anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD opłata dodatkowa, skąd się wzięła?

CzarMixII
#8 Zapaleniec#

Po prostu brak mi już słów. Człowiek mierzy każdą paczkę, dokładnie wszystko sprawdza, a tu mi wyjeżdżają z jakąś DPD OPŁATA DODATKOWA. Nawet nie wiem jak to nazwać... mam nadzieje że to tylko jakiś ich błąd systemu i że szybko się opamiętają. Dodam że NIE MA MOŻLIWOŚCI przekroczenia gabarytów.

OPLATY.png

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@CzarMixII  A co masz napisane przy dopłacie? Jaki opis?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

CzarMixII
#8 Zapaleniec#

Niestandardowa paczka/paleta i pobranie. Opłaty za aukcje z przed miesiąca. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CzarMixII Niestety to co prawda nie inpost ( gdzie jest to nagminne) ale poszukaj wątków na forum że nie jest to rzadkie ( ktoś chyba pisał np że wyliczyli mu wagą pudełka z butami na 11kg). Jedyne co możesz zrobic to walczyć. Pisz reklamację, kontaktuj się z opiekunem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Przerabiałem to a gdy w sezonie przyszło kilkadziesiąt dopłat to zrezygnowałem.
Dlatego nie wysyłam z allegro czy innymi pośrednikami a własna umowa jest bezpieczniejsza.
Jedynie paczkomaty działają w miarę sensownie choć czasami tez trafiają się podjazdy...

oznacz moderatorów

CzarMixII
#8 Zapaleniec#

Jest to bezpodstawne doliczanie opłat. Mam też własną umowę.

Ta sytuacja jest po prostu kuriozalna.. gdyby to było realne, wyobraźmy sobie jak by to miało wyglądać:

"aha dzisiaj mamy 1 października, o paczuszka.. hmm, a zaznaczę sobie że gabaryt jakiś dziwny."

Miesiąc później 

"a ta paczka z 1 października.. doliczymy sobie opłatę dodatkową, a co tam"

oznacz moderatorów

Deny_denis
#9 Pomysłodawca#

Dopłaty swoją drogą , dziś się dowiedzieliśmy że paczki wysyłane przez DPD maja wedle ich regulaminu 3 dni na doręczenie jak interweniowaliśmy jak to 5 paczek nie wyjechało z sortownie po odbiorze tego samego dnia. Taki haczyk w umowach , podobnie jak inpost że ma na doręczenie do paczkomatu 30 dni.

A że okres nawału paczek u kurierów własnie się zaczął i sortownie pękają w szwach to spodziewamy się wiecej paczek doręczanych przez DPD na 3 dzień po wysyłce.

Mimo iż terminy doręczeń wyświetlają się na następny dzień klientom , ale kto bym tam doczytywał że jest to "deklarowany czas doręczenia wyliczany na podstawie wcześniejszych wysyłek tego sprzedawcy" a nie GWARANTOWANY

oznacz moderatorów