anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowa opłata za przesyłkę DPD Smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
RobJanky
#7 Wielbiciel#

Aby korzystać ze usług SMART! jestem zmuszony do systawiania przynajmniej dwóch opcji darmowej dostawy dla klientów. Jedną z nich, którą wybrałem jest kurier DPD, ponieważ mam z nimi podpisaną indywidualną umowę. Wysyłam za pomocą tej opcji dostawy akcesoria ( wkręty i plastikowe podkładki ) do produktów, które głównie sprzedaję za pomocą Allegro. 10 sierpnia wysłałem taką paczkę ( wielkość foliopaka a3, waga około 2kg), a dzisiaj została naliczona dodatkowa opłata 19.99zł za przesyłkę ( sic! ) ponadgabarytową / paletę. Jak można to wyjaśnić?
Przesyłka dotarła bez niespodzianek i na czas do klienta. Proszę o logiczne wytłumaczenie lub anulowanie opłaty.
Numer listu przewozowego: 

0000334479781W

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

DPD nabija target za sierpień 😉 Też mi dziś wpadły dwie takie opłaty. Wg. mnie to loteria. Gdy zaznaczam przy wysyłce el. niestandardowy to opłaty nie mam, a doliczają za przesyłki, które IMO były standardowe.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Poproś o protokół z przeważenia przesyłki. Czasami zapominają o takim "szczególe", a wtedy możesz kazać im się gonić. Przećwiczone z dwoma brokerami usług kurierskich gdzie zażyczyli sobie dopłaty za niestandard. Jeśli jest protokół opisujący wyniki przeważenia/przemiarowania i jest to drobna różnica to dopłacamy, jeśli brak protokołu lub wymiary znacząco odbiegają od możliwych to się wykłócamy. 🙂

Najciekawsze jednak dopłaty mieliśmy naliczone z powodu owinięcia pudełka folią strecz, jako sposób pakowania zabroniony przez wybranych przewoźników. Na nieszczęście brokerów obaj przewoźnicy w instrukcji pakowania folię strecz zaliczali do normalnego sposobu pakowania. Jednego brokera po takiej próbie wyłudzenia kasy kopnęliśmy w zad, każąc składać pozew lub podetrzeć się wezwaniem do zapłaty (broker wybrał podtarcie się). Drugi po otrzymaniu odpowiedzi na wezwanie od naszego prawnika szybciutko przeprosił i nawet przyznał zniżkę 50% na kilka przesyłek.

@RobJanky a przy tej wysyłce foliopaku nie zaznaczyłeś czasem opcji "koperta" zamiast "paczka"? Jeśli tak, to opłaty nie unikniesz.

oznacz moderatorów
agtradegroup
#8 Zapaleniec#

To nie są opłaty za nadwagę ( takie też miałam:  policzyli mnie za paletę , a nie za paczkę albo doliczali do paczki większą wagę niż była, ale to odrębny temat . Reklamację złożyłam bezpośrednio do DPD. Ty mam ponad 100 paczek gdzie doliczone jest 13.99 za pierwszą , a druga i trzecia wg smarta.  Wysyłam głównie 2 typy kartonów i czasem foliopaki...

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@RobJanky pewnie im kształt się nie podobał 😄

oznacz moderatorów
agtradegroup
#8 Zapaleniec#

Mam tylko 2 rodzaje paczek - oba mieszczą się w standardzie...

oznacz moderatorów