anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak jest rozliczany smart gdy kupujący nie ma 40zł?

toysinhome
#7 Wielbiciel#

Cześć. Mam pytanie. Jak to jest gdy ktoś kupi towar paczkomatem inpost nie przekroczy 40zł a i tak wybiera metodę płatności allegro 8.99, jak to jest później rozliczane w Allegro i u Inposta i w sumie dlaczego tak może zrobić? Myślałam, że skoro nie przekroczy 40 zło to płaci z cennika poza smart. Proszę o pomoc i wyjaśnienie i z góry dziękuję. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kostas11
#21 Demiurg#

@toysinhome napisz jaśniej ? albo smart i ma za darmo wysyłkę albo poniżej 40 zł i płaci Ci cenę jaką ustawisz 8,99 zł, czasem są promocje że poniżej 40 zł jest smart ale to będziesz miał oznaczone smart i 0 zł na wysyłkę.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

No właśnie nie, kupuje ktoś np. książkę za 30 zł i koszt dostawy jaki opłacił to  "Allegro Paczkomaty InPost" 8.99 za co wyszło mu 38,99 a ja mam ustawiony Inpost paczkomaty 9,99. Dlatego zaczęło mnie zastanawiać o co chodzi i dlaczego tak jest. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@toysinhome allegro czy allegro lokalnie ?  skoro dostałeś za nadanie to nie jest smart 😞  

Ale masz ustawione dwa rodzaje paczkomatów, może coś pomieszałeś ?

Paczkomat InPost
8,99 zł
 
Automat Paczkowy
9,99 zł
 
________
Κώστας
oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

Na allegro, no nie jest smart ale sposób dostawy allegro paczkomat i nie wiem jak to jest właśnie rozliczane. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@toysinhome Jeśli nie ma Smart, to płaci 8.99, bo tyle na Allegro kosztuje wysyłka paczkomatem InPost. Widocznie taką dostawę i w tej cenie udostępniłeś.

oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

No właśnie nie, kupuje ktoś np. książkę za 30 zł i koszt dostawy jaki opłacił to  "Allegro Paczkomaty InPost" 8.99 za co wyszło mu 38,99 a ja mam ustawiony Inpost paczkomaty 9,99. Dlatego zaczęło mnie zastanawiać o co chodzi i dlaczego tak jest.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@toysinhome 

A pokaż tą ofertę gdzie masz (niby) Allegro Paczkomat Inpost za 9.99?

 

oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

W Allegro Paczkomat mam ustawione 8,99, a w Paczkomat inpost 9,99. Ktoś kupił książkę za 30 zł i wybrał sposób dostawy allegro paczkomat za 8.99. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@toysinhome 

Mylisz pojęcia Smart z usługą Allegro Paczkomat Inpost. Smart to nie jest usługa dostawy a raczej metoda płatności za usługę!

Więc zawsze max cena za Allegro Paczkomat Inpost wynosi 8.99 zł. Nie muszę mieć Smarta by kupić to od Ciebie właśnie za 8.99 lub taniej. Zależy jak ustawisz. Napewno masz w cenniku włączoną metodę Allegro Paczkomat Inpost skoro klient ją wybrał. Być może masz też paczkomat Inpost (bez Allegro) czyli na Twoją umowę z Inpostem.

oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

Zaczynam kumać o co chodzi. Ale teraz jeżeli zmienię cenę w usłudze allegro paczkomat inpost z 8,99 na 9,99 opcja smart będzie już u mnie niedostępna? 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@toysinhome 

Nie. Nie można ustawić więcej na Allegro Inpost Paczkomat więcej niż 8.99 zł. Na siłę chcesz wysłać taką przesyłkę metodą bezpośrednio z Inpostu.

Siadaj, czytaj.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-paczkomaty-inpost-model-rozliczeniowy-dyBd14MXRFg

A przepraszam jak ktoś kupi w SMART i dostajesz zero zł, to jak generujesz etykietę za zero?

oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

No tak, mam na stronie inposta nick gościa i ikonę że zakup smart. A dlaczego pytasz?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@toysinhome 

Tak samo jak gość kupił za 8.99 zł to zapłacisz za tą etykietę 8.99 zł Nie można ustawić więcej. Będziesz w cudzysłowie "na zero". Jeżeli chcesz przejść na zwykłą usługę Inpost Paczkomat możesz dać cenę jaką chcesz, ale masz rację, ta usługa nie będzie już w obrębie SMART!

oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

Już wszystko jasne. Dziękuję za pomoc 👍

oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

Mam ustawiony w cenniku allegro paczkomat 8,99, natomiast mam też Inpost paczkomaty i tu mam ustawione 9,99. Ktoś kupił książkę za 30 zł i wybrał sposób dostawy allegro paczkomat 8,99. O to mi chodzi, jak to jest rozliczane.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@toysinhome 9.99 to automat paczkowy, a nie paczkomat InPost. To nie to samo.

InPost masz ustawiony za 8.99 zł.

oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

Allegro inpost mam 8,99 jak ktoś kupi w smart od 40 zł, Inpost paczkomaty 9,99 i to jest poza smart jakby ktoś kupił za mniej niż 40zł. ale ktoś kupił za 30 zł a wybrał sposób dostawy allegro paczkomaty za 8,99. O to mi chodzi. Jak to jest rozliczane. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@toysinhome dostajesz 8,99 zł od klienta i płacisz to inpostowi za nadanie 🙂

Allegro inpost mam 8,99

Inpost paczkomaty 9,99

Przy zakupie poza smartem i tak klient widzi obydwie dostawy więc może se wybrać allegro inpost za 8,99 zł nie ma potrzeby ustawać tych dwóch opcji i ich rozdzielać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

toysinhome
#7 Wielbiciel#

Już wszystko wiem. Dziękuję za pomoc 👍

oznacz moderatorów