anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart dla konta zwykłego - metody dostawy i rozliczenia - pytania początkującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
darek_2055
#11 Animator#

Witam wszystkich, mam pytania odnośnie sposobu wysyłki aby pojawił się smart dla konta zwykłego. Reszta warunków jest jasna (czyli 5 ocen, odpowiedni poziom pozytywnych, uzupełnione zwroty). Jednak nie mogę rozgryźć opcji wysyłek gdyż napisane są dokumentacje dość nie jasno (a przejrzałem sporo).

Otóż aby mieć smarta dla konta zwykłego należy:

z 2 różnych grup (w tym minimum jedną, za którą kupujący płacą z góry) albo udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart.

Allegro Paczkomaty InPost
od 0,00 zł do 8,99 zł
ORLEN Paczka
od 0,00 zł do 6,70 zł
UPS Odbiór w Punkcie
od 0,00 zł do 7,99 zł

 

Pytania:

1. Udostępniam allegro Paczkomaty Inpost. W tym wypadku kupujący płaci za przedmiot. Mi allegro wystawia etykietę i drukuje. Naklejam. Następnie jest pobierana opłata za smarta bodajże 1,99 zł. Ok, to tak działa?

2. Jest napisane: "udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart." - Czyli wybiorę Allegro Paczkomaty Inpost oraz wprowadzam nr przesyłek od razu po nadaniu. Wtedy dwie pozostałe opcje mi są nie potrzebne? (czyli Orlen i UPS). Tylko skąd Allegro będzie wiedziało, że udostępniłem nr zamówień. To sie liczy od np 5 udostępnionych nr zamówień? Czy wystarczy, że mam 5 ocen pozytywnych, zwroty itp i już po udostępnieniu jednej przesyłki (numeru) mam już smarta? I najważniejsze. Czy opcja jednej wysyłki i samego udostępnienia nr wysyłki wystarczy już do samego Smarta??

3. Najtrudniejsze dla mnie. Jeśli wybiorę allegro paczkomaty inpost muszę dobrać jeden z tych sposobów wysyłek. Sposoby wysyłki

a) ORLEN Paczka (koszt wysyłki max 6,70) - wklejam adres xxx@llegro.mail do przewoźnika w narzędziu nadawczym. Opłacam wysyłkę w orlen paczka. Allegro zwraca mi część kwoty 5,71 (dla towaru do 100zł)? Czy nadaje za darmo po wprowadzeniu adresu email z allegro?

b) czy dla Orlen Paczka jest wymagana umowa (dh@orlenpaczka.pl) i co ona daje? Ona sprawi, że nie płacę podczas nadawania? Jak wygląda krok po kroku nadanie i rozliczenie w ramach allegro smart? (jak smarta na początku nie mam - to wiadomo, płacę normalnie)

c) UPS Odbiór w Punkcie - czy w typ przypadku potrzebuje podpisać umowę? I czy to jest to samo co: "Allegro Odbiór w Punkcie UPS" I czy tutaj jest jakieś narzędzie do wysyłki (narzędzie: wysyłam z allegro)? (generacja etykiet, coś podobnego). Czy tutaj wymagana jest jakaś umowa? Jak wygląda w tej kwestii rozliczenie i wysyłka paczek?

4. Czy zanim zdobędę 5 pozytywnych oceny aby uzyskać smart, to mogę stosować wysyłkę allegro paczkomaty inpost bez orlen paczka. A następnie jak zdobędę 5 ocen to wtedy dodać do istniejących aukcji przesyłkę orlen paczka i wtedy automatycznie pojawi mi się smart przy aukcji?" Pytam bo kwestia nadania paczek przez orlen paczka lub ups odbiór w punkcie jest dla mnie strasznie zawiła i może uda się na początku działać bez tego

 

 

ps. Chcę zacząć działalność na próbę, potem przejdę na konto firmowe. Od czegoś każdy też zaczynał. A nie umiem tego "przetrawić" jak to ma działać. Wolę upewnić się wcześniej. Przepraszam za tyle pytań, ale z allegro ciężko uzyskać jasną prostą odpowiedź dla początkującego a trwa to już 4 tydzień. Trudniej coś opisać słowami niż powiedzieć.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Halfrunt
#18 Luminarz#

Mam podpisaną umowę z Orlen Paczka i Allegro płaci wraz z zamówieniem kwotę za przesyłkę jeśli klient ma Smarta, a sam płace Orlenowi raz w miesiącu na podstawie faktury. Orlen paczkę nadajesz z ich systemu po zaimportowaniu aukcji z Allegro.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@darek_2055 
1. Jeśli w ofercie przy tej metodzie dostawy jest oznaczenie Smart! i kupujący ma wykupionego Smarta to wchodzisz w
Zamówienia przy tym, które chcesz nadać kliknij [akcje] i [nadaj paczkę Allegro InPost]. Wtedy zostajesz przekierowany na stronę Managera przesyłek (tu musisz mieć powiązane konto Allegro i InPost) instrukcję związaną z nadawaniem przesyłek i powiązaniem kont znajdziesz tutaj.  
Jeśli poprawnie przekażesz adres e-mail kupującego (czyli pełny, poprawny adres e-mail w domenie @allegromail.pl tutaj więcej na ten temat) to za tą przesyłkę rozliczysz się z nami. Czyli kupujący będzie miał darmową dostawę, a Ty zapłacisz:
- 0,99 zł brutto (jeśli koszt zakupu jest poniżej 100 zł)
- 1,99 zł brutto (jeśli koszt zakupu jest powyżej 100 zł)

Nie dotyczy przesyłek pobraniowych, za zamówienia z metodą dostawy Allegro Punkty Poczta Pobranie naliczymy Ci opłatę 3,49 zł za usługę dodatkową pobrania. Za możliwość płatności przy odbiorze kupujący zapłaci natomiast 3,99 zł – za każdą przesyłkę. Kwota ta trafi do Ciebie wraz z zapłatą za towar.

Opłaty zostaną naliczone do Twojego rachunku Allegro, który możesz na bieżąco sprawdzać tutaj

2. Aby przesyłka była rozliczona prawidłowo jako Smart! najważniejsze jest poprawne przekazanie adresu e-mail kupującego. Po nim przewoźnik i nasz system identyfikuje taką przesyłkę. Aby na koncie zwykłym mieć takie oznaczenia powinieneś albo oferować 2 metody dostawy Smart! w dwóch różnych grupach albo udostępniać numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Smart!  za którą kupujący płacą z góry np. Allegro Paczkomaty InPost. Pamiętaj proszę, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki.

Aby udostępnić numer przesyłki wejdź proszę w Zamówienia i przy wybranym zamówieniu kliknij [akcje] i [numery przesyłek]. Następnie wybierz, czy wysyłka jest z Polski czy z zagranicy. Zaznacz odpowiedniego przewoźnika z listy, wklej numer przesyłki i kliknij [zapisz]. Będziemy to widzieć w systemie.
Opcja wysyłki Smart! i udostępnianie numerów przesyłek dla 50% Twoich zamówień wystarczy jeśli spełniasz pozostałe warunki dotyczące ofert czyli 5 pozytywnych unikalnych ocen i uzupełniona zakładki zwroty oraz odpowiednie koszty oferowanych metod dostawy oraz sprzedaży - 5 unikalnych pozytywnych ocen transakcji (łapek w górę) w ciągu ostatnich 12 miesięcy, średnia ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98%, poprawna obsługa adresów e-mailowych kupujących, terminowe płacenie za usługi Allegro i zgodność Twoich ofert z Regulaminem Allegro oraz nie składanie kupującym propozycji zakupów poza Allegro.

3. Allegro Paczkomaty InPost to jest jedna z metod Smart! Więc możesz albo stosować się do tego co opisałam w pkt. 2 albo wybrać dwie metody z dwóch różnych grup czyli np. Allegro Paczkomaty InPost i Orlen Paczka (albo UPS odbiór w punkcie).

a) Aby korzystać z tej metody na prywatnym koncie udostępnij metodę ORLEN paczka. Żeby ta metoda dostawy była w ramach Smart! maksymalna cena jaką możesz ustawić to 6,70 zł.
Jest to
Sposób rozliczeń Allegro Mix czyli za dostawę metodami z tej grupy rozliczasz się z przewoźnikiem, ale według wynegocjowanych przez nas korzystnych stawek,w przypadku ORLEN paczka zwrócimy do 5,71 zł brutto (za przesyłkę dla zamówień poniżej 100 zł) do 4,71 zł brutto (za przesyłkę dla zamówień od 100 zł). Czyli płacisz w narzędziu nadawczym i później dostajesz od nas wyrównanie (jeśli spełnisz warunki). O plusach tej metody dostawy przeczytasz tutaj
 
b) na to odpowiedziałam powyżej. Trzeba udostępnić ORLEN paczkę i nadać przesyłki np. na tej stronie. Najpierw płacisz później (jeśli wszystkie warunki są spełnione) dostajesz od nas wyrównanie.

c) UPS odbiór w punkcie to właśnie druga możliwa forma dostawy w ramach Smart! dla konta zwykłego (w opcji gdzie wybierasz 2 metody z dwóch różnych grup). Za Odbiór w Punkcie UPS rozliczasz się z przewoźnikiem, ale całość kwoty refunduje ci Allegro, to nie jest to samo co Allegro UPS Odbiór w punkcie, ponieważ ta metoda jest dla kont firmowych.
la_nika_0-1636116488235.png

Tak to będzie wyglądać w cenniku dostawy podczas wystawiania.
Z Wysyłam z Allegro można korzystać tylko na koncie firmowym.
Za te zamówienia rozliczasz się z przewoźnikiem, a od nas otrzymasz
do 7,00 zł (za przesyłkę dla zamówień poniżej 100 zł) do 6,00 zł (za przesyłkę dla zamówień od 100 zł) zwrócone środki będą widoczne w tej zakładce. Rozliczasz się z przewoźnikiem w ramach stawek jakie masz w umowie, więc tutaj konieczne będzie jej podpisanie i nadawanie przesyłek w narzędziu nadawczym UPS.  


4. Jasne, możesz w trakcie trwania oferty dodać metodę dostawy do cennika dostaw. Tak jak pisałam we wcześniejszych punktach możesz korzystać tylko z Allegro Paczkomaty InPost jeśli spełnisz pozostałe warunki.

Sprawdziłam też, że w tej chwili masz tylko oferty na Allegro Lokalnie. Rozumiem, że jeszcze nie wystawiłeś ofert na Allegro, bo tylko na Allegro można oferować przesyłki Smart! Jeśli chcesz wystawić ofertę na Allegro, a nie na Allegro Lokalnie kliknij proszę na zaznaczony na zrzucie link:

la_nika_1-1636116488399.png

Oczywiście doskonale rozumiem, że chcesz się odpowiedznio przygotować do sprzedaży na Allegro i cieszę się, że mogłam pomóc i odpowiedzieć na Twoje pytania 😊 Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne.
Zachęcam Cię też do korzystania z naszych bezpłatnych webinarów i kursów Akademii Allegro. Na pewno znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat sprzedaży na Allegro zarówno na koncie zwykłym jak firmowym 🙂
Pozdrawiam serdecznie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
darek_2055
#11 Animator#

 

PYTANIE:

Ale nasunęło mi się pytanie: mam opcje: allegro paczkomaty inpost. Czas wysyłki towaru - mam na to jeden dzień (narzucone) czy sam sobie ustalam? Jak wygląda ta kwestia? Czy mogę ustalić sobie 2-3 dni i później w tym czasie mam się zmieścić aby wpisać nr przesyłki?

 

Mega ślicznie dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Takie informacje powinny być wpisane w jakiś poradnik krok po kroku. Odpowiedziałaś na wszystkie moje wątpliwości, na każdy z punktów a nie wszystko do jednego worka. Rzadko spotykam takich ludzi, dziękuje Ci bardzo 🙂

Aż sobie to wydrukuje. Więc chyba ustawie sobie allegro paczkomaty inpost (i powiązanie konta) i będę uzupełniał nr przesyłek jak najszybciej. A najwyżej później pokombinuje z orlen paczka.

 

 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@darek_2055 Cześć 🙂 Widzę, że czas wysyłki w swojej ofercie ustawiłeś na 3 dni:

ko_alka_0-1636719925629.png

"Czas wysyłki" to parametr obowiązkowy w formularzu wystawiania - dzięki temu możemy wyświetlić prognozowaną datę dostarczenia przesyłki do klienta, którą wyliczamy na podstawie Twojej deklaracji i innych czynników. Czas wysyłki możesz zmienić w zakładce Moje oferty.

Numer przesyłki dodaj w terminie, który podałeś w polu Czas wysyłki - nie musi być to oczywiście jeden dzień. Terminowe uzupełnienie numeru wpływa na trafność Twoich ofert, co pozytywnie wpłynie na sprzedaż. Dodatkowo będziesz miał większe szanse na zakwalifikowanie się do programu Allegro Smart!

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
darek_2055
#11 Animator#

ok, dzięki. Aczkolwiek cytuje: "Dodatkowo będziesz miał większe szanse na zakwalifikowanie się do programu Allegro Smart!" trochę mnie zaniepokoiło, bo do smarta oprócz podstawowych warunków mogę wybrać paczkomaty i uzupełniać nr przesyłek w deklarowanym czasie. I to nie powinno mnie zakwalifikować, a nie "zwiększać szanse". Ale może źle zrozumiałem.

 

A co w przypadku gdy ustawię paczkomat na 4 zł by kupujący wybierali moją ofertę aby zdobyć więcej sprzedaży przez niższą wysyłke w czasie bez smarta. Później allegro smart będzie możliwy dla takich aukcji? (jeśli inne warunki są spełnione)

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@darek_2055 wszystkie warunki uzyskania oznaczenia Allegro SMART! dla kont firmowych i zwykłych znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by... 

Wysyłkę do Paczkomatu udostępnisz podczas wystawiania oferty w sekcji "Dostawa i płatność". Oczywiście możesz ustawić 4 zł zamiast sugerowanej ceny wysyłki (8,99 zł) i zapewne zwiększy to zainteresowanie kupujących. Na Twojej fakturze od InPostu pojawi się jednak sugerowana cena usługi.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów