anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można wymienić paragon na fakturę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:41824484
#7 Wielbiciel#

Witam, zapomniałam zaznaczyć opcję faktury przy zamówieniu i napisałam do sprzedawcy czy może mi wystawić tą fakturę i że mogę odesłać paragon jednak mi odmówił czy faktycznie jest do niemożliwe? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:41824484 potrzebujesz fakturę czyli domniemam jesteś przedsiębiorcą i nie znasz podstawowych przepisów . Oczywiście , że nie można . Bierzesz od razu , albo wcale .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:41824484 już prawie dwa lata jest ten przepis, wszędzie informacja w sklepach, kasach samoobsługowych itp. że o fakturę trzeba trąbić od razu, w przypadku wystawienia paragonu, nie ma opcji zamiany na fakturę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:41824484
#7 Wielbiciel#

A jeśli jest to paragon imienny a nie fiskalny?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:41824484 paragon to paragon, chyba że jest na nim nip kupującego ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:41824484
#7 Wielbiciel#

Nie właśnie nie ma

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:41824484  A moim zdaniem jest to teoretycznie możliwe, natomiast wątpię czy sprzedający się zgodzi. 

Trzeba kupić ponownie,  sprzedający wystawi fakturę.  I  teraz wystarczy zrezygnować z odbioru zakupu, ale żeby sprzedający nie był stratny wystarczy zapłacić mu podatek VAT.  Bo Vat musi sprzedawca odprowadzić do skarbowego.

W ten sposób jest  faktura i urząd skarbowy zaspokojony. Ale to kosztuje.

oznacz moderatorów
ted_n
#9 Pomysłodawca#

Ludzie, skąd wy się bierzecie? Ponad dwa lata jak zmieniły się przepisy, a co chwile się taki trafia. Zgodnie z prawem jeżeli na paragonie nie ma NIPu, to do takiego paragonu nie można wystawić faktury. Jeżeli sprzedawca to zrobi, to złamie prawo, albo musi coś nakombinować. Jedyna opcja to, jak już pisał poniżej @br.  , to anulowanie zamówienia i zamówienie ponownie. Jednak to się wiąże z kosztami dla sprzedawcy.  W innym przypadku pozostaje liczyć na dobrą wolę sprzedawcy.

Ja rozumiem, że można to przeoczyć, nie zauważyć, że się nie zaznaczyło faktury, ale bez przesady, warto też pomyśleć o drugiej stronie, czyli sprzedawcy - sprzedawca ponosi niestety tego koszty...

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

Tylko jedno pytanie czy to ma być faktura na firmę, czy osobę prywatną

oznacz moderatorów