anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy musze wpisywac na paragon koszt dostawy?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Pytanie głównie do ryczałtowców zwolnionych z vat. Czy jak sprzedam komus  produkt i ktoś zapłaci za dostawę  np dpd 12,99zl,  to czy ja to muszę uwzględnić na paragonie?  

Dłuższy czas temu jeden ksiegowy mówil mi, że aby nie trzeba było tego dawać na paragon to można  regulaminie dostaw zrobić adnotacje "ze koszt dostawy całościowo pokrywa kupujący". W takiej sytuacji ponoć ja jestem tylko jako pośrednik między kupującym a dpd i nie muszę tego dawać na paragon? 

Nadal coś takiego funkcjonuje?Czy jednak muszę tą dostawę uwzględnić na paragonie a  co za tym idzie stracę, bo dostawą w żaden sposób nie jest moim zarobkiem  a  podatek ryczaltowy  zapłacić od tego będę musiala 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

MM-shop
#8 Zapaleniec#

Z takich między innymi powodów ryczałt nadaje się tylko do niektórych rodzajów działalności. Teoretycznie klient powinien dostać rachunek opiewający na całą kwotę jaką zapłacił.

Wg mnie prowadzenie działalności handlowej na ryczałcie tylko niepotrzebnie Panią ogranicza, I proszę w ogóle sobie sprawdzić czy się Pani kwalifikuje na ryczałt bo tam jest wymóg że można sprzedawać produkty nieprzetworzone.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl W tej sprawie najlepiej skonsultuj się z księgową lub radcą prawnym. Pomocne mogą się okazać również informacje, które znajdziesz tutaj.


   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl  nie znam dokładnie warunków ryczałtu lecz moim zdaniem koszt dostawy takze powinien być na paragonie.

Ryczał to podatek od przychodu niezaleznie od kosztów wiec jeśli klient wpłaca Ci pieniądze to Twój przychód niezależnie od tego jak Ty rozliczasz sie z DPD

No bo idąc tym tropem " ja jestem tylko jako pośrednik między kupującym a dpd" to sprzedając na ryczałcie jestes tylko pośrednikiem miedzy hurtownia a klientem a mimo wszystko podatek musisz odprowadzić od całej kwoty przychodu jaką Ci klient wpłaca za towar. NIeeistotne że Ty hurtowni także za ten towar płacisz bo podatek placisz od całej wartości sprzedazy.

Byc może są jakieś "furtki" niemniej ja uważam ze na paragonie jako przychód powinna sie znaleźć cała kwota jaką wpłaca kupujący.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl interpretacja własciwego US to jedyne co można odpowiedzieć na Twoje pytanie . Tylko taki dokument utwierdzi Cię w przekonaniu ,że robisz prawidłowo .

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Nie ma znaczenia czy jesteś na ryczałcie czy KPiR, tym bardziej że limit ryczałtu sięga aż 250 tyś. Euro.

Zapewne chodzi ci o ograniczenie limitu zwolnienia z VAT, które tracisz po przekroczeniu 200 tyś. zlotych

Powinieneś wskazać klientowi na paragonie/fakturze cała kwotę którą otrzymałeś

-None-
oznacz moderatorów