anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMART a rozliczenia podatkowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
wiki0441
#13 Ambasador#

Witam, widziałam że ten temat był już poruszany, ale dość dawno, a przepisy i opłaty się zmieniają. Czy ktoś może napisać mi konkretnie, w jakim przypadku powinnam naliczyć koszt dostawy na paragonie/fakturze (i w jakiej wysokości), a w jakim nie? Oczywiście pytam o dostawę w ramach smart, bo bez smart to proste- nabijam kwotę dostawy jaką zapłacił klient.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
DrapexPL
#12 Orędownik#

Zawsze na paragonie/fakturze musi być to, za co zapłacił klient i w takiej wysokości. Klienta nie interesuje, czy i w jaki sposób dalej się rozliczasz.

Jeżeli jest SMART i dostawa jest darmowa to klient płaci tylko za produkt i tylko na produkt wystawiasz paragon/fakturę.

Za wysyłkę rozliczysz się z osobna z allegro (kwota będzie w rozliczeniach). 

oznacz moderatorów
wiki0441
#13 Ambasador#

W tym wątku jest inny wniosek. Jest sprzed kilku lat, dlatego chciałam się upewnić, że nic się nie zmieniło: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/allegro-smart-a-kwota-transportu-na-parag...

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@wiki0441  kiedys na początku smart był roliczany troszke inaczej. Sprzedający płacili firmom przewozowym a allegro im zwracało kwotę przesyłki . Wówczas zamówienie smart wyglądało tak :

Wartość towaru ( płacił kupujący) + kwota za przesyłke (płaciło allegro) . Wówczas to rzeczywiście był problem co i jak na dokumentach sprzedażowych nabijac.

W tym momencie jeśli przesyłka jest smart to sprzedający otrzymuje tylko należnośc za towar i oczywiscie tyle też wykazuje w dokumencie sprzedażowym.

Koszty przesyłki smart allegro rozlicza bezpośrednio z przewoźnikiem zupełnie poza systemem zamówień.

Wiec podsumowując: Przesyłka smart - nabijasz całość (za produkty) bo tyle wpłacił kupujacy

Przesyłka BEZ smart - nabijasz całość ( za produkty+ za wysyłke) bo tyle wpłacił kupujący

oznacz moderatorów
wiki0441
#13 Ambasador#

super, dzięki za wyjaśnienie

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@wiki0441 ja ostatnio dostałem paragon. Przedmiot był grosz tańszy a dodatkowo pozycja transportu na jeden grosz.

oznacz moderatorów