anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe warunki Allegro Smart! dla ofert

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Twoi klienci chętnie korzystają z Allegro Smart! Sprawdź co zrobić, żeby oznaczenie nie zniknęło z ofert.

Allegro Kurier jest Smart!

Jeśli działasz na koncie firmowym, od 8 czerwca 2021 udostępnij w ofertach przynajmniej jedną z tych metod dostawy:

  • Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Pocztex Kurier 48.

Może Cię to zdziwi, ale kilka milionów klientów w Polsce nie korzysta z automatów paczkowych lub ma do nich utrudniony dostęp. Dzięki drobnej zmianie, którą wprowadzisz w ofertach, dotrzesz ze swoim towarem również do nich.

Trwa promocja

Jak informowaliśmy we wcześniejszym poście - od 8 kwietnia do 31 sierpnia za przesyłki kurierskie w ramach Allegro Smart! zapłacicie tylko 1, 99 zł brutto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Zaraz,zaraz,  to nie jest przecież drobna zmiana w ofertach  . To są zbędne dodatkowe koszty. I to nie jest "tylko 1.99" w ramach "promocji" .  Jeśli 1.99 to dla  was jest "tylko" to czemu zdzieracie je ze sprzedawców ? Dołóżcie ze swoich... Łaskawcy za cudze pieniądze.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Uff, dobrze, że tylko jednego kuriera trzeba dodać.

Z drugiej strony, to ciekawa ta informacja o paczkomatach. Wiem, że mikro-skala to żadne dane, ale sprawdziłem po swoich zamówieniach i rozkłada się to tak (na 851 zamówień):

  1. Odbiory w punkcie: 677 (79,50%):
    • Paczkomaty - 594 (69,80%) 
    • PP odbiór w punkcie - 48 (5,64%) 
    • RUCH - 35 (4,11%) 
  2. Przesyłka kurierska: 174 (20,50%):
    • InPost MiniKurier - 134 (15,75%) 
    • Allegro Pocztex 48 - 40 (4,70%)

Ile z tego było Smart!, nie chce mi się szukać, ale na pewno minimum 50% z ogółu i na pewno minimum 80% paczkomatów. Oczywiście wszystko zależy od branży, więc statystyki będą różne i wiadomo, że gabaryty chętniej wybierane są kurierem, a drobnica - odbiór w punkcie (paczkomat lub placówka.

Trochę dziwi mnie to, że kurierka jest wymagana do Smart!, chociaż wiem, że Allegro chce dotrzeć do jak największej ilości kupujących. Najbardziej boli mnie to, że Allegro zrezygnowało z kuriera Inpost w smarcie na rzecz jakiejś Poczty, której terminy doręczeń są... o wiele dłuższe i do tego obejmuje ją Program Szybkich Dostaw, nie wiadomo czemu. Większość moich zamówień MiniKurier dostarczanych jest na następny dzień, a z pocztą... termin sięga do trzech dni roboczych (Kurier 48 daje 3 dni na dostarczenie, więc jedno wyklucza drugie 🙂 ).

O UPS i DPD już się nie wypowiem, nie chce mi się bawić w kolejne umowy, ukryte dopłaty i niewygodne Wysyłam z Allegro, ale wiadomo, kwestia preferencji i doświadczenia z kurierami w danej miejscowości.

Mam tylko nadzieję, że nie wprowadzicie wymogu dwóch metod dostawy kurierem do oznaczenia Smart!

oznacz moderatorów

modaMIRABELKA
#7 Wielbiciel#

Mam dzisiaj problem z oznaczeniem smart. Dodawałam już parę razy dostawę kurierem i owszem dostałam smart w ofercie ale zniknęła mi przesyłka paczkomatem. Pisałam w tej sprawie do allegro, niestety dalej jest ta sama sytuacja. Czy tylko ja mam taki problem czy robię coś źle? 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

smart mi znikł

dodałem do cenników wysyłkę ich kurierem nie mam smarta 😞

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@DarkStoorM 

Wrzucam moje.

552 zamówień

  • Paczkomat InPost 522 (93,7%)
  • Pocztex Kurier 35 (6,3%)

Ciekawostka do Kuriera Pocztex. Zaledwie 25% to Smart. Reszta to opłacona przesyłka.

@nat_not 

Natalia, nie zdziwiło mnie że:

"Może Cię to zdziwi, ale kilka milionów klientów w Polsce nie korzysta z automatów paczkowych lub ma do nich utrudniony dostęp."

bo to nieprawda. Tak, zdaje sobie sprawę z mikro próbki, tak jak pisał kolega wyżej. Mam nadzieje ze więcej osób się podzieli statystykami.

 

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Mam już umowę z kurierem i nie chcę zawierać żadnych dodatkowych umów. Czy jeśli nie zawrę dodatkowej umowy z innym kurierem to moje oferty do paczkomatów nie będą miały oznaczenia Smart?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To ma być dla dobra klientów ? Każdy sprzedawca będzie musiał podnieść ceny by choć trochę załatać swoją dziurę w budżecie .Tu nie chodzi o dobro klienta tylko o jego i sprzedawcy pieniądze .Osobiście od dziś nie mam już smarta i w układy z wysyłkami kurierskimi wchodzić nie mam zamiaru i nie tylko chodzi tu o koszty .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mwmonety A gdyby tak, każdy sprzedawca zadbał sam o dobro swoich klientów, bez pomocy Allegro jako pośrednika. Gdyby Allegro ograniczyło się do pobierania prowizji za pośrednictwo. Może wtedy na Allegro byłaby prawdziwa, a nie wymuszona konkurencja miedzy sprzedawcami, selekcja naturalna przetrzebiłaby cwaniaków z obu stron lady.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Agent051 Gdyby każdy sam mógł zadbać o dobro swoich klientów a co za tym idzie i swój wizerunek w ich oczach to na pewno było by duże lepsze rozwiązanie niż te narzucane odgórnie. 

oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Nie musisz mieć nowej umowy z kurierem. Przesyłki nadasz za pomocą allegro.

Też nie rozumiem czemu mam dopłacać aby klient miał niby lepiej? Dlaczego to sprzedawcy dolicza się tą opłatę skoro to jest smart ?

Każdy kolejny przewoźnik to bałagan w firmie i segregowanie tu taki kurier tam taki, tu odbiór o 11 tam o 14.
I jeszcze wyskoczy Ci taki jeden pocztex48 i musisz dymać na pocztę lub zapłacić za podjazd i wtedy dopłacasz z 10 zł do jednej paczki aby klient miał wygodnie...

Najważniejsze pytanie dlaczego sprzedawca jest wmuszany przez allegro do wyboru firm kurierskich?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Co gorsze to nawet jak nie wybiorę któregoś z wskazanych przez allegro kurierów to nawet jak wystawiam jakieś bardziej wartościowe przedmioty z wysyłką na swój koszt to i tak nie mam szans na smarta bo wysyłka za darmo jest gorsza niż te które są uznane przez portal.

oznacz moderatorów

Vivien_Sklep
#7 Wielbiciel#

Dlaczego dostawa allegro smart z kurierem jest dla zakupów od 40 Zł? Nie powinna być od 80 zł?

Opłata 3,99 zł dla allegro przy zakupie za 40 zł. stanowi aż 10 % wartości sprzedaży. Dodając do tego prowizję 12% okazuje się że płacimy 22% wartości sprzedaży.... prawie 1/4 ceny....

 

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Ponawiam pytanie, co z przesyłkami Allegro Inpost do paczkomatów? Czy moje oferty stracą oznaczenie Smart również do paczkomatów? Co w takim razie z umową między mną a Inpostem na przesyłki Allegro, jak teraz będą wyglądały opłaty? Mówię o sytuacji w której nie decyduję się na żadną formę dostawy kurier Allegro.  Podkreślam mam umowę z firmą kurierską , nie jestem zainteresowana kolejnymi umowami.

 

oznacz moderatorów

faza1111
#3 Debiutant#

Tak stracisz smart a ja też nie zamierzam dopłacać za klienta, gdybyśmy wszyscy zrezygnowali ze Samart to dopiero by się allegro oczka otwarły

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

faza1111, bardzo dziękuję Tobie za odpowiedź, ale proszę również o odpowiedź pracownika Allegro. Jak będą wyglądały rozliczenia z Inpostem, co z umową na Allegro Smart? Czy będziemy ponosić kolejne opłaty za karę, że nie chcemy kuriera UPS lub DPD? 

oznacz moderatorów

aleKomp
#2 Obserwator#

Tak, stracisz SMART. Mamy identyczną sytuację. Podpisana umowa z firmą kurierską i czy tego chcemy czy nie - musimy zrezygnować ze SMART. A szkoda bo chciałbym aby klienci mieli możliwość wyboru.

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Wiem, ze stracę oznaczenie Smart przy ofertach ale ja pytam o co innego. Mam podpisaną umowę z Inpostem na przesyłki Allegro co z nimi w tej sytuacji? Jak będą rozliczane? Czy klient, który chce zamówić u mnie przesyłkę paczkomatową która do tej pory była Smart nie będzie miał takiej możliwości? Czy ta umowa przestaje obowiązywać?  Czy w tej sytuacji w ogóle nie bedę mogła nadawać przesyłek Inpost Allegro? Bardzo dziękuję wszystkim Użytkownikom Społeczności za odpowiedzi, proszę jednak o konkretną odpowiedź PRACOWNIKA ALLEGRO. 

oznacz moderatorów

marpit
#9 Pomysłodawca#

Przecież nic w umowach z inpostem się nie zmienia. Do tej pory miał smart za 0 zł teraz pojawi Ci się wysyłka 8,99.

Nawet obecnie jak masz smart w ofercie a klient go nie ma wykupionego to nadajesz normalny paczkomat allegro za 8,99

oznacz moderatorów