anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koniec smarta od maja ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
sagarysklep
#11 Animator#

Witam , czy może ktoś napisać szczegółowo , którzy sprzedawc6y będą mogli korzystać dalej ze smarta ? Coś mi się o uszy obiło że trzeba mieć jakąś opcję dodaną do wysyłek ??  Prosze o odpowiedź . 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
Paint_Box
#12 Orędownik#

Tak, obowiązkowe będzie dodanie jednej opcji wysyłki kurierem.

Będziemy wymagać udostępnienia jednej z trzech metod kurierskich w ofertach z oznaczeniem Allegro Smart!

Od kiedy: 6 maja 2021

Będziemy wymagać, aby każda Twoja oferta miała przynajmniej jedną z poniższych metod dostawy kurierem:

  • Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Pocztex Kurier 48.

Tylko wtedy oznaczymy ją ikoną Allegro Smart! Zmiana ta dotyczy kont firmowych.

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-8-kwietnia-3A81vP1MgSz

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

"Zmiana ta dotyczy kont firmowych."

To oznacza, że na kontach zwykłych będzie po staremu (nie będzie wymagana dodatkowa forma wysyłki kurierem) czy, że na kontach prywatnych już w ogóle nie będzie możliwości udostępniania "darmowych" wysyłek?

oznacz moderatorów
Client:58025408
#12 Orędownik#

na razie ta zmiana będzie wymagana na kontach firmowych od 6 maja 2021, na zwykłych Allegro ma zamiar wprowadzić w następnych miesiącach i jeśli będzie wymagać tych przesyłek kurierskich Allegro to znaczy ze konta niefirmowe zostaną odcięte od Smarta! bo te metody dostawy są tylko na kontach firmowych. Mam nadzieję, że Allegro albo udostępni te metody dostawy dla niefirm albo doda obowiązkowe dla Smart ale takie które mogą być oferowane przez niefirmy np. Kurier UPS był w sumie takim Smart! albo InPost Kurier Allegro, bo pozbawiać prywatnych sprzedawców Smarta to jest duży cios i dyskryminacja.🙂

oznacz moderatorów
AdrianXQ
#10 Popularyzator#

Niech ktoś z allegro się tu wypowie, bo tu nie jest powiedziane wprost że smart bez kuriera dla prywatnych nadal będzie. Bo jak nie to masowo powystawiam co mam póki jeszcze będziemy mogli oferować smarta i nie będe nic sprzedawać do momentu aż tak durnego pomysłu nie zniosą

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

sagarysklep musisz mieć w ofercie dostaw przynamniej jedną kurierkę .

Do wyboru Pocztex , DPD , UPS

oznacz moderatorów
Titanum2017
#10 Popularyzator#

Czy to znaczy, że jak mam tylko paczkomat Allegro Inpost to nie będę miała Smarta? Nie potrzebuję kolejnej umowy z kurierem, to bez sensu. Mam umowę z DHL i wystarczy. 

 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

W ten sposób te smart staje się dla mnie bezużyteczny .Moja sprzedaż oparta jest przesyłkach listowych (poczta ,paczkomat in post) .Przesyłek wysyłanych kurierem mam bardzo mało (kilka w miesiącu) i jest to nieopłacalne by z kimś podpisywać umowę zwłaszcza na charakter moich zajęć który nie pozwala mi na umawianie się na jakąś stałą godzinę odbioru. Dotychczas wystarczało mi że wysyłałem poprzez paczkomat i mogłem mieć smarta a klienci mogli liczyć na darmową wysyłkę .Teraz po tych decyzjach dla dobra kupujących będą musieli płacić za wysyłki bo smart mi zniknie a na kuriera na pewno się nie zgodzę.

oznacz moderatorów
Client:58025408
#12 Orędownik#

o ile wiem nie musisz podpisywać  żadnych umów ,to działa tak jak Allegro Inpost po prostu zaznaczyć taką opcje w formularzu dostawy, jesli masz firmę- konto firmowe.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Nie muszę i z nikim nie podpisuję ale z kurierką nie będę współpracował na takich zasadach jakie nakazuje obecny regulamin.

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Też rezygnuje ze smarta w moich ofertach. Średni zakup u mnie to 30 -40zł. Jeszcze do darmowego smarta dla paczkomatu, klient jakoś odciągnął do 40zl. Ale do 100 zł. dla kuriera, praktycznie nigdy. Mam w ofercie kuriera InPost i To jest rzadkość, kilka zamówień w miesiącu. 

Nawet lepiej, bo zmniejszy się skala pozornych zakupów i częściowych zwrotów, tylko po to by kupić produkt za 20 zł. z bezpłatną dostawą.

oznacz moderatorów
energo-dom_pl
#11 Animator#

Sorry ale to tym bardziej co ci robi za różnicę dodać do dostaw kurier POCZTEX czy DPD (np. przez dokera jak Furgonetka) skoro nikt nie dobija u ciebie do 80 zł. Więc i tak nikt z tego nie skorzysta. Kurier jest w smart od 80 zł! 🙂  

Bajki o rezygnacji ze smarta to właśnie bajki. Jak myśli jaką ofertę wybierze klient - kogoś z dostawa za free od 40 czy twoją bo zrezygnowałeś ze smarta. Nawet jakbyś miał wysłać od dzwonu tą paczkę kurierem to chyba się opłaca i tak opłaca

Żadnych umów z kurierem nie trzeba podpisywać dla Smarta. Są np. brokerzy. 

 

oznacz moderatorów
AdrianXQ
#10 Popularyzator#

Co tu da zaoferowanie Pocztex , DPD , UPS w ofercie dostaw? Nawet jakbyś zaznaczył wszystkie opcje wysylki kurierskich jakie są możliwe to teraz (jak narazie teraz wystarczy paczkomat lub w gorszym wypadku paczkomat i paczka w ruchu) i po tych ich kretyńskich zmian nie będziesz mógł oferować smarta (jeśli będa wymagać ich na koncie prywatnym)

oznacz moderatorów
FlowGaming
#8 Zapaleniec#

Ja nie do końca rozumiem argumentację tej zasady. Sam pracuję na etacie i dodatkowo prowadzę działalność i nawet jakbym chciał(a nie chcę) nie mam jak nadawać paczek w godzinach pracy kurierów, gdyż paczki mam gotowe w okolicach 19-20. Skoro argumentem jest, że nie zawsze są paczkomaty w miejscowości do dlaczego Kurier InPost nie wchodzi w skład wymaganych Kurierów, tylko te mniej "elastyczne", których nie można nadać w paczkomacie? 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

 

@serwis-texas Czyżby zdali sobie sprawę, że nagle pokaźna grupa klientów mająca Smarta, straciłaby dostęp do ogromnej ilości ofert?  

Nie wiem co jest, ale od momentu zapowiedzi obowiązkowego kuriera do Smarta, przedstawiciele wszystkich trzech wytypowanych przez Allegro firm (DPD, Poczta, UPS) ślą maile z ofertą.

Nic z tego.

oznacz moderatorów
AdrianXQ
#10 Popularyzator#

W dalszym ciągu nie wiemy czy my jako prywatni nie zostaniemy pozbawieni smarta

oznacz moderatorów
lukusk
#9 Pomysłodawca#

Tez tego nigdzie nie mogę się doczytać. Obecnie nie mogę jako konto nie firmowe dodać opcji allegro kurier przecież, bo nie ma takiej dostępnej w wyborze przy modyfikacji cennika. czyżby znowu kolejny strzał w stopę jak z allegro lokalnie?

oznacz moderatorów
lukusk
#9 Pomysłodawca#

Właśnie otrzymałem odpowiedź w tej sprawie od konsultanta Allegro. Wklejam:

Dla kont zwykłych nie jest wymagane dodanie jednej ze wskazanych metod dostawy

 

Czyli opcja smart nadal pozostaje dla kont zwykłych , zmiana dotyczy tylko kont firmowych

oznacz moderatorów
AdrianXQ
#10 Popularyzator#

Jedna z nielicznych ich mądrych rzeczy, ale nie zapeszajmy, bo nie wiadomo co im może strzelić do łba

oznacz moderatorów