczenia Allegro Smart! Jeśli kupujący ją wybierze – zapłaci za dostawę tyle, ile ustawicie w cenniku. Wy natomiast nadal rozliczycie się bezpośrednio z nami na podstawie stawki z załącznika 4.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Hmm, strzyc już nie ma z czego to trzeba obedrzeć ze skóry...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Popularność Smart tak bardzo rośnie że sprzedawcy przestają z tego korzystać bo jest to dla nich tylko gwóźdź do trumny .Po tych udogodnieniach pewnie wielu znów zrezygnuje ,przecież to jest działanie przeciwko nieświadomym klientom którym ma się wydawać że mają darmową dostawę a nikt im nie tłumaczy że kupują towar po droższych cenach by sprzedawcy się zwróciło to z czego go oskubało allegro.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Najzabawniejsze że mod modowi dał w punkta  za tego jakże nas motywującego newsa 😉

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak nie kijem to pałą i tak zawsze sprzedawcą dowalą.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

Podnosicie koszty sprzedaży i nazywacie to inwestycją w reklamę swoich ofert, ciekawe podejście.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ciekawe jaki następny pomysł jest na dojenie sprzedawców .Jeszcze trochę to może tak być że za samo zalogowanie na Allegro już będą opłaty.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Kupujący lubią darmowe dostawy, trochę boję się, że badania Allegro pokażą że kupujący lubią też darmowe zakupy. Na co mogą wskazywać masowe zwroty z POK.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Agent051 Wiem że wielu lubi dostawy za frik ale mam nadzieję że rozsądni będą patrzeć na cenę towaru a nie tylko koszt dostawy .Sam osobiście przestałem korzystać ze smarta odkąd zmusili sprzedawców firmowych do wysyłek kurierskich z dużą dopłatą ze strony sprzedawcy .Jak mam podnosić cenę towaru by odbić sobie dopłaty do wysyłek to tracę swoich klientów bo staję się za drogi. Wystawiam w licytacjach i mam ustawione kilkadziesiąt przedmiotów na jedną wysyłkę a to daje swobodę klientom w cenach i wysyłki w niskiej cenie dużej ilości bez smarta. Może moja kategoria jest inna i inni klienci ale szczerze to przez prawie 20 lat przy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu pozycjach sprzedanych miałem tylko kilka zwrotów głównie ze względu na uszkodzenia w transporcie.Osobiście w żadnym sklepie stacjonarnym czy na allegro nie patrzę na darmową dostawę tylko na sprzedawcę jego oceny i cenę którą porównuje u innych.

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

Jeszcze będzie prowizja od abonamentu i opłaty za transfer i dzierżawę przestrzeni dyskowej😜😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

sprytne, wywalamy allegro polecony, po to, żeby praktycznie każda paczka w smarcie była z dopłatą od sprzedającego. 1zł można przełknąć, ale dopłata 4zł przy zakupach za ponad 80zł (przy np. pocztex kurier) to już gigantyczne przegięcie. 

Nie dalej jak wczoraj miałem zakup za kwotę 90zł w smarcie, tylko po to, żeby wykorzystać przesyłkę za free, następnie zwrot przedmiotu za 45zł. A płaci za to wszystko sprzedawca i dopłaca do interesu 4zł (od września), bo teraz jest 2zł w tzw. "promocji" 

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Ale dlaczego kosztami nie obciążą dodatkowo klienta? Zapłaciłby nawet stówę rocznie za smarta, i tak mu się opłaca. Ale nie! Biednego Klienta, który wyłudza darmowe wysyłki SMARTowe zwracając potem towary, nie będziemy przecież niepokoić i zniechęcać! Lepiej zniechęcić sprzedawców! Przecież i tak nigdzie nie odejdą, skoro my - Allegro - mamy monopol. No gdzie odejdą? Dowalmy im jeszcze 5 podwyżek. Do granic dojenia! 

Jednak z największych zagadek wszechświata pod kątem prawnym to pobieranie prowizji od kosztów wysyłki... Może ktoś wreszcie kiedyś się tym zajmie na poważnie. 

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Klocko-m-ania Gdzie kończy się logika tam zaczyna się allegro.

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...no to już teraz masz smarta z kurierem od 40pln i dopłacisz do tego 4pln, czyli 10proc....**piiip**iste, doktor zło by tego nie wymyślił😄😄😄🤯

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

Jakiś taki mailik dziś przyszedł, że od jutra klient dostanie smarta na kuriera DPD na przykład już od 40 pln, tak? A wy pobierzecie sobie ode mnie za to 3.99pln?

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja zrozumiałem, że do 40zł to allegro pokrywa koszt tej wysyłki kurierskiej, jakaś promocja, czy coś 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Ja właśnie wyłączam smarta z swoich ofert. Nie ma sensu. Wam wszystkim radzę zrobić to samo. Niech akcje allegro pójdą nieco w dół, to pójdą po rozum do głowy.

oznacz moderatorów