anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier/ Smart/ nowe zasady od 6 maja

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Witam

 

W moich ofertach od zawsze mam tylko Inpost jako metodę dostawy w tym inpost kurier.   Allegro zmusza nas do innych kurierów np pocztex. Moge tam wpisać własną cenę tej usługi pocztex by utrzymać smarta A jednocześnie dać cene zaporową by ludzie z pocztexa nie korzystali??

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

_Likos_
#20 Guru#

@SirGuardian  aby miec smart musisz mieć określone przez allegro ceny wysyłek.

O ile pamietam aby miec smart w ofertach trzeba bedzie mieć jednego smart kuriera wiec nie narzucisz ceny wysyłki bo to nie bedzie smart kurier

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@SirGuardian Nie, cena nie może być zaporowa ( allegro o to zadbało:)   )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

To będzie trzeba zadbać w informacji w ogłoszeniu że ta metoda nie będzie realizowana mimo opcji wyboru Proste... ale po co kombinować jak koń pod górę..

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@SirGuardian Możesz spróbować 😉 Ale myślę że Allegro albo niezadowoleni klienci szybko Cię z tego wyleczą. Zwłaszcza że ci drudzy, często pomijają informacje które nie zawierają obrazków 🙂 

Niestety, też należę do grona którzy docelowo chcieli zostać wyłącznie przy Inpoście. Wywaliłam Allegro polecone, przymierzałam się do wywalenia Odbioru w Punkcie, ale nie ma zmiłuj. Romans z pocztą trwał będzie w najlepsze. Mimo że romans ten nie był zbyt płomienny 😉

_______
Kamila
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SirGuardian nic nie zrobisz, nic nie zablokujesz, nic nie zdziałasz ceną zaporową bo musisz dać taką jak narzuca allegro 🙂 ale popatrz szerzej na to, rozszerzając dostawy o nowych przewoźników ( poczta żabka ruch orlen ) możesz zwiększyć sprzedaż o klientów lubiących korzystać z tych przewoźników 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 za bardzo to nie rozszerzy o punkty odbioru, bo tutaj chodzi o pocztex kurier, czyli przesylki doręczane na adres, a nie do punktu. no chyba, że dodatkowo dorzuci jeszcze tą opcję z punktami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza ale jak masz pocztex 48 i to nadajesz, udostępnisz to co szkodzi dać całość 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Jeszcze nigdy nie korzystałem z usług poczty polskiej. Gdzie na allegro drukuje się etykiete dla kuriera 48 ? w inpost wchodze na menadzer paczek na ich stronie a tu jak to jest?.

 

Druga sprawa czy u nich też w prosty sposób mogę ustawić punkt dostępu jako mój dom żeby kurier przyjeżdzał odbierać paczki do mojego domu tak jak robi to inpost?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@SirGuardian  

Ale napisz coś więcej. Chcesz podpisać umowę czy nadawać bezpośrednio z Allegro? Jak masz umowę to nadajesz przez Elektronicznego Nadawcę i tam generujesz etykiety. Masz też opiekuna i z nim można ustalić pewne sprawy. Na Poczcie nic nie jest za darmo i podjazd kosztuje, chyba że masz tych paczek baaardzo dużo 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Chciałbym bez umowy z pocztą polską. Tak mam z inpostem . Nie mam żadnej umowy. Na poczcie od 5 paczek też podjazd jest za darmo ale nie wiem gdzie się to ogarnia.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@SirGuardian   Ja mam podpisaną umowę więc korzystam trochę na innych zasadach.

A o odbiorach paczek jest na Allegro informacja taka :

15. Czy są dopłaty związane z odbiorem przesyłek ze wskazanego przeze mnie adresu?

To reguluje odrębna umowa, jaką możesz zawrzeć z Pocztą Polską. Koszty odbioru paczek ze wskazanego przez ciebie adresu będziesz rozliczać z Pocztą Polską według stawek, które określi taka umowa. Bezpłatne jest dla ciebie nadawanie paczek w Placówkach Pocztowych.


 
_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@SirGuardian, od 5 paczek dojazd poczty za darmo ? gdzieś to słyszał ? podaj jakieś szczegóły, bo według mojej wiedzy nic takiego w ofercie poczty nie ma jak darmowy podjazd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza

  W internetach czytałam ostatnio o jakiejś rewolucji na poczcie. Znaczki zlikwidowali to może i opłaty za podjazd też 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

od przestawiciela poczty

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@SirGuardian 

Nie musisz podpisywać umowy z przewoźnikiem, możesz korzystać z "Wysyłam z Allegro".

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wysylam-z-allegro-nowe-narzedzie-do-nadawania-przesylek-9gwBoLx...

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

dzięki i jest tam opcja by podjazd był do domu? po odbiór paczek. Czy drukuje tam etykiety jedna po drugiej czy jest możłiwość zbiorowego drukowania etykiet jak na inpost?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@SirGuardian 

Cytowałam Ci już wyżej co pisze Allegro o odbiorach Poczty spod adresu. Na pewno jest opcja darmowego nadawania w placówce Poczty Polskiej 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Witam

 

Wielkimi krokami allegro zmusza nas do skorzystania z oferty poczty polskiej. Do tej pory korzystałem z inpost kuriera i w menadzerze paczek inpost stworzyłem punkt dostępu jako mój dom. Do mojego domu przyjeżdza kurier i odbiera paczki. Od 5 paczek ta usługa jest za darmo.   Jak to wygląda z usługa poczty polskiej.  Gdzie można z organizować by do domu przyjeżdzali po paczki.  W inpost to 2 dodatkowe klikniecia na ich stronie. Jak to wyglada ze strony poczty. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@SirGuardian Czy to coś "nowego", takie  zachowanie!!😁

oznacz moderatorów