anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

niestandardowe przesyłki dpd

Slvdetal
#7 Wielbiciel#

chcę przesyłać paczki opakowane folia strech czy w przypadaku dpd trzeba zaznaczać opcję "przesyłka niestandardowa" i czy z tego tytułu zostaną naliczone mi dodatkowe opłaty. 

Bardzo dziękuje za odpowiedź

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jak zaznaczysz niestandard to zostanie doliczona doplata

Jak nie zaznaczysz a owiniesz strechem to jest bardzo duze prawdopodobienstwo, że tez zostanie doliczone

Jak wysylasz DPD to unikaj  strecha i staraj sie miec paczki w ksztalcie prostopadłoscianu

Osobiscie robie zdjecia moich paczek bo DPD szuka pieniedzy 😉

oznacz moderatorów

Slvdetal
#7 Wielbiciel#

 dziękuje za podpowiedź a jak jest w przypadku pocztexu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poszukaj wpisów na forum, same problemy z DPD, z pewnością doliczą.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Sama folia strech nie odpowiada za naliczenie przesyłki niestandardowej, a nawet jest zalecana przez DPD.Kiedyś były z tym problemy ale nie teraz.Przesyłki niestandardowe, to przesyłki o nieregularnych kształtach za wyjątkiem opon/kół.Ważne aby przesyłki miały kształt prostopadłościanu i mieściły się w podanej wadze.Wysyłam cały czas DPD przesyłki owinięte czarną folią strech i nigdy nie miałem żadnej dopłaty.

Na stronie DPD masz podręcznik pakowania i materiałów jakie możesz użyć do pakowania przesyłek.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Wysyłam cały czas DPD przesyłki owinięte czarną folią strech i nigdy nie miałem żadnej dopłaty.

@ART_FOTO jestem prawie pewny, że masz swoją umowe i nie wysylasz poprzez posrednika typu allegro, apaczka, furgonetka, sendit itd itp

zgadza sie ?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:80340374 Nie mam i nigdy nie miałem umowy z DPD.Wysyłam tylko i wyłącznie poprzez Allegro lub bezpośrednio przez stronę DPD.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

to chyba masz farta, ewentualnie Twoja sortownia jest normalna.

Zauwazylem taka zaleznosc, ze na wlasnych umowach nie ma doplat do strecha, przez posrednikow są.

No i to pierwsza sortownia decyduje o ewentualnych doplatach.Moja jest chora na tym punkcie, za wszelką cene szukaja dodatkowych pieniedzy

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:80340374 Zerknij na stronę DPD.Jest tam podręcznik pakowania w pdf.Pobierz i zobaczysz, że folia strech jest jak najbardziej brana pod uwagę przy pakowaniu.Jeśli za to będą chcieli naliczyć Ci dopłatę do przesyłki niestandardowej, to możesz pokazać im czarno na białym że nie mają racji.

W mojej okolicy, akurat DPD jest najsolidniejszą firmą kurierską.Jak na razie nie zawiodłem się.Korzystam tylko z DPD i InPost.Kiedyś korzystałem z DHL.Firma była niezawodna do czasu, potem spadła na psy.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Dla smartowych paczkomatów tez mam DPD i dla paczek powyzej 120 rowniez mam DPD, reszte pcham inpostem

Z inpostem nie mam problemów, na DPD musze sie zabezpieczac zdjeciami

Strecha uzywam tylko do paczek powyzej 150cm w dpd bo ze wzgledu na wymiar jest to tak czy siak niestandard

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Ja już teraz wysyłam przez DPD siatki ogrodzeniowe z wystającymi wszędzie drutami. Opłatę 19.99zł mam wliczoną w cenę. Ludzie kupują. Mam już w dup...ie sortownie. Niech zakładają grubsze rękawice, może się nie pokłują 

oznacz moderatorów