anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłata 3,99 do kuriera w smart - czy to się Wam opłaca

MOMAZU
#10 Popularyzator#

allegro od czerwca wymaga  3 wybranych rodzajów przesyłek kurierskich do których od każdej paczki sprzedawca dopłaca 4zł ( co uważam akurat za słabe bo serwis komunikuje to nadal jako bezpłatne przesyłki dla klientów, a nie przesyłki smart do których sprzedawca dopłaca 4zł)  Przy większych kwotach zamówień to nie ma problemu, ale co z zamówieniami, kiedy sprzedaje się tańsze rzeczy i średnie zamówienia oscylują w granicy 40zł - jak wtedy to się Wam kalkuluje i czy  w ogóle? Czy może cały zysk idzie na opłaty allegro. Jakie są Wasze doświadczenia z tymi przesyłkami?

Czy może nadal klienci wybierają w większości przesyłki inpost (nawet jak mają możliwość wyboru innych kurierów) , do których dopłaca się tylko 1zł?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

MOMAZU minimalny zakup dla darmowej przesylki kurierskiej ustalony jest na 80zł , nic nie zrobisz poza wkalkulowaniem kosztu w cenę towaru .

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@MOMAZU 

W mojej branży 99% przesyłek to paczkomaty. Dodałem kuriera allegro, bo musiałem. Miałem lepszą stawkę na wysyłki kurierskie niż oferuje allegro, teraz klient zapłaci więcej więc zakładam, że ilość przesyłek kurierskich na pewno nie wzrośnie. Dopłata w skali roku będzie niewielka. Wszystko zależy od rodzaju i ceny asortymentu. U nas w każdym razie paczkomaty zdominowały wysyłki.

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Tak jak napisałeś..  kurier allegro jest droższy, ale nie mamy wyboru  więc zobaczymy. Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów