anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak złożyć reklamację na dodatkowe opłaty UPS?

MAMY ROZWIĄZANIE!
armtel
#9 Pomysłodawca#

Witam, od 02.11.2021 do 15.12.2021 na koncie opłaty allegro w ramach odbioru paczek przez UPS zostały naliczone na moim koncie dodatkowe opłaty a mianowicie 95 raz po 4,92zł 

Dziennie wysyłam od 6-10 paczek tą firmą i prawdopodobnie te oszuści naliczyli za każdą paczkę 5zł dodatkowej opłaty

Proszę o pomoc jak to można rozwiązać ten problem ? 

Z każdej strony rąbią nas, prowizje, opłaty dodatkowe za stare aukcje a teraz UPS , nie dość że do każdej paczki dopłacamy 1,99zł a teraz 4,92zł za każdą paczkę 

dziękuję 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak plejada doplat występuje również w DPD.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To są pewnie skutki polityki tanich wysyłek allegro z wybranymi firmami kurierskimi które sobie takimi sposobami nadrabiają zyski .

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

to świadczy o uczciwości Allegro, jak można z każdej strony rąbać sprzedawców 

oznacz moderatorów
warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Witam jakiś czas temu dostałem opłaty dodatkowe do paczek w kwocie 19.99 od firmy kurierskiej UPS do kilku set paczek . Problem polega na tym ,że nie doczytałem dokładnie regulaminu i do tego się przyznaje ( jak już się zorientowałem automatycznie zrezygnowałem z usług tej firmy lecz zbyt późno ) Allegro podczas zamawiania w formularzu powinno poinformować w jakikolwiek sposób ,że powyżej 10 kg wagi przesyłki będą doliczone dodatkowe koszty przesyłki w wyżej wymienionej kwocie ale niestety nie informuje  . Z pakietem Smart są tylko paczki do 10 kg bez dodatkowych opłat ,niestety powyżej już naliczają opłatę dodatkową do każdej paczki . Ja paczki które wysyłałem za pośrednictwem firmy UPS były w przedziale 20-30 kg . Czy jest jakiś sposób aby ominąć tych opłat ?

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@warzywamajchrzak 

Problem polega na tym ,że nie doczytałeś dokładnie regulaminu i do tego się przyznajesz.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@warzywamajchrzak pisz do allegro ale wątpię że coś ugrasz 😞 ciesz się ze gabarytowo nie przekroczyłeś i nie dowalili 99 zł 

Dopłata do usługi Allegro Kurier UPS do paczki o wadze powyżej 5 do 10 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)
 
1,99 zł
Dopłata do usługi Allegro Kurier UPS do paczki o wadze powyżej 10 do 20 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)
 
5,99 zł
Dopłata do paczki o wadze powyżej 20 do 30 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)
 
19,99 zł
Dopłata do paczki o wadze powyżej 30 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)
 
99,99 zł
________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Raczej nic nie wskórasz . Najpierw powinieneś się zapoznać z regułami dostawcy a skoro już przez niego wysyłasz to znaczy że je znasz .Lepiej od razu sprawdzać co dany przewoźnik nalicza niż tak jak ty teraz być rozczarowanym z jego usług. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@mwmonety 
Przypuszczam, że @warzywamajchrzak nie spodziewał się, że warunki naliczania opłat dodatkowych w usłudze objętej SMART! (Allegro Kurier UPS) będą znacząco różnić się (na niekorzyść wysyłającego) od warunków naliczania opłat dodatkowych standardowych przesyłek kurierskich UPS (wysyłanych mając bezpośrednią umowę z przewoźnikiem lub przez innego pośrednika) .

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@A3dam sam bym na to nie wpadł przeważnie jest jedna cena do 30 kg 😞 a tu taki zonk 

Tym bardziej żeby mieć smarka trzeba wybrać mniejsze zło Poczta ? DPD ? UPS ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Poczta polska też masz haczyk ponieważ jeśli wysyłasz przesyłki owinięte w stretch to allegro w formularzu do zamawiania etykiet ma napisane że przesyłka owinięta  stretchem jest to przesyłka niestandardowa . a jeśli przekroczysz 15 % wysyłanych niestandardowych przesyłek w Poczcie Polskiej to naliczą ci 65,99 za każdą przesyłkę wysłaną w danym miesiącu .Ja osobiście stwierdziłem ,że pod żadnym względem nie należy tej opcji zaznaczać  ponieważ lepiej się na tym wychodzi .

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@warzywamajchrzak Poczta ten haczyk wprowadziła by nadawcy korzystali z ich kartonów a przesyłki owinięte strechem ponoć blokują się na taśmie w sortowni .Nie jest to prawdą bo inni dostawcy nie ma przeciwwskazań do takiej formy pakowania ,aczkolwiek mają inne swoje wytyczne i zawsze trzeba sprawdzić zanim z kimś zacznie się współpracę.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@A3dam Podejrzewam że wielu sprzedawców się tego może nie spodziewać ,ale sam wiesz jak działa nieznajomość przepisów na użytkownika.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@warzywamajchrzak to nie dość że dopłaciłeś do smarta + 19,99 zł to jak byś zrobił za darmo wysyłkę swoim kurierem na umowie za 13 zł do 30 kg wyszło by Ci taniej, fajną ofertę ma to allegro dla sprzedawców 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
warzywamajchrzak
#8 Zapaleniec#

Właśnie strach się bać czy zaraz na rachunek nie wejdą następne opłaty jakieś za przesyłki od Allegro

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@warzywamajchrzak Tego nie wiemy ale obawy są ,bo jak ktoś pociągnął za rękę to będzie ciągnął aż ją urwie .

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

nie ma mocnych na te oszustwa ? w moim przypadku allegro twierdzi że kurier w ciągu tygodnia podjechał po paczki 92 razy, rozmowa typowo godna krętacza i oszusta z całym szacunkiem 

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

Witam, bez numeru przesyłki nie da się złożyć reklamacji na stronie ups, ich cała strona jest tak zrobiona żeby maksymalnie utrudnić kontakt, złożyłem zapytanie z ogólnego

oznacz moderatorów
armtel
#9 Pomysłodawca#

Witam, od 02.11.2021 do 15.12.2021 na koncie opłaty allegro w ramach odbioru paczek przez UPS zostały naliczone na moim koncie dodatkowe opłaty a mianowicie 95 raz po 4,92zł  

Każdy umywa ręce, za każdą paczkę allegro pobrało dodatkowo 4,92zł. tak się dzieje również w DPD 

 

oznacz moderatorów