anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca musi wystawiać paragon do każdego zamówienia?

gkcom
#7 Wielbiciel#

Cześć!

Od początku listopada prowadzę sklep na Allegro i mam bardzo ważne pytanie, ponieważ wiele na ten temat słyszałem i w końcu nie wiem co jest prawdą, a co nie. 

Mianowicie, czy muszę do każdego zakupu dołączać paragon? Działam w dropshippingu i generuje paragony na Fakturowo. Słyszałem że wystawia się wtedy kiedy klient chce otrzymać, a jeśli nic na ten temat nie napisał to nie. Jak to wygląda w praktyce? 

Od razu mówię że nie prowadzę sprzedaży gotówkowej, tylko wszystko odbywa się online w 100%

Z góry dziękuję każdemu za pomoc!

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

A jak sądzisz , możesz sprzedawać na "czarno" paragon albo FV

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Paragon wystawiasz z zasady do każdego zakupu. Chyba, że klient poprosi o fakturę, to wtedy zamiast paragonu wystawiasz fakturę. Nie rozumiem... Chcesz prowadzić sklep to załóż działalność gospodarczą i zgłoś się do biura rachunkowego. Oni powiedzą co i jak 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zakładam, że . Przychody ze sprzedaży towarów przez internet prowadzisz w ewidencji księgowej, a nie kasy rejestrującej?

Polska to nie Ameryka, gdzie do zaksięgowania wystarczy prosta faktura wydrukowana ze sklepu internetowego, tutaj w rachunkowości bazuje się jeszcze na przepisach z ubiegłego wieku.

Poczytaj tutaj https://www.gofin.pl/rachunkowosc/17,1,85,165423,sprzedaz-towarow-przez-internet-ewidencja-ksiegowa....

 

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

Paragony wystawiasz do każdego zakupu jeśli masz kasę fiskalną.
Jeśli spełniasz warunki zwolnienia z kasy lub nie przekroczyłeś jeszcze limitu obrotów to możesz nie mieć kasy i nie wystawiasz wtedy w ogóle paragonów, a na życzenie klienta wystawiasz fakturę.
Na Fakturowo wystawiasz faktury, nie paragony.

oznacz moderatorów

gkcom
#7 Wielbiciel#

Na fakturowo można wystawiać paragony, nie tylko faktury 🙂 

A jeśli chodzi o kasę fiskalną to słyszałem od księgowej że trzeba ją mieć wtedy jak ma się transakcje gotówkowe, a jeśli płatności online to nie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@gkcom  To jakaś zła księgowa była 😀 Widzę u Ciebie kilka rzeczy, których sprzedaż nie podlega zwolnieniu z kasy fiskalnej np. termometry elektroniczne, higrometry.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

gkcom
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, dzięki bardzo za informację 🙂 

Czy kasę fiskalną muszę zakupić jeśli przekroczę te 20.000zł przychodu? Czy od razu? 

Z góry dzięki za odp

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

To zależy co sprzedajesz. Część produktów wymaga natychmiast kasy fiskalnej, a inne dopiero po przekroczeniu limitu. Najlepiej idź do księgowej i zasięgnij u niej porady.

oznacz moderatorów