anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kilkakrotne naliczanie opłaty DPD

Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam ponownie,

Od dnia 7- go grudnia widzę w panelu rozliczeń dziwaczne rozliczenia przesyłek DPD.

Wklejam przykład:

sprzedałam łóżeczko
 

Przesyłka DPD -3,99 zł

Przesyłka DPD -3,99 zł

Przesyłka DPD -3,99 zł
Przesyłka DPD-3,99 zł
łącznie aż 4 przesyłki po 3,99 (zakupy smart)
 
są też inne np:
 
sprzedałam komodę
 
Przesyłka DPD 3,99 zł

 

Przesyłka DPD -12,99 zł
 
Przesyłka DPD -3,99 zł
 
o co chodzi?
 
Aleksandra
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

 przeanalizowałam i to się dzieje od pierwszego grudnia. Jakaś masakra. Gdzie można to reklamować?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Soro_pl, aby odnieść się do konkretnej opłaty, potrzebowałabym, abyś każdorazowo wskazała numer zamówienia, której ona dotyczy. 

Przykładowo w zamówieniu nr d5c45d41-4d6e-11ec-909a-c9b8800002a6 opłata -3,99 zł to koszt za przesyłkę Allegro Smart! Więcej na temat tej opłaty przeczytasz m.in. tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

ok, więc np c6104391-534b-11ec-a87d-5bbd0ff5382e

nie wiem o co chodzi 😞

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Soro_pl, widzę, że w tym zamówieniu, naliczyliśmy Ci prowizję za sprzedaż w wysokości 40,70 zł.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

a nie widać tam tych opłat?  4x 3,99 ?

skąd one są?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Soro_pl widać i opłata do zamówienia, które podałeś dotyczyła tak jak pisała @mr_oma przesyłki Allegro Smart! Poniżej informacja na ten temat:

la_nika_0-1638996227095.png

W tym konkretnym zamówieniu kwota zakupy przekroczyła  79,99 zł, więc zakup nie wliczył się do promocji. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

oj chyba o czymś innym mówimy.  Łóżeczko które sprzedałam z allegro smart ma naliczone 4x 3,99 a nie jedną kwotę 12,99.

Teraz zobaczyłam, że ma wygenerowane 3 numery przesyłek DPD i to chyba jest powodem ale skąd się wzięły te numery?

proszę spojrzeć, że wyrywkowo sprawdzone transakcje również mają kilka listów, choć przesyłka była tylko jedna w jednej paczce. Czy dpd generuje jakieś nowe numery paczek jak nie ma podjazdu w wyznaczonym dniu?

czy jeśli zrobię etykietę w poniedziałek a paczka wyjdzie w czwartek to dpd dolicza 3,99 za każdy dzień " czekania"

naprawdę nie rozumiem o co tutaj chodzi...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Soro_pl Cześć. Faktycznie do zamówienia c6104391-534b-11ec-a87d-5bbd0ff5382e zostały wygenerowane 3 etykiety, natomiast opłata została naliczona za jedną (1000384450561U). Poza tym nawet jeśli zostanie wygenerowana dodatkowa etykieta, to nie zostanie naliczona za nią opłata do momentu zeskanowania jej przez kuriera.
Nie ma możliwości, że te etykiety wygenerowały się same - być może korzystasz z jakiegoś narzędzia zewnętrznego?

Sprawdź proszę ten numer zamówienia jeszcze raz w rozliczeniach (w typach operacji "przesyłka DPD"). Została naliczona tylko jedna opłata. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

czy Allegro daje możliwość wygenerowania 3 różnych etykiet pod jedno zamówienie klienta? to chyba niemożliwe. 

postaram się jeszcze coś posprawdzać ale to dziwne. 

dziękuję

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak, np. jesli masz ustawione że w przesyłce mieszczą się 2 sztuki produktu w Smart, a klient np. kupi 6 sztuk to możesz wygenerować aż 3 różne etykiety w Smart, by móc wysłać te paczki

oznacz moderatorów

Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

to to wiem, ale klient kupił jedno łóżeczko dla dziecka. Postaram się znaleźć gdzieś odpowiedź.

oznacz moderatorów