anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

ZibiK30
#18 Luminarz#

@TATLOK Nie da się wprowadzić własnego nadania kurierem jak rozumiem? Ale ustawić koszt dostawy na zero dla kurierów allegro się da?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

browzur
#12 Orędownik#

"regularnie przeprowadzamy wewnętrzne badania pod kątem satysfakcji i oczekiwań klientów"...pewnie przez te śmieszne pop-upy, albo wzorują się na GUS-ie, gdzie "wypada" podać dane na tacy, że wszystko jest cacy. Tylko dziwnym trafem, rzeczywistość skrzeczy głośniej niż żaby w stawie. Nawet na miejskim bazarku, gdzie sprzedający zwijają hurtem swój biznes. Jest już tutaj pomysł  kogoś, by Allegro wdrożyło regularne badania pod kątem satysfakcji i oczekiwań sprzedawców?

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...ale po co Ci ta darmowa dostawa jak mniej dopłacisz z tym **piiip**nym smartem, to w ogóle straciło sens jak jest ten smart. 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@woozcarnia no dokładnie tu zaczyna się absurd.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Właśnie otrzymałem zwrot produktów, by ten który pozostawił sobie klient (za mniej niż 40zł.) miał darmową dostawę w Smart. Oto kolejny powód by wywalić smarta.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 zrozum, że nie każdy może sobie pozwolić na darmową dostawę. Chodzi tu przede wszystkim o asortyment. Jesli ja mam średnią wartość transakcji na poziomie 30-35zł, to mam to wysłać klientowi za darmo ? 

Jeśli miałbym w ofercie drogi i wartościowy produkt, to wtedy nie ma problemu, mogę wrzucić koszty wysyłki w cenę towaru i wysyłać za free, ale przy produktach w przedziale cenowym 20-40zł to jest raczej nierealne 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza A próbowałeś kiedyś wrzucić koszt wysyłki w koszty firmy? Rozumiem, ze nie zawsze to działa, szczególnie przy tanich produktach i nie wiem kto kupuje i jaki jest popyt na zakup produktu przy którym koszt dostawy graniczy między jego wartością a jej 50% wartości. Po prostu wydaje mi się, ze smart jest korzystny dla sprzedawców i kupujących, wyłączając tych co się nie łapią na smarta z powodu niższej jakości sprzedaży a z korzyścią dla tych co się na nią łapią.

Wydaje mi się również, ze opłatę za smarta też można wrzucić w koszta firmy więc chyba nie jest to takie złe z punktu rozliczeń podatkowych a tylko na plus.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@TATLOK nie pierwsze przegięcie i prawdopodobnie nie ostatnie.

Juz dawno miałem pocztex właczony wiec dla mnie jakby bez zmian ale nie chciałbym dokładac nie wiadomo ilu kurierów bo przy wiekszej ilości wysyłek po prostu robi sie zamieszanie. 

Potem bedzie 5 paczek pocztex / 15 paczkomat/ 3 dpd/ i 1 UPS

Przecież to totalnie bez sensu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_  jeszcze pobranie dołóż bo to też wymóg smarta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 to trzeba mieć obligatoryjnie jakieś pobranie w smarcie ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TATLOK, przekażę Twoją sugestię dotyczącą InPost Kuriera w odpowiednie ręce. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

 @mr_oma 

in post kurier nie byłby wielką zmianą można nadawać o dowolnej porze w paczkomacie

oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

dokładnie dodajcie Inpost Kurier do opcji smarta, wówczas nie będzie problemu dla wielu jak, nie większości sprzedających na allegro 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@-orbitkownia-@benio2010 - przekazałam tę sugestię i zapytałam, czy planujemy taką zmianę w przyszłości. Gdy dowiem się czegoś więcej, dam Wam znać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma przecież był inpost kurier w smarcie i allegro nie dogadało się więc wyleciał 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 @mr_oma  ja mogę wszystko wysyłać kurierem, jesli allegro będzie zwracało koszty zwrotów i nieodebranych paczek. Np. z wczoraj - zwrot DPD, z adnotacją "adresat nieobecny, brak możliwości pozostawienia awiza". Oczywiście o telefonie do adresata nie wspomnę, bo i po co kontaktować się z odbiorcą ?

Ciekawe, że z takiego powodu można również zwrócić paczkę i oczywiście obciążyć sprzedawcę kosztami zwrotu. Czy allegro będzie partycypować w tych kosztach, które nie są małe.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

A dlaczego wywaliliście te opcje ze smarta, skoro to działało?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@woozcarnia, ważne, aby każda oferta z oznaczeniem Allegro Smart! miała szansę dotrzeć do każdego miejsca w Polsce, a nie tylko do miejsc, w których są automaty do odbierania paczek czy punktu odbioru. Taki zasięg w chwili obecnej może zapewnić tylko kurier.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@mr_oma  ok. Ale dlaczego za to że klient nie ma dostępu do paczkomatu ma płacić sprzedawca (ewentualnie wszyscy bo sprzedawcy podniosą ceny równo dla tych co mają dostęp i nie maja)? Skoro klient mieszka tam gdzie mieszka niech i chce dostawa do domu to niech on zapłaci te 3.99. 

Dlaczego nie bierzecie pod uwagę realnych statystyk jaką formę dostawy wybieraja klienci? Kurierzy to zdecydowana mniejszosc

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

No i wszystko jasne. Tylko czekać jak zniknął paczkomaty inpostu. Obstawiam że zbiegnie się w czasie z postawieniem własnych paczkomatow allegro. Jestem ciekawa cennika i "dopłat sprzedawców.

oznacz moderatorów