anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

dokładnie

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

też sięzgadzam, płącenie dodatkowej prowizji od promowanego produktu, to jest już przegięcie z kretesem, jprd jak można aż tak na nas, żerować... wprowadzają sobie jakiegoś głupiego smarta, ok jak za niego płacicie to płaćcie, ale coś im sie nie zaczeło kalkulowac, to przerzucili to na nas!! mam nadziej, że może **piiip** zrobi sie jakąś koniuracją do Allegro, to trochę sobie spuszczą z tonu

oznacz moderatorów

krzychu_zd
#9 Pomysłodawca#

my odeszliśmy od paczek kurierskich bo chcieli dopłat, a teraz się okazuje że i tak będe musiał dopłacać do kurierskich, ewidentnie uokik powinien ich prześwietlić

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

to samo było u nas, to jest narzucanie nam z kim my mamy pracować, niech dodadzą kuriera InPost jak było poprzednio, wtedy nie będzie problemu!

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

dokładnie jestem za , wtedy można było spokojnie w paczkomacie nadać, bez większych problemów logistycznych

 

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

No właśnie, gdzie to zgłaszać w UOKiK? Ma ktoś jakiś link?

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...każą dopłacać i jeszcze oczywiście nie zwrócą Ci tego haraczu jak klient zrobi zwrot i odeśle towar :))

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Od 6 maja będziemy wymagać, aby każda Twoja oferta z oznaczeniem Smart! miała przynajmniej jedną z poniższych metod dostawy kurierem:

  • Allegro Kurier UPS (do 10 kg)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Pocztex Kurier 48.

 

Pora stracić tego Smarta, chyba że dopiszą InPosta Kuriera - bo ci preferowani przez Allegro to dziadostwo.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Zależy od regionu, w niektórych lokalizacjach DPD jest przyzwoite. 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Client:79577720 możliwe, ale z tego co wiem to dla całego regionu dla sprzedawców z Allegro, co rusz pojawiające się problemy z dopłatami - przyzwoitym bym nie nazwał. 

oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

@Client79577720 Co z tego? Masz wpływ na to, czy kupujący, który wybrał usługę DPD jest z Twojego regionu?

Nasze paczki jeżdżą po całej Polsce. Nie mamy wpływu na każdego kuriera DPD, a przecież każdy ma swój rozum. W Warszawie kurier DPD jest spoko z Twojego regionu ale już z Gdańska trafi się trafi się buc, który zwyzywa odbiorcę Twojej paczki.

oznacz moderatorów

CzachorowskiDT
#8 Zapaleniec#

taaaa... wybierasz odbiór miedzy 16-18 a te .... o 10 dzwonią że mogą być za 20 minut albo jutro... ?

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@TATLOK Nie rozumiem was, przecież to nie jest obowiązkowe i nie trzeba mieć na siłę smarta ani na siłę kasować klienta za przesyłkę. Można to rozwiązywać na różne sposoby. Czy sprzedaż ze smartem jest kosztowniejsza dla sprzedawcy niż ta bez smarta? Jaka jest różnica przychodu firmy? 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiesz jednej rzeczy. Allegro wymusiło na sprzedawcach wprowadzenie smarta, najpierw na paczkomatach, teraz na kurierach. Klienci sie przyzwyczaili. Teraz każdy chce miec przesylke za free. Jak nie ma takiej opcji to kupuje u kunkurencji która smarta ma aktywnego. 

Oczywicie teraz sprzedawcy muszą doplacać kupę kasy do "darmowych" przesylek dla klientow. 

Każda firma ma swojego ulubionego kuriera z ktorym często wspólpracuje od lat, ma ustalone godziny odboru itp. Teraz allegro zmusza nas do zmiany wszystkiego i jeszcze doplacania do tego. 

Ja raczej zrezygnuje ze Smarta nawet kosztem utraty wielu klientów. Bo powoli stajemy sie zakładnikami Allegro, które to sobie wszystko pięknie od początku przemyślało.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@autotomcar "klienci się nie przyzwyczaili" tylko naturalnie kupują tam gdzie taniej, jak gdzieś nie będą musieli płacić dodatkowo za przesyłkę to tam będą kupowali bez względu czy to smart czy cokolwiek.

Wielu sprzedawców nie dolicza kosztów wysyłki i też na tym dobrze wychodzi, sam byłem tego świadkiem i wiem jak to może wyglądać z punktu biznesowego 😄 Trzeba się zastanowić nad biznesem, czy chcemy zarabiać na towarze czy na usługach z nim związanych typu kasiora za wysyłkę, liczycie sobie to do zysków firmy? To jest przedmiotem zarobku firmy? Może być, ale konkurencja nie pozostawia suchej nitki i pozostają tylko serwisy sprzedażowe typu allegro, gdzie tu ta konkurencja jest tylko jako dodatkowa reklama a nie źródło dochodów firmy 🙂

Dawaj klientom do zakupu coś wartościowego gratis lub zwracaj im część zapłaty za towar z bezpłatną dostawą, to klienci oleją smarta i będą u Ciebie kupować 😄 Nie stać was to poszukajcie innych rozwiązań zakupu tańszego towaru.

Tu chodzi o kasę. Sprzedawcy chcą jej jak najwięcej a kupujący chcą jej dać jak najmniej. Smart tylko wprowadził zamęt w "zmowę cenową i doliczany koszt wysyłki"

Uważasz ze nie da się przebić smarta innymi atrakcjami dla klienta?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@ZibiK30 Wiesz ten smart to tylko ukłon dla klientów, którzy mają smarta wykupionego. Status SS mam od kilku lat i praktycznie ciągle, bez dłuższych przerw. Bez smarta obniżą mi gwiazdki za koszt wysyłki, wobec czego SS nie utrzymam, więc spadek obrotów - bo co jak co ale ceną to na pewno nie konkuruje.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@TATLOK Dla mnie to jest jak "reklama" dla tych co posiadają smart, coraz więcej klientów wybiera sprzedawcę na podstawie smarta, potem ocen, opinii i SS. Dlaczego sobie nie zrobisz dostawy na własny koszt i wprowadzisz to w koszty firmy a nie przychody?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@ZibiK30 Darmową dostawę też biorę pod uwagę, ale wprowadzając ją bez dodatkowego kuriera sugerowanego przez Allegro też wyklucza mnie ze smarta.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@TATLOK Nie da się wprowadzić do systemu własnego kuriera? A "kurier" allegro z ceną 0.00 ?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@ZibiK30 No właśnie nie da się, uffffff, chyba się nie rozumiemy.

Chciałbym  mieć ikonkę SMART - bo to działa na zwiększoną sprzedaż, tak jak obecnie, ale nie chcę podpisywać umów z byle kim na dostawę, a żeby tę ikonkę utrzymać - to muszę zawrzeć umowy z "polecanymi" przez Allegro kurierami.

oznacz moderatorów