anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Maksymalny koszt przesyłek SMART na transakcję

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaki jest cel i sens ustalenia maksymalnego kosztu dostaw SMART w transakcji (chyba 40zł)?

Wysyłam często wielopaczki (asortyment ciężki i nie mogę pakować razem) i mam dość już wysłuchiwania pretensji, że naciągam na kosztach wysyłki, mimo, że kupujący jest SMART. Nie mogą pojąć dlaczego 3 paczki (Allegro DPD) są za darmo, ale 4 to już 12,99zł x 4. Ma to jakiś cel oprócz obniżania statsów Sprzedawcy za koszt wysyłki?

Czy jedynym rozwiązaniem jest dopisywanie w treści aukcji - „nie kupuj zestawów, klikaj pojedynczo”?

Kupujący są niestety wprowadzani w błąd, bo hasło przewodnie do darmowe przesyłki za 49zł/rok, a jak widać - nie zawsze.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DlaMistrzow_pl tak, dostawa w ramach Smart! nie uda się jeżeli koszt dostawy będzie wyższy niż 40 zł. Kupujący widzą taką informację podczas wypełniania formularza dostawy, a także w naszym regulaminie oraz w artykule na temat Smart! Są więc poinformowani z czego wynika taka cena. Mogą wówczas dokonać osobnych zamówień i skorzystać z darmowej dostawy. Gdybyś zmienił w cenniku dostawy informacje o maksymalnej ilości sztuk w paczce oraz opłacie za kolejną sztukę, wówczas koszt dostawy nie kumulowałby się, ale rozumiem, że w Twoim przypadku mogłoby to rodzić problem z gabarytem przesyłek.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@DlaMistrzow_pl Kupowałem coś o dużych gabarytach ( pół-paleta). I Sptrzedajacy który mi przywiózł swoim transportem ( zakup w sklepie internetowym) opowiadał że zrezygnował z tego asortymentu na Allegro bo non-stop miał awantury że ktoś ma wykupiony Smart a nie może kupić palety towaru bez kosztów transportu. Teraz sprzedaje w swoim sklepie internetowym i sobie chwali 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

W moim przypadku SMART zamyka się w 3 przesyłkach (kurier DPD). Klienci często potrzebują 4/5 różnych produktów (każdy ciężki 30kg, więc oddzielna paczka), bo tego wymaga technologia naprawy. Każdy na tyle drogi, że pojedynczo można go nadać kurierem SMART.Allegro tym postępowaniem utrudnia klientom sam proces zakupowy, a jeszcze parę lat temu tak walczyło o popularyzację koszyka.

Przy ilościach paletowych > 10szt. nie obsługuję przez Allegro (celowo nie wystawiam tylu sztuk dostępnych), ale detal mógłby się tak dalej sprzedawać.

Dla mnie ten limit jest zdecydowanie za mały, skoro i tak jest jawne przyzwolenie, by go obejść. Może warto przemyśleć zwiększenie go. Nie podoba mi się scedowanie odpowiedzialności na kupującego - ja muszę się tłumaczyć i ja obrywam w ocenach.

 

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Czytam i nie wierzę…od 8 czerwca max koszt dostaw w ramach jednego zamówienia Smart wzrasta do 100 zł 😃 

oznacz moderatorów