anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT ZA PRZESYŁKI ALLEGRO SMART

MAMY ROZWIĄZANIE!
thom-sell
#9 Pomysłodawca#

Cześć, jako sprzedawca mam kilka pytań bo pewne kwestie z allegro smart nie są dla mnie oczywiste. Smart mam od kilku dni i dlatego te wątpliwości.

Czy za wszystkie wysyłki w programie otrzymam zwrot?

Aby otrzymać zwrot to między allegro a daną hurtownią musi być jakaś współzależność np. umowa? Nie wszystkie hurtownie mam zintegrowane z allegro.

Podam przykład klient kupił dwa przedmioty z dwóch różnych hurtowni z wysyłką Smart. W hurtowni zintegrowanej zapłaciłem mniej za wysyłkę kolejnej opłata była normalna.  Według mnie nie powinno być zależności bo to jest moja sprawa skąd robię wysyłkę. I chyba tak jest. Nie wiem?

Kiedy otrzymam zwrot czy pod koniec okresu rozliczeniowego? W jaki sposób zostaną zwrócone koszty, będzie to odjęte/wliczone w prowizję? (W tej chwili ponoszę pełne koszty wysyłki).

We wszystkich moich ofertach Smart dotyczy tylko wysyłki do paczkomatów. Co zrobić żeby wysyłka kurierem też miała oznaczenie Smart?

Dzięki za pomoc. 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kostas11
#21 Demiurg#

@thom-sell 

Czy za wszystkie wysyłki w programie otrzymam zwrot?

Nie za niektóre jest 0 zł i za 0 zł wysyłasz, zwracają chyba tylko za X-press Couriers

Aby otrzymać zwrot to między allegro a daną hurtownią musi być jakaś współzależność np. umowa? Nie wszystkie hurtownie mam zintegrowane z allegro.

Aby poprawnie rozliczło musisz mieć wpisany poprawny mail kupującego

Podam przykład klient kupił dwa przedmioty z dwóch różnych hurtowni z wysyłką Smart. W hurtowni zintegrowanej zapłaciłem mniej za wysyłkę kolejnej opłata była normalna.  Według mnie nie powinno być zależności bo to jest moja sprawa skąd robię wysyłkę. I chyba tak jest. Nie wiem?

jeden zakup jeden smart jedna przesyłka 

Kiedy otrzymam zwrot czy pod koniec okresu rozliczeniowego? W jaki sposób zostaną zwrócone koszty, będzie to odjęte/wliczone w prowizję? (W tej chwili ponoszę pełne koszty wysyłki).

za paczkoamty masz 0 zł i nie ma zwrotów rozlicza się allegro z inpostem pod warunkiem wpisania poprawnie maila 🙂

We wszystkich moich ofertach Smart dotyczy tylko wysyłki do paczkomatów. Co zrobić żeby wysyłka kurierem też miała oznaczenie Smart?

ustawić odpowiednie kwoty 🙂

Przesyłki kurierskie
Przedział cenowy
Allegro Pocztex Kurier 48
od 0,01 zł do 11,99 zł
Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
od 0,01 zł do 15,99 zł
X-press Couriers
od 0,01 zł do 14,99 zł
Allegro Kurier DPD
od 0,01 zł do 12,99 zł
Allegro Kurier DPD pobranie
od 0,01 zł do 16,99 zł
Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
od 0,01 zł do 12,99 zł
Kurier UPS
od 0,01 zł do 12,99 zł

 

Poczytaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/allegro-smart

________
Κώστας
oznacz moderatorów
thom-sell
#9 Pomysłodawca#

Jeśli chodzi o adres e-mail wystarczy ten z zamówienia klienta?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@thom-sell 

Adresy e-mail w Allegro mają następującą formę:

kostas11_0-1610537636397.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
thom-sell
#9 Pomysłodawca#

oki, właśnie taki podaję w tej formie. A jak klient nie płaci za wysyłkę ale ja w hurtowni ponoszę koszt wysyłki do paczkomatu? Wtedy jestem w plecy o wysyłkę. Mogę podnieść cene za towar ale trudniej będzie sprzedać.

oznacz moderatorów
thom-sell
#9 Pomysłodawca#

Uważam, że smar wymusza podniesienie cen przedmiotów. W ofertach mam 2 dni i już widzę, że zaliczam straty. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@thom-sell to masz coś źle zintegrowane, hurtownia źle nadaje i Ty masz 0 zł od klienta a w hurtownie Cię kasują za nadanie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
KrywaldKatex
#7 Wielbiciel#

@kostas11A co jeżeli jest to DPD? kupujący u mnie płaci te 12,99 a ja wysyłam paczki za 1,23
Gdzie mogę zobaczyć te zwroty? Już piszę, że na fakturach takie coś nie widnieje, a nawet za przesyłkę dpd allegro potrąca 11,99.

 

Jak to ugryźć?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@KrywaldKatex nie ma żadnych zwrotów, napisz jak nadajesz ? czy kasują Ci dwa razy allegro i DPD ? jakie 1,23 zł ?

Poczytaj tu masz więcej https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

________
Κώστας
oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@thom-sell trochę nie na temat, ale w aukcjach masz:

 

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi, mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

 

naprawdę 30?

 

oznacz moderatorów