anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

_redFOX_
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem odpowiedź ze smart nie jest tożsamy z szybkimi dostawami. Jeśli ktoś dokona zakupu po godzinie do której wysyłasz to i tak paczka musi dotrzeć kolejnego dnia aby otrzymać rabat, nie ma znaczenia ze nadasz ja tego samego dnia w paczkomacie bo kurier jej nie wyjmie i nie doręczy kolejnego dnia. Nieważne że paczkę badasz do 23:59 bo i tak nie dotrze dnia kolejnego.

oznacz moderatorów

FHAGNES1
#8 Zapaleniec#

Proszę o odpowiedż na pytanie ,które było już Panu zadawane ale Pan na nie nie udzielił odpowiedzi innym uczestnikom:

"W jaki sposób mogę uzyskać rekompensatę za transakcję z wysyłką Allegro Paczkomaty, które wejdą w godzinach 17-23:59 od pn-pt i 13-23:59 w weekendy?

Liczę na rzetelną odpowiedż .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@FHAGNES1 nie możesz uzyskać rekompensaty za te przesyłki, Allegro wprowadziło nową opłatę i wszyscy ją płacimy. Jeżeli jeszcze tu sprzedajesz, tzn., że zaakceptowałeś te dopłaty. 🙂 Jedyny sposób żeby tego nie płacić, to zamknąć biznes na Allegro. 😁

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Przeciez do paczkomatu mozna wlozyc paczke nawet o 23:59.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@musicsklep_pl jak włożysz paczkę do paczkomatu o 23.59, to nijak ona nie dotrze następnego dnia do odbiorcy. W tej nowej szykanie nie chodzi o czas nadania, a o czas dostarczenia 🙂

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czy tylko ja tego nie ogarniam...?

Mam ustawiony inpost wysylki do 18:00. Czyli w tym programie beda objete towary kupione od godziny 0:00 do 18:00 i wyslane paczki inpost do 18:00?? Teoretycznie zakladajac ze dotrą do klienta następnego dnia? Dobrze mysle? 

oznacz moderatorów

m.milek
#10 Popularyzator#

Przecież nie odpowiadacie na proste pytania skierowane do konkretnych osób, więc po co to mydlenie oczu?

oznacz moderatorów

kwiatydonice
#9 Pomysłodawca#

Inicjatywa bardzo dobra. Motywuje do szybszego nadawania przesyłek, ale ma jedną poważną wadę, o której pisali tu już wszyscy. Sprzedawca może zrobić wszystko co leży po jego stronie, czyli nadać i nawet przekazać przewoźnikowi przesyłkę w terminie, ale z winy przewoźnika może nie dojść na czas. Dlaczego sprzedawca ma być ukarany za coś na co nie ma wpływu? Jest to spore ryzyko, którego pewnie wielu nie podejmie. Gdyby można było ustawić czas dostawy 48h, to można by było mówić o uczciwym wyzwaniu. Czy allegro rozważy dostosowanie warunków do realiów? 

oznacz moderatorów

korniszon123456
#8 Zapaleniec#

Dla mnie to w ogóle absurd. Jeszcze rozumiem gdyby np. tyczyło się to samego nadania np. w 24h, ale nie czasu pierwszej próby doręczenia. Cyrk.

oznacz moderatorów

kwiatydonice
#9 Pomysłodawca#

Każdy jest poirytowany i każdy już ponarzekał, ale obawiam się, że to nic nie zmieni. Może zamiast tego zaproponujmy jakieś realne rozwiązanie i poprzyjmy się wzajemnie. Albo szanowne allegro weźmie pod uwagę głos sprzedawców, albo tego nie zrobi, do czego z resztą ma prawo i trzeba się z tym pogodzić. 

oznacz moderatorów

Filtrant
#9 Pomysłodawca#

Rozwiązanie realne jest proste i jasne - zamówione do godz. X będzie umieszczone w paczkomacie / POPie / podjęte przez kuriera tego samego dnia ...

A kiedy próba dostarczenia to niech Allegro wymusi na firmie spedycyjnej.

Jak chcą to niech ograniczą program do kilku wybranych operatorów w wybranej formule ... i tyle

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Trzeba to zgłosić bo Allegro pewnie nie spełniło warunków ustawy hazardowej a niestety dostarczenie przez kuriera przesyłki w następny dzień to loteria

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Sprzedawca może wpływać na liczbę/odsetek przesyłek, które potencjalnie zakwalifikują się do rekompensaty, poprzez przesuwanie granicznej godziny: im późniejsza, tym więcej przesyłek będzie objętych, ale zapewne tym trudniej będzie zrealizować takie zamówienia.

NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM ZDANIEM

Sprzedawca może wpływać na liczbę/odsetek przesyłek, które wyśle w jakimś terminie a nie za to kiedy zostaną dostarczone

NATOMIAST ZGADZAM SIĘ Z

Natomiast prawdą jest, że za część przesyłek (te złożone później) nie da się uzyskać rekompensaty - twoje słowa msniezku

Czyli istnieje coś w regulaminie co jest awykonalne i to potwierdzasz

Ciekawe KTO się jeszcze ze mną zgadza

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konselo Zgadzam się z tobą chcą nas namówić do wyścigu szczurów gdzie nagrodą ma być bonus ,ja dziękuję nie te lata by brać udział w takiej gonitwie no i po co jak z góry wiadomo że to bez sensu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety trzeba to traktować jako dodatkowy bonus / jeśli się uda 😁/ i niestety opłatę umieścić w cenie towaru . Ja osobiście nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać cyklu wysyłkowego .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mdrogeria To zależy jak masz ustawione aukcje ja sprzedawałem do tej pory tylko w licytacjach a wystawiając od 1 zł w strefie kolekcjonera miałem niższą prowizję ,jednak taka forma jest loterią a szanse na jakikolwiek bonus prawie zerowe .Umieścić w cenie w takim przypadku nie można a nawet jak wliczysz to w cenę towaru to on staje się już mniej opłacalny dla potencjalnego nabywcy .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety każą powyżkę źle odbiera klient , trzeba wybrać miniejsze zło 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mdrogeria Mam już tak dużą bazę swoich stałych klientów i wiem czego potrzebują i nie muszę tu sprzedawać na tych obecnych zasadach ,pożyjemy zobaczymy .

oznacz moderatorów

FH2020
#11 Animator#

To niestety jest CYRK. Tak sobie sprawdzam przesyłki i już w tak krótkim czasie mam 4 przesyłki doręczone następnego dnia, a prowizja pobrana - ciekawe ile ich będzie w ciągu całego miesiąca. Zgłoszone do Allegro i zwrot ma być koło lutego. Czyli oprócz dodatkowych kosztów również dodatkowa praca  i sprawdzanie wszystkich przesyłek.

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Witam

Piszecie, że zwrócicie dodatkową opłatę jak klient dostanie przesyłkę następnego dnia (pomijam wymagania) - Ma dostać na drugi dzień i kropka. To powinno być jedyne wymaganie. 

A okazuje się, że absurdalnym warunkiem jest określenie godzony "wysyłki tego samego dnia" w ustawieniach. PO CO !!!?? Jakie to ma znaczenie !????

CO ZA RÓŻNICA czy nadam do to tej godziny 10 (tak ustawione mam w allegro) czy o 10:30. Klient otrzymuje przesyłkę od nas na drugi dzień i jest HAAPY

W nagrodę mam -1zł lub -3,99 i oczywiście kilka tysięcy złotych wyższej prowizji. 

=======

Zawożę sam ostatnio niektóre przesyłki do sortowni. Lwia ich część dzięki temu jest na drugi dzień a zwrot tylko z nielicznych paczek ;(

No Coments.... 

 

oznacz moderatorów