anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do paczek DPD za przekroczona wagę

gsyART
#11 Animator#

Sprawdzam sobie zakałę "Rozliczeni z allegro" a tam  DPD - "Kurier opłaty dodatkowe- Dopłata do paczki o wadze powyżej 15 do 20 kg" i to nawet w przesyłkach które nie ważą 1kg..., od jakiegoś czasu DPD nalicza mi dopłaty do każdej nadanej przesyłki a najlepsze to, że ani razu waga nie był przekroczona bo zawsze paczki są ważone przed wysyłką, gdzie się od tego odwołać, złożyć reklamację? 

 

//edit: porównałem sobie kilkanaście przypadków i DPD zawyża wagi o 1 gabaryt w górę, np paczka wazy 10kg to Ci naliczają prowizję  za przekroczenie  15 do 20 kg itd... każda jedna paczka ma naliczona opłatę dodatkową

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@gsyART a waga gabarytowa, jakie podajesz wymiary przy nadawaniu ???

Ciężar paczki jest określany według wagi rzeczywistej lub gabarytowej. Do rozliczenia przyjmujemy większą wartość.

  • waga rzeczywista - tyle waży twoja paczka postawiona na wadze,
  • waga gabarytowa - jest ona związana z rozmiarami twojej paczki. Obliczamy ją według wzoru: [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

hmm, waga gabarytowa? gabaryt nigdy nie jest przekroczony jeśli oto chodzi 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gsyART chodzi o wagę gabarytową, podaj wymiar paczki ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

@kostas11  a gdzie jest jakiś zapis w umowie odnośnie tej wagi gabarytowej bo przejrzałem całą (doprawy nie szczegółowo) i nigdzie nic takiego nie widzę, tylko DPD cos takiego ma bo np UPS mi żadnych dodatkowych opłat nie doliczył?

skąd wziąłeś ten zapis o wadze gabarytowej?  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gsyART z regulaminu 🙂 przecież czytasz go co logowanie 😄

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-v-koszty-dostawy-i-uslug-dodatkowych

Część V. Koszty dostawy i usług dodatkowych

d. W przypadkach, w których wartość stanowiąca wagę gabarytową paczki rozumiana jako : szerokość cm x długość cm x wysokość cm / 6000 przekracza wartość odpowiadającą wadze rzeczywistej paczki, cena za Usługę ustalana jest na podstawie wagi gabarytowej przesyłki.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

tutaj popełniłem błąd, waga gabarytowa zapewne byłą większa niż rzeczywista:/

oznacz moderatorów

CzarMixII
#8 Zapaleniec#

To jest hit - przesyłkę która waży 0.3 kg, o wymiarach parę cm na parę cm władowali mi jako PALETA i dołożyli ogromną kwotę.

Dwa odwołania już odrzucili.

To ich częsta praktyka, cały czas próbują dowalić kare za nie gabarytowe i tak dalej.

DOBRZE TO SPRAWDZAJCIE bo potrafią naliczyć kary długo po zrealizowaniu przesyłki i tak jak macie na moim przykładzie "Jeszcze na bezszczela będą wam odmawiać reklamacji" 

Z żadnym innym przewoźnikiem takich problemów nie ma jak z DPD.
To wasze pieniądze, mam cichą nadzieje że w końcu się za nich wezmą. 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

U mnie na bezczela rozcięli kopertę, wyciągneli uszczelkę którą zamówił klient i dostarczyli samą kopertę z fakturą. 😂 

Zapewne myślą że są sprytni ale przeleciał im kontrakt na pare tysięcy paczek w pewnej firmie gdzie odpowiednio ich zaopiniowałem. I tak się nie wyrabiają z dostawami.

oznacz moderatorów