anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%. Brzmi zachęcająco? Od 4 stycznia 2021 udostępnianie dostawy w następnym dniu po zakupie będzie się dla Was wiązało z dodatkową korzyścią. Wszystko za sprawą Programu Szybkich Dostaw.

Jeśli oferujecie klientom szybką dostawę, możecie otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę. Uwzględnimy go na Waszym rachunku za usługi Allegro.

Nie musicie deklarować chęci przystąpienia do programu. Zostaniecie nim objęci za każdym razem, gdy zamówienie spełni łącznie następujące warunki:

  • zostało złożone w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujecie czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • macie ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujecie na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślecie w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
422 ODPOWIEDZI 422

konselo
#11 Animator#

@gemma22 To jak będę chciał jechać do Gdańska to proszę Cię nadaj mnie Inpostem

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

A tak w  ogóle to Cie sprostuję @gemma22 bo o 4.28 paczka jest już w oddziale inpost w Gdańsku

Czyli według Allegro nadałem o 4.28 z Rzeszowa a paczka o 4.28 pojawiła się na sortowni w Gdańsku

Allegro już wymyśliło teleportację

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Nie ma takiego gabarytu w naszym ulubionym programie teleportacji smart 🙂

oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

Wiecie gdzie jest trik - Dziś odebrałem fakturę allegro za styczeń - wg. starych opłat powinno być 1170 pln, a mam 1340 do zapłacenia 🤐 Trzeba zacząć działać na facebooku, bo tam taniej.

oznacz moderatorów

antenyslask_pl
#7 Wielbiciel#

Witam możecie mi pomoc ja za takie paczki jak przykład poniżej tez mam opłatę dlaczego ?

9D24DEFB-767F-4427-96BF-1EE9BF580C3B.jpeg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@antenyslask_pl Padaj proszę numer tego zamówienia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not mam zamówienie złożone o godz. 23:59, a opłacone o godz. 00:01, który czas jest liczony do rabatu za szybką wysyłkę? 🙂

oznacz moderatorów

antenyslask_pl
#7 Wielbiciel#

NUMER ZAMÓWIENIA :139a5051-6627-11eb-bc35-9fef3c0059f6

ale ja takich zleceń mam więcej może nie spełniam jakiś warunków ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@antenyslask_pl Dostałam informację, że zamówienie nie spełniło jednego z warunków - nie miałeś ustawionej godziny wysyłki tego samego dnia dla przewoźnika, który realizuje dostawę oraz dla dnia tygodnia, w którym składane jest zamówienie. 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Po co ta godzina Allegro. Jakie to ma znaczenie !??? Warunek powinien być prosty. Klient dostaje paczkę na drugi dzień = zwrot dodatkowej opłaty.

Cały ten program jest tak zrobiony aby nie zwracać dodatkowych opłat. 

Allegro -  proszę mi logicznie odpowiedzieć. Jakie znaczeni ma to czy nadam coś do 10:00 (moja deklaracja) czy o 12:00. Obie paczki są u klienta na drugi dzień. 

???

oznacz moderatorów

_redFOX_
#9 Pomysłodawca#

Juz się wypowiadali gdzieś na ten temat. Chodzi o to aby klient mógł jak najdłużej czytaj jak najpóźniej kupić paczkę.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_redFOX_ chodzi o to, żeby sprzedający więcej zapłacił niż dostał od Allegro bonusów.😁

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Kurier odebrał od Ciebie przesyłkę po godzinie 19.

Pytanie jaką masz ustawioną godzinę graniczną dla zamówień złożonych w danym dniu?

Jeżeli masz ustawione:

Zamów do godziny np. 17:00 wyślemy dzisiaj, a klient złożył (i opłacił - to ważne) zamówienie zamówienie o godzinie 17:01, a Tobie jakimś cudem uda Ci się nadać wysyłkę o godzinie 17:02 i ta przesyłka zostanie doręczona następnego dnia to i tak nie otrzymasz bonusa.

1. Zamówienie musi zostać złożone i opłacone przed godziną graniczną.

2. Zamówienie musi być wysłane tego samego dnia do godziny 23:59.

3. Zamówienie musi być doręczone lub umieszczone w paczkomacie następnego dnia.

Jeżeli te trzy punkty zostaną zaliczone wtedy otrzymujesz bonusa.

W bonusie chodzi o zmuszenie sprzedawców do ustawienia jak najpóźniejszej godziny granicznej żeby klienci składając zamówienie nawet o godzinie np. 17 mogli liczyć na dostawę następnego dnia. Wiele razy tutaj już pisano o tym, że warunki są wyśrubowane, część parametrów w ogóle nie zależy od sprzedawcy (doręczenie następnego dnia). Masz biegać na rzęsach, całować klientów w doopkę, nie brać urlopu, nie chorować, spać z laptopem, mieszkać w szałasie obok paczkomatu lub obok centrum logistycznego przewoźnika, dawać w łapę kurierowi żeby przyjeżdżał jak najpóźniej wtedy może dostaniesz bonusa 🙂

Możesz też podnieść ceny (wiem, są kategorie, w których nie jest to łatwe) i nadal być człowiekiem, a nie robotem na usługach chciwców, którzy mają znaczek euro lub dolara zamiast tęczówek 😉

 

 

oznacz moderatorów

daviddd221
#8 Zapaleniec#

1. Jeżeli mam ustawione szybkie dostawy pon-pt do 12:00, a klient złożył zamówienie w poniedziałek o 10:00 to aby otrzymać bonus to próba doręczenia jest liczona 24h od 12:00 czy od 10:00 czy po prostu we wtorek musi być ta próba?


1a. Jeżeli we wtorek ta próba to reasumując czas na dostawę ma od 12:00 tego samego dnia plus do końca następnego dnia?

 


2. Jak to działa w weekend? Klient zamówi w niedzielę, to nie ma jak nadać paczki - kurierzy nie odbierają paczek w niedziele. Ok, mogę nadać, wrzucić do paczkomatu w ta niedziele, ale kurier dopiero wyciągnie w poniedziałek, a we wtorek będzie próba doręczenia.

 


3. Zakładając, że uwzględniana jest godzina tylko dzień próby doręczenia


Klient złoży zamówienie w poniedziałek o 10:00, godzinę wysyłki mam ustawioną na 00:00. Czyli paczkę mogę nadać we wtorek o np. 08:00, a kurier dostarczy w środę do dostanę bonus? Nie wiem jak jest uznawana godzina 00:00. Jako dzień poprzedni czy następny? Ustawione poniedziałek do 00:00 to jak mam na to patrzeć? Przesyłka musi być dostarczona na następny dzień, a 00:00 to już w sumie wtorek, więc w środę?


Trochę głupie pytania, ale wolę się o to dopytać niż później płacić za takie szczegóły i niewiedzę

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@daviddd221 możesz pytać, a płacić i tak będziesz 😁

ad.1 tak, we wtorek paczka musi znaleźć się w paczkomacie, albo musi nastąpić próba doręczenia przez kuriera.

ad.1a od poniedziałku od 12:00 do końca wtorku.

ad.2 bonus dotyczy tylko dostaw w dni robocze, więc za weekendowe zamówienia płacisz i płaczesz.

ad.3 znając Allegro, to kończą dobę o 23:59, ale to powinien wyjaśnić ktoś z moderacji. Sama jestem ciekawa, bo mam zamówienie złożone o 23:59, a opłacone o 00:01 i zastanawiam się, z którego czasu Allegro bierze dane do bonusu. 🙂 

oznacz moderatorów

daviddd221
#8 Zapaleniec#

@konto zamknięte 

ad.2😭

Już płaczę, a jeszcze nie zacząłem wystawiać 😂

A jeżeli nadam paczkę w tym dniu co powinienem, to status "nadania paczki" allegro uznaje w momencie, wrzucenia przeze mnie do paczkomatu, zeskanowania przez kuriera który te paczki wyciąga czy dopiero jak wieczorem na "baze" zajedzie, zeskanują i wrzucą na transport do następnej sortowni bliżej paczkomatu docelowego?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@daviddd221 z tego co wiadomo, to wystarczy wrzucić do paczkomatu i jest to liczone jako nadanie, natomiast jeśli chodzi o bonus, to musisz się zorientować, o której godzinie kurier zabiera paczki z paczkomatu i tak ustawić godzinę szybkiej wysyłki żeby przesyłka miała szanse być dostarczona następnego dnia.

oznacz moderatorów

daviddd221
#8 Zapaleniec#

@konto zamknięte Ok, ok, fajnie. 

A jeszcze pytanie - Jeżeli mam ustawiony czas składania zamówienia z wysyłką dzisiaj do godziny 12:00, a ktoś zamówi o 12:30 chyba już bonusu nie otrzymam bo dzisiaj już nie wyślę, to znaczy dam radę wysłać, ale nie zaliczy się bo ustawiłem do "12:00", a jutrzejszy dzień też już się nie będzie liczył no bo to już kolejny dzień więc po bonusie. 

Więc najlepiej mieć ustawione do 23.59 i wysyłać ile się da rade...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@daviddd221 za zamówienia po godz. szybkiej wysyłki nie dostaniesz bonusu, a 23:59 nie jest rozwiązaniem, bo przesyłka nie będzie dostarczona do paczkomatu odbiorcy następnego dnia i też nie będzie bonusu, a jak ustawisz godz. szybkiej wysyłki na 00:00, to niewiele sprzedasz od 23:59 i też nie będzie bonusu. Ustaw realną godz., taką żeby jeszcze tego samego dnia kurier zabrał przesyłki z paczkomatu. Ja np. mam ustawioną 9:00, kurier przyjeżdża do mnie po przesyłki między 9:30 a 11, zdarza się, że jest później, ale w tej sytuacji 9:00 jest bezpieczną godz. A najlepiej przestań się tym jakoś specjalnie przejmować, bo i tak będziesz płacił. Tak jest skonstruowany ten program. Mamy płacić i tyle.

oznacz moderatorów

skaut18
#9 Pomysłodawca#

Nie, za nadanie uznaje się wyciągnięcie paczki z Paczkomatu przez kuriera.

oznacz moderatorów