anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak złożyć reklamację na dodatkowe opłaty UPS?

MAMY ROZWIĄZANIE!
armtel
#9 Pomysłodawca#

Witam, od 02.11.2021 do 15.12.2021 na koncie opłaty allegro w ramach odbioru paczek przez UPS zostały naliczone na moim koncie dodatkowe opłaty a mianowicie 95 raz po 4,92zł 

Dziennie wysyłam od 6-10 paczek tą firmą i prawdopodobnie te oszuści naliczyli za każdą paczkę 5zł dodatkowej opłaty

Proszę o pomoc jak to można rozwiązać ten problem ? 

Z każdej strony rąbią nas, prowizje, opłaty dodatkowe za stare aukcje a teraz UPS , nie dość że do każdej paczki dopłacamy 1,99zł a teraz 4,92zł za każdą paczkę 

dziękuję 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
Client:44052296
#21 Demiurg#

@armtel musisz dokładnie zapoznać się z zasadami nadawania poprzez allegro. Takie informacje zawarte są w regulaminie allegro Załącznik nr 4. Opłaty i prowizje 

W rozliczeniu allegro zobacz jaki masz kod dopłaty i jaka jest za to cena. U Ciebie pewnie masz UPS_N8_ODBIORADHOC

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

zawsze tak wysyłałem i nigdy nie było problemu 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@armtel Cześć. Przewoźnik UPS naliczył te opłaty, ponieważ w narzędziu nadawczym Wysyłam z Allegro do każdej pojedynczej przesyłki zlecałaś osobny podjazd kuriera. Grupowy podjazd kuriera możesz zamówić podczas nadawania przesyłki po kliknięciu w "Podsumowanie", a następnie na samym dole strony wybierz "Bez podjazdu kuriera". 

Możesz złożyć reklamację na opłaty dodatkowe, skorzystaj z tego formularza.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

Witam, dziękuję

zawsze w ten sposób wysyłałem paczki, dopiero od połowy listopada w rachunkach dostrzegłem dodatkowe opłaty 

oznacz moderatorów
NailsPremium
#7 Wielbiciel#

Czyli wtedy będzie opłata 4,92 za podjazd po kilka przesyłek? Ale opłata i tak będzie naliczona?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@NailsPremium Zlecenie odbioru przez kuriera UPS to usługa dodatkowa i kosztuje 4,99 zł brutto. Jeśli masz stałe zlecenia odbioru, to ta usługa jest bezpłatna.
Czy możesz sprecyzować swoje pytanie? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

Ups to prawdziwe złodzieje

do każdej paczki dodatkowo 4,92zł + opłata allegro 1,99zł lub od 45zł 3,99zł i jesteśmy w ...

niestety, przepraszam za słownictwo

Ups okradł mnie na kwotę prawie 3 tyś złotych

natychmiast zmieniłem na dpd, tu nie pobierają od każdej paczki za dojazd, pozdrawiam 

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

Miało być za darmo od czterech paczek ale jakimś cudem zostało zmienione i nie zależnie od wysłanych paczek naliczają 4,92zł za każdą sztukę 

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

To się jeszcze będziesz zaskoczony. Za miesiąc DPD naliczy opłaty za niestandardowe przesyłki 19.99zł. Problem w tym, że sami nie wiedzą czy paczka była za duża czy za ciężka. Po prostu nie standard i koniec

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

całe szczęście mam małe paczki, duże paczki mogę wysłać gls, warto mieć umowę z inną firmą po za allegro, ale to co robi ups prechodzi ludzkie pojęcie (sprzedajesz przedmiot za 50zł 5zł dopłata od ups + 4zł od allegro + 13% prowizji razem 15zł.) 

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Ale żeby mieć smarta kurierem musimy wybrać DPD UPS lub poczte. Kiedyś był tylko InPost. Porównując dawali tylko 2.99 zł kary za zły gabaryt. Nie mieli problemu z nieforemnymi paczkami. Ale allegro zerwało współpracę.

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

Tu wszystko jest złe, Allegro i tym bardziej klienci, dokupują do paczki byle co żeby mieć smarta a potem odsyłają. Na allegro mamy najgorszych klientów w Polsce bez dwóch zdań. Allegro zmusza na sprzedawców niestety. Mam coraz większy rachunek, wcześniej płaciłem maksymalnie 6 tyś. mają na kasie 60tyś brutto teraz płacę 8,5 / 9 tyś nmając na kasie 45 / 50 tyś maksymalnie

oznacz moderatorów
larsson
#9 Pomysłodawca#

U mnie to samo, kilkadziesiat paczek z dodatkowymi opłatami za podjazdy kuriera. Pewnie dlatego ze kazda paczka była umawiana pojedynczo.

Czy mozna cos wskurac i jest sens pisac o zwrot pieniedzy?

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

prawdopodobnie nic, nie ma znaczenia umawiamy kuriera po jedną paczkę czy po 100 płacimy 100 razy po 4,92zł 

oznacz moderatorów
SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

DPD 

Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera DPD

Od kiedy: 2 maja 2022

Za zlecenie odbioru, czyli tzw. podjazd kuriera, będziemy pobierać opłatę 3,99 zł. Opłata dotyczy zlecenia odbioru przez kuriera DPD:

  • trzech lub mniej paczek
  • z jednego miejsca
  • w tym samym dniu.

Cel: zmiana cennika dla kont firmowych (artykuł 14.1 regulaminu Allegro, litera c).


oznacz moderatorów
SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

żeby było stałe zlecenie odbioru to trzeba podpisać umowę  z DPD lub UPS np proponowana umowa abonament .Po podpisaniu umowy kar jest tyle samo po niżej abonament na 50 paczek w DPD .Robicie z ludzi od wielu lat **piiip**ów przy 50 paczkach kar na 140 zł fv jest ze stycznia czyli u mnie okres martwy  756 - R Guma.png

oznacz moderatorów
ARAKOM
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Wg mnie regulamin regulaminem, ale nie może być tak, że wysyłamy paczkę np. Allegro Smart za którą Kupujący płaci 0,00zł, wypełniamy formularz nadania, w którym podajemy wymiary i wagę paczki i generujemy list przewozowy, na tym etapie Allegro nie informuje jaka jest opłata za przesyłkę dla sprzedającego mimo że są podane gabaryty, o opłacie i ewentualnej dopłacie dowiadujemy się dopiero post factum w rozliczeniach z Allegro. Uważam, że jest to zakamuflowana nieuczciwość, nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, aby w przejrzysty uczciwy sposób Allegro podawało koszt wysyłki na etapie tworzenia listu przewozowego u danego przewoźnika i alarmowało, że przesyłka jest ponad gabarytowa i będzie naliczona dodatkowa opłata

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

To proste. Takie jest prawo. Nie muszą nie informują o tym. Doliczają opłaty dodatkowe a allegro jako pośrednik ma to w dupi.....e.

 

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

rozumiem że coś trzeba wybrać, broń boże nie UPS to Amerykańskie [edycja] 

DPD to mniejsze zło

 

oznacz moderatorów