anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Darmowa dostawa za produkty poniżej 40pln

AFFORDABLE_PL
#8 Zapaleniec#

Czy orientuje się ktoś jak zdobyć możliwość darmowej dostawy dla tanich produktów? Co najmniej dwa razy zdarzyło mi się, że kupił ode mnie klient produkt za mniej niż 40zł i jego koszty dostawy wyniosły 0,00zł. Jak to możliwe? Czy to jakiś benefit dla pracowników Allegro w stylu darmowy Smart od zera pln? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AFFORDABLE_PL musisz mocno zadziobać u moderatorów 😂  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

AFFORDABLE_PL
#8 Zapaleniec#

Co to znaczy "mocno zadziobać"? 😀

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne chodzi o jakiegoś ptaka z mocnym dziobem.🐦

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dostały to niektóre konta do testów. Nie wiem czy to urabianie moderatorów w czymś pomoże xD Ale jeśli tak to też poproszę to może jak będę mogła kupić jeden produkt to przestane porzucać zakupy po tych zmianach, które doprowadziły do tego że w koszyku każda rzecz od kogoś innego xD.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tego nikt tu na forum nie wie jak jest to przydzielane, może jest jakiś specjalny przydział a jaki ?????👂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AFFORDABLE_PL Tak jak informowała Ola w tym wątku, od 22 kwietnia trwa kolejny test, w którym niektórzy kupujący mogą skorzystać z darmowej dostawy w ramach SMART! przy zakupach poniżej 40 złotych. W przypadku takiego zamówienia nie pobieramy od Ciebie standardowoej opłaty za przesyłkę SMART!

To rozwiązanie na etapie testów, ale nie można do niego dołączyć na własną prośbę i nie jest to benefit dla pracowników Allegro. Tak jak informowaliśmy m.in. tutajregularnie prowadzimy testy  różnych rozwiązań, przede wszystkim po to, aby zebrać dane o potencjalnych zmianach w usługach i produktach, a także ich wpływie na kupujących i sprzedających. Same testy nie oznaczają, że wprowadzimy dane rozwiązanie na stałe. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AFFORDABLE_PL
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, rzeczywiście kwota 40zł może i została ustawiona jako opłacalna do darmowych dostaw jednak rodzi wiele wątpliwości. Po pierwsze kupujący (ja też) czują się zmuszani do dodawania produktów aby tylko uzyskać kwotę 40zł. Po drugie słyszałem od znajomych (i spotkałem się z tym wiele razy jako sprzedający), że klient kupuje 2-3 rzeczy żeby uzyskać Smarta a potem zwraca nadwyżkę ilości. W rzeczywistości zwiększa to koszt firmy przewozowej. Sam zauważyłem że więcej sprzedam produktów za 40zł ze Smartem niż tych samych produktów za 33zł. Czy to ma sens? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AFFORDABLE_PL  To ma sens,  przecież widać że sprzedawcy którzy chcą sprzedać podnieśli ceny do 40 zł, żeby sprzedać ze smartem.  Ja to widzę jako kupujący, ba, omijam oferty z ceną 39 zł bo taniej jest kupić za 40zł lub nieco drożej.

No i jeszcze pytanie:  kto zapłaci za darmowe dostawy poniżej 40zł?  Przecież nic nie jest darmo.

oznacz moderatorów

AFFORDABLE_PL
#8 Zapaleniec#

To akurat wiemy 🙂 Srzedający.

Każda przesyłka Smart obarczona jest prowizją, którą jest obciążany sprzedający. W tym momencie to min. 99gr ale za produkty droższe to jakieś 2zł czy więcej. To nie boli tak bardzo jak fakt, że sprzedający płaci prowizję za koszt przesyłki nie Smartowej czyli jeżeli wystawi DPD za 12,99 lub paczkomat za 8,99 ale kupujący nie ma Smarta (a tacy są zwłaszcza od lutego 24) lub kupujący kupuje produkt za mniej niż 40zł, to sprzedający płaci prowizję od kosztów wysyłki, nawet jeśli te są rzeczywiste i wynoszą dokładnie tyle samo co kwota przedstawiona w ofercie. 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Uważam, że to nie jest test. Takiego benefita nie otrzyma nikt, kto robi stałe zakupy na Allegro. A tym bardziej, jak ma opłaconego "SMARTA". 

To oferta dla kupujących, którzy rzadko dokonują zakupów na All - żeby ich zachęcić do skorzystania z Allegro SMART. Jeśli Allegro zdecyduje się na ogólne wprowadzenie przesyłek SMART dla zakupów za kilkanaście zł - to sprawa będzie bardzo prosta - ceny na drobnicę znów skoczą do góry niesamowicie. 

Nazwanie tej sytuacji słowem "test" - jest całkowitym fałszem. Gdyby to był "test", to już zakończyłby się wiele miesięcy temu. 

oznacz moderatorów