anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, jeśli Poczta Polska nie chce odbierać przesyłek Smart, bo jest ich za dużo?

PACKLAND
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś ma problem z Pocztą Polską? Poczta nie chce odbierać przesyłek Smart, bo jest ich za dużo

Oddział Poczty w naszym mieście nie chce przyjmować paczek.  Pozwalają na max 15 sztuk. Co zrobić?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

markam43
#13 Ambasador#

Wykreślić tego przewoźnika z oferowanych w ofertach. Dopóki klienci mogą go wybierać, sprzedawca odpowiada za jego poczynania, opóźnienia itp.

oznacz moderatorów

PACKLAND
#7 Wielbiciel#

ale to allegro podpisało umowę z pocztą na usługę smart

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Ale to sprzedawca oferuje tego przewoźnika i odpowiada za przesyłkę przed konsumentem do czasu, aż ten ją otrzyma. Nie ma obowiązku takiego przewoźnika oferować.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@PACKLAND pisz do allegro i składaj u nich reklamację

niech interweniuje u poczty

bo to poczta olewa ich usługę

 

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@PACKLAND Zgłoś problem Allegro to ich usługa i oni mają umowę z Pocztą przy wysyłkach allegro

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

PACKLAND
#7 Wielbiciel#

zgłosiłam i czekam czwrty dzień. 100 paczek nie wysłanych

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@PACKLAND Zgłoś jako reklamacja usługi, aby móc się starać o pokrycie kosztów i strat z tego powodu

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@PACKLAND przy takiej ilości paczek dziennie podpisz umowe z poczta na stały odbiór. O ile dobrze pamietam to cos około 200 zł miesiecznie kosztowało i odbierali wszystkie przesyłki firmowe. Przyjedzie samochód i zabierze Ci wszystkie paczki.

Swoja droga jesli poczta nie chce Ci przyjąć przesylek to powiedz w urzedzie że piszesz skarge do Warszawy. Gwarantuje że Ci przyjma. Mysle że to wymysl Twojego UP a nie Poczty jako takiej

Poczta nie może odmówić swiadczenia usługi za którą już zapłaciłes nadając paczki.!!!!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ Problem w tym, ze Allegro wymusza wysyłkę przez własną usługę "paktu" z przewoźnikami. Już nie raz tu czytałem, ze muszą wysyłać przez allegro a nie przewoźnika z którym się ma podpisaną umowę, bo te umowy są różne jak ich warunki 😉 Ale skoro ma być przez usługę allegro to i allegro odpowiada za jej działanie.

Poczta ma racje z jednej strony, bo nie ma umowy z wysyłającym a z allegro. Zapewne przy umowie pomiędzy wysyłającym a pocztą nie byłoby problemu i poczta by się wywiązała. 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ZibiK30  nie wiem jak inni użytkownicy lecz ja abym mógł nadawać przesyłki allegro i tak musiałem umowe z pocztą podpisac.

Moze dlatego ze ja wysyłam także inne przesyłki.

Natomiast ja zarówno poczte jak i inpost nadaje w programach tych firm i mam podpisane umowy.

Co do poczty to jak nie może sie urząd z paczkami pomiescić to poczta sama mi podsyla busa do odbioru i nigdy nie miałem problemu z pozostawianiem paczek

@PACKLAND musi to po prostu troszke Panie w UP nacisnąć. Nie wyobrażam sobie żeby przewoźnik odmówił przyjecia nadanej paczki

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ Już o tym pisałem, jaką umowę? taką samą jak umowa standardowa? umowa którą Ci nakazuje allegro według ich zasad i warunków 😉 Po co inna i osobna umowa skoro się już posiada umowę z przewoźnikiem?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ZibiK30  allegro to nie moje jedyne miejsce sprzedaży. Wysyłam jeszcze sporo przesylek niezaleznych od allegro. Dlatego musze mnieć osobne umowy. A że na allegro sie zazębiają to trudno.

Przesyłki smart musze miec według cennika allegro natomist przesyłki inne niż smart mam troszke inne ceny niż narzuca allegro.

Tam sie rozliczam juz bezpośrednio z firmami wiec allegro niczego nie narzuca.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ Rozumiem, to też powinieneś wiedzieć do kogo składać reklamacje w sprawie przesyłki. Przestudiowałbym tą umowę z allegro przesyłki na Twoim miejscu jak masz wątpliwości 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ZibiK30  jak wchodzil smart sprzedawcy dostawali dokumenty od allegro (przynajmniej ja dostalem) i tam były cesje praw do reklamacji.

Własnie po to aby to sprzedawca mógł reklamacje skladac bezpośrednio u przewoźnika a nie poprzez allegro. W innym wypadku przewoźnicy nie musieliby rozpatrywać reklamacji sprzedawców gdyż nie są oni stronami umowy a nadawca jest allegroi. Wszysko by musialo przechodzic przez allegro.

W tym momencie jako nadawca figuruje sprzedawca a nie allegro

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ Te dokumenty to pozbycie się kłopotów przez allegro, odwalasz za nich robotę reklamacją w mojej opinii i to chyba dobrowolne wyrażenie zgody przez "Ciebie" a nie że musiałeś. Ty jesteś klientem allegro a nie wspólnikiem, Allegro świadczy Ci usługi za które płacisz. Komu płacisz za wysyłki i od kogo dostajesz rachunki? 😉

"W tym momencie jako nadawca figuruje sprzedawca a nie allegro" tego wymaga prawidłowy przebieg świadczenia usługi przewoźnika czy dostawy pocztowej, to nic dziwnego. Allegro byłoby pośrednikiem gdybyś miał umowę tylko z przewoźnikiem tak jak z kupującym, jednak jeśli zmienia warunki standardowej umowy i wprowadza własne zasady to staje się usługodawcą tego świadczenia w mojej opinii, ale może się mylę 😄  Podobnie się stało ze smartem koszt wysyłki i zwrotów leżał pomiędzy sprzedawcą a kupującym, teraz już Allegro przejęło  do tego prawa i obowiązki wprowadzając swoje zasady i umowy pomiędzy kupującymi i sprzedającymi. 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZibiK30  To nie jest osobna umowa tylko aneks na przesyłki Allegro.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg Liczy się powód dla którego masz ten niby "aneks" przy którym jak widać umowa zwykła z operatorem jest inna i allegro jej nie akceptuje. Liczy się zasadność tego "aneksu" oraz przymus jego podpisania, czyli warunek spełniający korzystanie z dostępnych usług przez usługodawcę  😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ teraz za 3 podjazdy w tygodniu jest prawie 400 zł 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kostas11 to drogo. Widze że poczta zaczeła sie cenić.  😞

oznacz moderatorów