anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot w Smart, czyli jak załatwić sobie darmową wysyłkę dla przedmiotu o wartości kilku złotych.

MAMY ROZWIĄZANIE!
rodzinazen
#4 Eksplorator#

Czy allegro chciałoby się zająć procederem, który polega na kupowaniu na allegro kilku przedmiotów, w taki sposób by dozbierać do darmowej dostawy smart, a potem darmowo zwrócić 95 % produktów, tak, że klient zostaje z towarem za kilka złotych, na którym mu zależało, ale cieszy się darmową dostawą ? Najbardziej wkurzające jest to, że moja praca, pakowanie przesyłki koszty pakowania itd. idą na marne.

Czy stać Was na takie zwroty? Bo mnie nie.

Czy to obejście kosztów dostawy dla przedmiotu o wartości kilku złotych?

Kiedy ta luka zostanie zlikwidowana?

 

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
xyz96
#21 Demiurg#

Temat poruszany tu dziesiątki razy, wystarczy użyć wyszukiwarki. Allegro nie widzi w tym niczego złego, jest to dozwolone - więcej, ostatnio wprowadzono nawet kolejne ułatwienia w zakupach Smart. Na przykład można kupić towary od różnych sprzedawców, aby łączna kwota przekraczała 40 zł i już jest darmowa wysyłka.

oznacz moderatorów
accadia
#12 Orędownik#

Na cos takiego to bym chyba sam nie wpadl.

I jeszcze pewnie kazdy jeden sprzedajacy placi po 0,99 od Smarta

oznacz moderatorów
rodzinazen
#4 Eksplorator#

Szukałam podobnego wątku, nie znalazłam.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@rodzinazen Proszę, ostatni temat o tym z wczoraj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/nadu%C5%BCycia-klient%C3%B3w-zwroty-smart/... i nawet nie użyłem wyszukiwarki żeby go znaleźć😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Boberek7608
#10 Popularyzator#

Jako klient Ci powiem, ze tak.. Wala Was w tyłek.. Podnies ceny i tyle. 🙂 Albo nie sprzedawaj smieci i tyle.

oznacz moderatorów
rodzinazen
#4 Eksplorator#

No tak, czyli sprzedawać na allegro teraz wszystko od 40 zł, to najbardziej by się opłacało a nie jakieś tam nici i inne **piiip**oły potrzebne do szycia. Zapomniałam, że allegro jest tylko dla kupujących, nie dla sprzedających ;]

oznacz moderatorów
Boberek7608
#10 Popularyzator#

Allegro uczy tego , ze jest glownie dla Kupujacych. I pamietaj.. Jak taki Pan kupujacy bedzie mial okazje przycyganic to napewno to zrobi. Dostosuje sie i tyle.

Z drugiej strony Sprzedajacy czasami tez potrafia wkurzyc gdy wystawia towar za magiczne 39.99.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@rodzinazen Allegro samo do tego zachęca. Produkty "wkładam" do koszyka, a następnie finalizuję transakcję.

Potem mam zestawienie towaru w koszyku i informację "Do darmowej dostawy brakuje Ci x zł".

Tu mnie jednak zatkało, bo nigdy nie wpadłabym na pomysł, by do taniej rzeczy dobrać droższe i je zwracać, zwłaszcza w dobie pandemii.

Ja z kolei dobieram towar, albo jeszcze jedno opakowanie, by załapać się na darmową wysyłkę. Ostatnio kupiłam maseczki jednorazowe w bardzo dobrej cenie i po prostu dorzuciłam jedno opakowanie, a wcześniej płyn dezynfekujący, bo te rzeczy są teraz potrzebne.

To błędne koło, bowiem prawo do zwrotu bez podania przyczyn ma każdy i ludzie na tym koniku jadą. Tak, jak już wspomniałam nie wpadłabym na coś takiego, ale, jak widać co niektórzy są "kreatywni" i wiedzą, jak "wycyganić" darmową wysyłkę.

Wiola
oznacz moderatorów
rodzinazen
#4 Eksplorator#

Mnie osobiście to zaskoczyło, sama jestem kupującym i bardzo często korzystam ze Smarta, na zasadzie dorzucania do koszyka jak i tak mam ,,zapłacić za dostawę" to wolę mieć produkt. Jednak na to bym nie wpadła. Tylko co jak zacznie się to szerzyć na większą skalę? A najpewniej tak będzie.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

napiszę z mojego punktu widzenia, bo mam również takie sytuacje, ale na szczęście nie są one jakieś nagminne. Ostatnio kilka razy miałem np. transakcję, gdzie ktoś kupował produkt za 38zł, dobierał np. zapach samochodowy za 4-5zł w celu darmowej wysyłki, a potem robił zwrot tego zapachu.

Mi byłoby po prostu wstyd i głupio zwracać komuś produkt za kilka złotych, tylko dlatego, że był mi on potrzebny do darmowej wysyłki. Widać innym nie robi to problemu 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Boberek7608
#10 Popularyzator#

Oooo wlasnie.. jestes takim sprzedawca ktory z kolei mnie jako kupujacego wkurza.. Zrob  cene 40 i problem sie rozwiaze.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Boberek7608  Nie zawsze tak się da, bo nie każda rzecz kosztuje 40 zł, a za 5, 10, 15... . Niektórzy sprzedawcy dają cenę 39,80 zł, 39,99 zł, by nie udostępniać smarta i tu się zgodzę, że mogliby ustanowić cenę na 40 zł. Skoro tak nie robią, szukam przedmiotu o cenie równej lub nieco droższej, albo coś sobie dobieram, ale nie zwracam tych rzeczy.

Wiola
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Boberek7608  a dlaczego mam podnosić cenę ? Czy każdy ma smarta ? Nie, więc klienci nie korzystający z tego programu bedą poszkodowani, bo musieliby więcej płacić. U mnie smart to ok 30% obrotu, czyli mam robić ukłon dla tych 30%, a 70% olać i podnieść im cenę, bo nie chcą korzystać ze smarta ?? Głupie podejście.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Boberek7608
#10 Popularyzator#

Zawsze mozesz zrobic oferte dla Smarta i dla Nie-smarta. Zreszta... robcie przeciez jak uwazacie. Mi to zasadniczo gila. Tylko nie wiem czemu co jakis czas te płacze o zwroty ze smarta bo ktos cos dobral i zwrocil. 

 

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@mikeza 

Akurat ceny rzędu 39,80 zł czy 39.99 zł zaobserwowałam u sprzedawców, którzy mieli Smarta 😒

Wiola
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Wioletta2701 sprzedawcy z takimi cenami są ignorantami, prędzej sprzedaliby swój towar gdyby cena była 40,01 🙂

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

@mikeza  "napiszę z mojego punktu widzenia, bo mam również takie sytuacje, ale na szczęście nie są one jakieś nagminne. Ostatnio kilka razy miałem np. transakcję, gdzie ktoś kupował produkt za 38zł, dobierał np. zapach samochodowy za 4-5zł w celu darmowej wysyłki, a potem robił zwrot tego zapachu.

Mi byłoby po prostu wstyd i głupio zwracać komuś produkt za kilka złotych, tylko dlatego, że był mi on potrzebny do darmowej wysyłki. Widać innym nie robi to problemu "


Kiedyś poprosiłem sprzedawcę o podwyższenie ceny książki o 1zł żebym mógł załapać się na smarta. I on to zrobł.

@Wioletta2701  "To błędne koło, bowiem prawo do zwrotu bez podania przyczyn ma każdy i ludzie na tym koniku jadą. To prawo nie daje Allegro tylko prawo konsumenckie. Allegro daje tylko Smarta." 

Owszem, allegro daje smarta, i powinno zabierać smarta w przypadku gdy zakup przestaje spełniać jego kryteria. Częściowy zwrot zakupów smartowych bez podania przyczyny  powinien wiązać się z koniecznością pokrycia kosztów wysyłki. Proste. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 To błędne koło, bowiem prawo do zwrotu bez podania przyczyn ma każdy i ludzie na tym koniku jadą. To prawo nie daje Allegro tylko prawo konsumenckie. Allegro daje tylko Smarta.

oznacz moderatorów