anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD smart - waga przesyłki

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Testuję narzędzie do wysyłanie przesyłek, i zauważyłam ograniczenie możliwości nadawania przesyłek DPD Smart, ze względu na wagę gabarytową.

Dla przykładu - przy wpisaniu parametrów, które spełniają wymogi odnośnie rozmiaru paczki i wagi

D -120 cm, W - 80 cm, S - 40 cm, Waga 28 kg

Wyskakuje mi komunikat - Przekroczona waga gabarytowa.

Czy jest jakiś regulamin - który opisuje co można wysłać, a czego nie?

Czy u innych przewoźników - kurierskich jest tak samo?

Pozdrawiam

Jola

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@jolantab waga gabarytowa to DxWxS dzielona przez 6000 w Twoim przypadku wychodzi 64 kg

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za informację.

Czy uda się wysłać taka przesyłkę przez allegro smart kurier? Przez innych przewoźników? Czy każdy tak samo liczy?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Przeważnie każdy przewoźnik określa co i w jakich gabarytach może przewozić. Musisz patrzeć u konkretnego

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Witam,

 

uważam że artykuł o rozliczeniach wysyłki paczek za pośrednictwem DPD jest bardzo mylący. Po co pisać o sumie wysokości, szerokości i długości skoro przekroczy ona wagę obliczeniową? Wystawiając oferty i sugerowałem się tym iż suma tych boków opisana w artykule będzie mieściła się w granicach wagowych a jednak nie.

mam przesyłkę 130 x 48 x 39 i nadać jej poprzez allegro nie mogę, klient wybrał smart dpd, co zrobić w takim przypadku?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Na początku przepraszam @jolantab za wprowadzenie Cię w błąd! Przyznaję, że nie zrozumiałam Twojego pytania i dziękuję @Client:44052296 za wytłumaczenie. Usunęłam moją odpowiedź, żeby nie wprowadzała innych w błąd.

@WojCzar_PL dziękuję za Twoją uwagę, w artykule na temat Wysyłam z Allegro została zawarta informacja dotycząca obliczania wagi gabarytowej przesyłek. W przypadku Twojej przesyłki waga obliczeniowa wynosi 40,56 kg i przekroczy to dopuszczalną wagę. Możesz ją nadać korzystając z narzędzia nadawczego DPD dzięki temu zamówienie będzie Smart! będzie również możliwe do prawidłowego oznaczenia w jakości sprzedaży, jednak najprawdopodobniej zostanie naliczona opłata dodatkowa.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Wiem i widzę to, jednakże dla osoby zaczynającej sprzedaż takie informacje są po prostu nie jasne. W jaki celu piszecie, że maksymalna suma boków nie może przekraczać 300 cm, skoro i tak nie będzie można nadać takiej paczki? Jest to mylące i moim zdaniem powinno być zmienione.

oznacz moderatorów