anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

daniel_net_pl
#11 Animator#

@ZibiK30

Ale wątek jest nie o paczkomatach, tylko o wymuszeniu odpłatnego korzystania z 3 kurierów. Teoretycznie nie trzeba oferować Smart, ale tak samo teoretycznie nie trzeba w ogóle sprzedawać, można np. uprawiać ogródek. Jako że bez Smart na Allegro praktycznie nie istniejesz, to musisz się zgodzić na narzucenie ci tych kurierów, gdzie będziesz bulić dodatkowo nawet 5% (4 zł przy zakupie za 80 zł), ale ja np. będę płacić dużo więcej, bo spadnie mi liczba wysyłek z własnej umowy z kurierem i stracę wynegocjowane warunki albo będzie mi naliczana kara (kłania się InPost).

Ogólnie jest to (tu mocny epitet).

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak kolejną dopłatę trzeba będzie wliczyć w towar to nie dziwne że klienci będą woleli kupić taniej u szybkiego alego niż u mnie. Już dużo ich odeszło.

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

@majster_man ...ta wypowiedź, słuszna oczywiście, przypomina mi moje ostatnie poszukiwania zakupowe na allegro. Zupełnie prywatnie, jako kupujący i zagorzały fan ekstremalnych rajdów na glebozgryzarkach :D, chciałem nabyć kółka z oponami to swojej maszynki. Na allegro średnia cena tego co chciałem kupić to około 370pln. Wszystkie oferty miały smarta i super. Ucieszyłem się. Do czasu... W koszyku okazało się, że smart tylko pocztex48. Tak, mogłem spr wcześniej. Okazało się, że wszystkie oferty tak miały. No to przeca nie pocztex, bo i tak, koniec końców, będę musiał sztafetować na pocztę. No to na kilka dni odpuściłem. Potem zgooglałem sobie temat i o dziwo, jest coś!!! Oczywiście nie na 1 miejscu, bo najpierw reklamy ciastoram i lerojków. Wchodzę w ofertę. Sklep, niezrzeszony z żadnym portalem. Cena 299pln, przesyłka 15,7 InPost paczkomat. No i kupiłem. 

Nie do końca jest to kwestia prowizji, bo tam jest jakoś tak, że powyżej 100pln prowizja 7pln + 6% od cena - 100, jakos tak...

No życie, wolny rynek...

 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

Przez takie zmiany zaczynam mieć poczucie winy, kupując u sprzedawców ze Smartem.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@domkar04 Ja mam poczucie winy że udostępniam tego Smarta .

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

@mwmonety  😄 a dlaczego? Dopłacasz za to przy każdej takiej przesyłce:)

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tak jak pisałem, sam pomysł smarta jest ok, ale nie jest to do końca dopracowane, przez co allegro, a po nich my (bo zaczną przerzucać na sprzedawców koszt tego programu) zaczniemy do tego interesu dokładać.

Prosty przykład, chyba z wczoraj. Gość chce kupić produkt w cenie 28zł, wiadomo smart jest od 40zł, więc wrzuca do koszyka dwa takie produkty 28x2 = 56zł. wybiera smarta, płaci, po czym pisze maila, że się pomylił i on nie chciał 2 sztuk, tylko 1, i żeby mu zwrócić za tą "omyłkowo" zakupioną. nie robi nawet anulacji, czy zwrotu, tylko po prostu zwykłą wiadomość na maila. Oczywiście zwracam wpłatę, a smarta ma za free. Akurat w tym przypadku nie był to dla mnie jakiś koszt, ale tak samo może być dla wysyłki kurierem, że ktoś kupi coś za 20-30zł, ale kliknie 3 sztuki, zeby przekroczyć 80zł - zapłaci, a potem napisze, że się pomylił. Finalnie sprzedawca będzie miał transakcję na tą niską kwotę i dopłaci 4zł do wysyłki, może się okazać, że po obliczeniu prowizji od sprzedaży i dopłaty do paczki jeszcze na tym straci 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

@mikeza a dokładnie tak jak piszesz. Ja już miałem takie transakcje. Tylko ktoś zatrzymał przedmiot za 7,5 pln. Na szczęście nie mam jeszcze kuriera w smarcie, wiec dopłaciłem tylko 99gr, ale gdyby to miało być 3.99pln, to wygląda to zupełnie inaczej, no nie? 😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@woozcarnia Dlatego że muszę mu sprzedawać towar drożej aby odzyskać stracone pieniądze za dobrodziejstwo tego Smarta.

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

@mwmonety no to się rozumie, wielki szacun. 

Dlatego też zgłosiłem nawet taki pomysł, żeby w koszyku informować klienta ile konkretnie z ostatecznej ceny trafi do allegro...tak jak np. w biedrach na paragonie informują ile poszło na produkty polskie.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@woozcarnia Dorzucaj do każdego zamówienia kwitek o charakterze paragonu / faktury i z informacją o tym, ile z zapłaconej przez klienta kwoty poszło na prowizję dla allegro.

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

@domkar04 dobry pomysł 😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@woozcarnia Pomysł ciekawy ale nie wiem czy są w stanie pokazać swoją twarz i przyznać się publicznie ile kasy ze sprzedaży danego przedmiotu idzie do ich kieszeni.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@mwmonety Oczywiście, że nie są 🤣 skąd w ogóle pomysł, że chociażby przez sekundę rozważą wprowadzenie takiej opcji?

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@woozcarnia  nie ma szans taki pomysł nie przejdzie. Przecież allegro nie będzie informować klientow jak łupi sprzedawców. Ale faktem jest że na allegro już coraz rzadziej "można kupić wszystko" bo sprzedawcy zaczynają stąd uciekać i szukać alternatyw. 

oznacz moderatorów

witilo1967
#9 Pomysłodawca#

Dni Allegro są policzone ....

Zdarza mi się kupować na Allegro i widzę , że wybór coraz mniejszy i ceny zawyżone .  Przekombinowali 😞

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Klienci już coraz częściej zauważają i szukają tańszych alternatyw zakupowych .Wiele rzeczy można kupić sklepach stacjonarnych taniej i pewniej. Wysokie ceny na allegro nie są winą sprzedawców tylko kosztów jakimi są obciążani .

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Dokładnie. A ten obowiązkowy kurier to jak gwóżdż do trumny dla wielu Sprzedawców. Wysokie prowizje , dopłaty do Smarta i teraz ich  kurier a my dopłacimy . 

 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Szanuję swoje pieniądze dlatego nie stać mnie żeby przepłacać za towar na allegro.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak ,robią się tu cenniki dla tych co cierpią na nadmiar gotówki i często z lenistwa wolą kupić z dostawą do domu niż pójść do sklepu w swojej okolicy i kupić taniej.

oznacz moderatorów