anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[11.10] Pytasz i wiesz - Metody dostaw na Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dziękujemy za udział w webinarze z serii Pytasz i wiesz!

W tym wątku znajdziecie zapis wszystkich pytań i odpowiedzi Ekspertów Allegro - Marty Wójcickiej i Wojciecha Bielewicza dotyczące metod dostaw na Allegro. Eksperci będą dostępni dla Was na forum do 14 października

 

la_nika_0-1664218612116.jpeg

@Blacky_87  jest ekspertką w dziedzinie komunikacji cyfrowej i automatyzacji marketingu. W Allegro odpowiada za obszar promocji metod dostaw w dziale Delivery Experience. Poza pracą zajmuje się działalnością społeczną w obszarze technologii obywatelskich, ograniczenia wytwarzania odpadów i zrównoważonego transportu.

la_nika_1-1664218769117.jpeg

@wojtek_bielewicz jest Liderem zespołu, który odpowiada za wewnętrzną komunikację zmian na platformie w obszarze Delivery Experience oraz Allegro Smart! Pracował przy największych dla Allegro wdrożeniach logistycznych w ostatnich latach, a więc narzędziu Wysyłam z Allegro, własnej sieci automatów paczkowych i punktów odbioru Allegro One czy uruchomieniu magazynu One Fulfillment. Prywatnie gracz oraz oglądacz siatkówki.


Zachęcamy do zadawania pytań! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
191 ODPOWIEDZI 191

Pengano
#13 Ambasador#

Wielka szkoda, że te informacje, jak też wymiary paczek, dokładne cenniki są trudne do wyszukania w Pomocy. Np. Wpisuję w Pomocy "wymiary paczek DPD" i nic się nie znajduje. Wpisuję "Cennik DPD" też nic. "opłaty specjalne DPD" też nic.

oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

@Pengano dzięki, zwrócimy uwagę na słowa kluczowe i silnik wyszukiwarki, żeby wyniki były zwracane zgodnie z wpisywaną frazą 🙂

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Dlaczego czasami za paczki prostopadłościenne waga do 20kg dostaje opłaty dodatkowe od DPD ? Każdej paczce robię już zdjecie. Składam reklamacje do DPD za niesłusznie naliczone opłaty dodatkowe. Wysyłam zdjęcia paczek. Mimo wszystko DPD nie uznaje reklamacji i odwołań od reklamacji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Dzień dobry,  pytanie dot. wysyłek międzynarodowych dpd. Kiedy zamierzają państwo wprowadzić możliwość wyłączenia wysyłki do konkretnego kraju. Jako firma niekoniecznie widzi nam się rejestracja w Niemieckim LUCID i przez brak możliwości wyłączenia Niemiec nie udostępniamy wysyłki międzynarodowej.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Potwierdzam, ja też wyłączyłem wszystkie zagraniczne z tego powodu. Proponuję tymczasowo wprowadzić podział na Niemcy i reszta świata. Albo inaczej - kraje z upierdliwą biurokracją i kraje normalne.

oznacz moderatorów

Blacky_87
Ekspert Allegro

Jeśli chodzi o wysyłki międzynarodowe, to na ten moment w ramach metod Allegro nie ma możliwości wyłączenia poszczególnych krajów. Ewentualnie można skorzystać z zewnętrznych metod dostaw, jeśli zależy nam na wysyłce wyłącznie do jednego konkretnego kraju. Czyli podpisać indywidualną umowę z jednym z przewoźników.
Pracujemy nad zwiększeniem elastyczności metod eksportowych, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Nie jestem w tej chwili w stanie powiedzieć kiedy to dokładnie będzie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Tworzę rękodzieło i na swoich aukcjach sprzedażowych deklaruję wysyłkę towaru w ciągu 2-4 dni roboczych. Dlaczego ALLEGRO wprowadza w błąd kupujących informacją, że towar będzie u nich na drugi dzień? To powoduje zamieszanie dla nas sprzedających bo nawet firmy przewozowe często deklarują dostawę w ciągu 48 a nie 24 H. Po co taką informacją dezinformującą kupujących i robicie kłopot sprzedającym? Nikt z kupujących albo tylko niewielu dziś naciska guzik DOSTAWA i nie przewija ciągu zawartych tam informacji, żeby doczytać moją deklarację o terminie realizacji – klient widzi przy guziku KUP informację, że towar będzie u niego jutro i ON już TAK CHCE. A potem są pretensje.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Potwierdzam ten problem i sugeruję rozwiązanie: Zrobić w ofertach dokładny "Czas Wysyłki", żebyśmy mogli wpisać, że przygotowanie wymaga np. 4 godzin, albo 10 minut. System znając godziny graniczne kurierów mógłby bardzo dokładnie podawać czasy dostaw, zgodnie z prawdą, a nie chorymi przewidywaniami jakiegoś silnika, który nie ma pojęcia, że jeden przedmiot wymaga kilku minut na zrobienie, a inny wielu godzin.

oznacz moderatorów

Blacky_87
Ekspert Allegro

Jeśli chodzi o predykcję czasu dostawy, to wyświetlany czas zależy od wielu czynników: deklarowanego i realnego czasu nadawania paczek przez sprzedającego/ą, ale również czasów przewozu danego przewoźnika. Algorytm bierze pod uwagę między innymi dane historyczne i na tej podstawie oblicza najbardziej prawdopodobny czas.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Chciałbym dodać do dostaw w Allegro- InPost Paczkomaty. Czy muszę podpisywać umowę z Inpost?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

Jest na pewno potrzebny kontakt z InPostem ponieważ przesyłki poza Allegro Smart! rozliczają Państwo bezpośrednio z InPostem. Niestety nie wiemy czy InPost podpisuje wtedy umowę czy dostają Państwo tylko dane dostępowe do ich systemu oraz określają na jakie dane ma być wystawiona faktura. Ale podsumowując – kontakt z InPostem jest niezbędny 🙂 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy opłata energetyczna DPD, która ma obowiązywać od 1 listopada będzie też naliczana do przesyłek przez SMARTa i w serwisie Allegro?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

Nic nam na ten moment w tej kwestii nie wiadomo. Jakiekolwiek zmiany opłat, które naliczamy Państwu my są zmianami regulaminowymi, a więc musimy Państwa o nich poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Mam podpisaną umowę z DPD. Kupujący wybrał dostawę Allegro Kurier DPD. Jak skorzystam z narzędzia Wysyłam z Allegro to paczkę mogę przekazać kurierowi DPD, który przyjeżdża po moje inne  przesyłki spoza allegro? Jak wtedy wygląda rozliczenie, czy z Allegro czy z przewoźnikiem?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blacky_87
Ekspert Allegro

Jeśli nadaje Pani przez WzA bez zmian, to kurier oczywiście odbierze paczkę ten sam, a rozliczenie będzie za tę paczkę na Pani koncie Allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Czy można zamówić kuriera do paczek DPD po jakimś czasie ? Na allegro da się to zrobić tylko w momencie wydruku etykiety ? Chodzi mi o to, że nie zawsze wiem czy będę miał minimum 4 paczki na bezpłatny odbiór.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

Można. Trzeba sobie przygotować po prostu wszystkie przesyłki bez generowania etykiet i jak się uzbierają minimum 4 to potem dla tych czterech zamówić podjazd 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

[Pytanie z webinaru]
Ja to bym chciał żeby dało się usunąć stare cenniki dostawy - jak to zrobić?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Wiele osób błagało o to przez ostanie lata. Kiedyś była taka możliwość, ale system pogorszył się i utrudnia życie. Przydało by się też tworzenie nowego cennika na podstawie istniejącego, jeśli chcemy dodać jeden element, a resztę pozostawić.

oznacz moderatorów

Blacky_87
Ekspert Allegro

Niestety w tej chwili nie jest to możliwe. Ale można edytować cennik i zrobić ze starego nowy 🙂

oznacz moderatorów