anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart - brak możliwości dodania form dostaw

MAMY ROZWIĄZANIE!
KailaArt
#10 Popularyzator#

Witam, 

aktywowałam allegro smart i niestety mam tylko jedną opcję dostawy - paczkomat inpost. 

Jak ustawiam dostawę np. "polecony allegro" to wyskakuje: Błąd przy tworzeniu cennika
Wskazana metoda dostawy nie jest dostępna dla użytkownika.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

@KailaArt Masz konto zwykłe - niektóre metody dostawy nie są dostępne dla kont zwykłych;

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/jak-zdefiniowac-cennik-dosta...

oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

Czyli żeby udostępnić więcej niż jedną metodę wysyłki smart to jedynym rozwiązaniem jest posiadanie konta firmowego?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Według podlinkowanego artykułu da się ustawić dwie formy dostawy, ale wiadomo dokładnie którą jeszcze oprócz paczkomatu, musisz próbować 🙂

oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

Niestety pomimo prób nie mam możliwości włączenia żadnej dodatkowej wysyłki. Ale dzięki za chęci.

oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

Znalazłem u innego sprzedawcy bez konta firmowego opcję RUCH ze smartem. Pytanie jak to zostało zrobione? U mnie za każdym razem wyskakuje błąd i każda z opcji allegro jest niedostępna. Osobnej opcji jedynie z Ruchem też nie widzę.

241147383_4620371574642480_4303557394232965728_n.png

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@KailaArt No właśnie, niby dwie formy dostawy Smart może mieć konto zwykłe. Zapytaj o to tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6b0fd6c3-e25e-4e61-a1da-ed23df85af7e i wklej tutaj odpowiedź. Najszybszy jest czat. Pewnie Cię przeproszą, poinformują o błędzie i poproszą o cierpliwość - jak zwykle.

oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

To super sprawa. W artykule piszą o dwóch formach dostawy, natomiast w odpowiedzi dostałam, że jedyną opcją jest paczkomaty inpost :))

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Czyli Allegro tym artykułem wprowadza w błąd 🙂

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 zdajemy sobie sprawę, że w artykule są zawarte błędne informacje i już zgłosiliśmy to do odpowiedniego zespołu z prośbą o poprawienie. @nat_not pisała o tym tutaj
@KailaArt przepraszam za utrudnienia, dlatego prosiłam o podanie numeru oferty, którą znalazłaś u prywatnego sprzedającego, żeby móc to zweryfikować, ponieważ konta zwykłe mogą oferować Smart! z dostawą do paczkomatu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

Mnie nie interesuje tamta oferta, fajnie że ma dodatkową opcję.

Ja natomiast mam tylko opcję paczkomatu inpost bez drugiej, jakiejkolwiek innej oferty smart.

Skoro tylko jedną można mieć i jest to błąd to ok. Szkoda, że nikt na chacie w supporcie, gdy pytałam się to nawet nie wiedział jak mi pomóc, a tym bardziej że jest błąd w artykule.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@KailaArt @xyz96 Artykuł został zaktualizowany. Prywatny sprzedający powinien udostępnić Allegro Paczkomaty InPost oraz ORLEN Paczka lub UPS Odbiór w Punkcie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

To dlaczego wyskakuje cały czas błąd i mogę tylko dodać opcję Inpost Smart.. 😕

A jeśli wchodzę w opcję "dodaj nowy cennik" to nawet nie mam takiej możliwości, żeby włączyć. Jedynie sama mogę wpisać cenę, ale wtedy to już nie jest Smart.

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to zrobić? Cały czas są podawane informacje, które nie działają.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@KailaArt Prześlij zrzuty ekranu, na których będą widoczne zgłaszane problemy. Sprawdzimy to.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

Ok, więc gdy wchodzę na "dodaj nowy cennik" to nie mam żadnych opcji typu Allegro standard.

Zrzut ekranu 2021-09-7 o 15.36.17.png

Natomiast jak wchodzę w konkretną aukcję i edycję, dodaj nowy cennik dostawy to mam opcję, ale wyskakuje błąd, np:

Zrzut ekranu 2021-09-7 o 15.37.03.pngZrzut ekranu 2021-09-7 o 15.37.06.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@KailaArt Próbujesz zaznaczyć Allegro Orlen Paczka, a nie Orlen Paczka. Szukaj tej opcji poza metodami Allegro Standard.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
KailaArt
#10 Popularyzator#

Szkoda tylko, że po raz kolejny natknęłam się na coś nieoczywistego.

Gdy udało mi się włączyć Orlen Paczkę, to proszę pamiętać że bez umowy z Orlenem trzeba dopłacać 3,20 zł do każdej przesyłki...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KailaArt czy możesz podać numer oferty? Tej w której sprzedający z kontem zwykłym ma paczkę w RUCHu jako Smart! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów