anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost opłaty dodatkowe

pinkpink11
#12 Orędownik#

Na jakiej podstawie odbywa się weryfikacja zmiany gabarytów przesyłki?

23 czerwca została naliczona "Dopłata za weryfikację przesyłki przy zmianie gabarytu" dla paczki dostarczonej 24 maja (tak, miesiąc wcześniej).

Paczka na pewno nie mieściła się do gabarytu A ze względu na wysokość kartonu.

Numer zamówienia:

c8db8111-d95c-11ec-9e52-572af9d3d897

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oraz

@InPost 

 

proszę o wyjaśnienie.

 

Przecież niedługo opłaty i kary za SMARTa będą tak wysokie, że taniej będzie wysyłać bez tego...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@pinkpink11 Cześć. 🙂 Należy zweryfikować tę sytuację - możesz złożyć reklamację na tę opłatę bezpośrednio do InPost pobierając pełnomocnictwo (znajdziesz je w zakładce Ustawienia dostawy) lub napisz przez ten formularz i w Twoim imieniu zrobi to pracownik Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

hiphopshoppl
#11 Animator#

Zgłoś reklamację, przewoźnik musi udowodnić wynik sprawdzenia wymiarów. 
Inpost trzyma dane 45dni o ile mi wiadomo więc trochę poczekasz i sprawa do sądu wtedy to przewoźnik będzie musiał udowodnić że paczki były ponad gabarytowe. 

Zgłaszaj do allegro nie do inspost 

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Dzięki. Zgłosiłam przez formularz (choć znając panujące to zasady to niewiele zmieni)

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@pinkpink11    Jakie wymiary miała Twoja paczka? Jaki zadeklarowałeś gabaryt? W jaki sposób nadajesz?

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

karton 9x 22x 30  i wybrałam gabaryt B

Nadaję z zakładki zamówienia -> nadaj przesyłkę

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Bardzo mi przykro w związku zaistniałą sytuacją.
W tym wyjątkowym przypadku jeżeli nie zgadzają się Państwo z decyzja przewoźnika należy złożyć reklamację w tej sprawie
"

 

Bełkot jak zwykle

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

Zobaczyłem, ten temat to również złożyłem 1h temu reklamację, mi odpowiedzieli pozytywnie

"Skontaktowałam się z przewoźnikiem z prośbą o weryfikację i wyjaśnienie powodu naliczenia opłaty. Wrócę z informacjami jak tylko uzyskam odpowiedź. Natomiast jeżeli nie będą się Państwo z nim zgadzać, to oczywiście złożymy reklamację. Będziemy wtedy potrzebować, by wskazali Państwo łączną kwotę swoich roszczeń. "

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Przesyłka typu Allegro Paczkomat ?- składaj reklamację do Allegro. I nie daj się "wyruchać".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

tak próbuję robić bo to smart ale pracownik Allegro chyba nie wie w jakiej rzeczywistości się znajduje bo chce ode mnie potwierdzenie że przesyłką zaginęła (WTF?) i nie dociera do niego, że rozmawiamy o niesłusznie naliczonej opłacie za przesyłkę która dotarła miesiąc temu

 

Do złożenia reklamacji będę potrzebne następujące dane:

1. Kwota roszczenia
2. Uzasadnienie reklamacji (jakie informacje potwierdzają, że przesyłka zaginęła / została uszkodzona?)
3. Numery przesyłek
4. Numery zamówień.

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinkpink11 Czy możesz podać mi numer korespondencji, którą prowadzisz z nami w tej sprawie? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

nr "24253949" [ ref:_00D24aE05._5003VQViVR:ref ]

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinkpink11 Dziękuję, działam już w Twojej sprawie, więc poczekaj proszę na odpowiedź mailową od naszego pracownika. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów