anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

akasha1
#8 Zapaleniec#

Kategoria książki.

Ciesze się, że po serii moich maili z sierpnia ubiegłego roku udało się wprowadzić alternatywnie numer EAN lub ISBN, choć nadal niestety pozostał problem, że część wydawców wznawiając tytuł nie zmienia numeru ISBN (EAN) a zmienia np okładkę. W takiej sytuacji do wyboru jest albo powiązać wystawiany przedmiot, który ma np. miękką okładkę z produktem utworzonym dla tego samego numeru ISBN z twarda okładka ( albo odwrotnie) lub zrezygnować z powiązania, żeby nie wprowadzać klienta w błąd - ale wtedy pojawia się oferta bez wymaganego EANU. Często nawet grafika na okładce jest zupełnie inna, wiec klient może być zdezorientowany jaka książkę dostanie. Czy można wprowadzić możliwość albo dodawania opcjonalnie drugiej okładki lub pola na komentarz w stworzonym produkcie, żeby można było dopisywać, że np. tytuł występuje z różnymi okładkami.

Przykładowo aukcja 8433094736 Książka za milion Euro - wydawca w jednej dostawie przysłał książki i w twardej oprawie ze złoconymi brzegami i w miękkiej na innym papierze.

aukcja 8264290678 Techniki oddychania - okładka jest zupełnie inna niż w produkcie

pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

W tym kwartale rozluźnimy spójność parametrów produkt<->oferta jedynie do Podstawowych parametrów. Oznacza to, że będzie można zmienić niektóre parametry, nie usuwając wiązania z produktem.

Jeżeli w ramach tego samego ISBN nowe wydanie ma inną okładkę - w ramach wystawiania oferty można dodać własne zdjęcie do oferty.

oznacz moderatorów

szuwarek_25
#10 Popularyzator#

W tym KWARTALE??? Przecież wymagacie powiązania 1% ofert z produktem, to może przesuńcie to na kolejny KWARTAŁ? Jak można wprowadzać w życie coś, co jak się okazuje - nie ma pokrycia z rzeczywistością i 11 stron tego wątku próbuje Wam to uzmysłowić?

oznacz moderatorów

Artik1993
#9 Pomysłodawca#

1% to mało u mnie jest już 94%

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

Moim zdaniem Allegro powinno dać jakąś opcję typu: przedmiot indywidualny, albo zestaw indywidualny do wszystkich sytuacji gdzie się nie da połączyć z danym produktem i taki zestaw mógłby się jakoś łączyć pośrednio po nazwie z określonymi produktami... Powinniście też się zastanowić nad tym, że skoro dotąd niewielki % sprzedawców łączył oferty z produktami mimo rocznej kampanii to może nie wynikało z niechęci tylko właśnie takich problemów... Ja miałem np używane konsole, a dokładnie zestawy: konsola, pad, gry, akcesoria gdzie system wciąż błędnie podpowiadał... Dlaczego ? Ano dlatego, że każdy sprzedawca dowolnie modyfikuje takie zestawy... Nie sprzedaje np konsoli xbox360 + oryginalny pad tylko może mieć 2 nieoryginalne, 3 nieoryginalne, 1 taki, 1 taki, 5 gier albo 3 gry i to w dziesiątkach kombinacji i ciekawe jak ma to powiązać z produktem ? Allegro jeśli chce być drugim Media Markt, albo RTV-EURO-AGD to niech to zapowie i tyle...

oznacz moderatorów

mariuszduchinski
#7 Wielbiciel#

jestem melomanem /audiofilem kupuję i sprzedaję płyty cd , czysto amatorsko i nie mam pojęcia jak do tego tematu się zabrać . W ostateczności nie będę sprzedawał ale tylko kupował , to też jest rozwiązanie. Pozdro z Gdyni. Mario .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ojej, to mamy wspólne hobby 🙂 Tylko że ja słucham głównie winyli. Jeśli już CD, to te starsze wydania, bez loudness war.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Panie Jacku,

Ponieważ widzę że Allegro aktywnie współpracuje z GS1 i nawet zostało wyróżnione nagrodą Kod Innowacji za skutecznie wdrożyło numer GTIN (kod EAN) do jednoznacznej identyfikacji produktów, mam pytanie:

Czy jeżeli zarejestrowaliśmy kody EAN i stworzyliśmy w bazie GS1 opisy sprzedawanych przez nas produktów to bez żadnych problemów zostaną one dopisane do bazy tworzonej przez Allegro?

Czy jeżeli ktoś będzie próbował wpisać do bazy Allegro numer niezgodny z opisem w bazie GS1 to zostanie przez system odrzucony?

Kto poniesie konsekwencje roszczeń klienta, który stwierdzi, że opis pobrany z bazy produktowej Allegro nie jest zgodny z dostarczonym produktem (chodzi o produkty oznaczone kodem przez producenta)?

Będę wdzięczny za krótką i jednoznaczną odpowiedź na te trzy pytania.

Jan Skorko

oznacz moderatorów

elektronicspray
#8 Zapaleniec#

Witam,

Jesteśmy producentem sprężonego powietrza i nie tylko ale na przykładzie tego produktu mogę przedstawić jak wygląda problem z połączeniem produktu. 

Chielibyśmy powiązać w Allegro kod EAN naszego produktu z prawidłowymi danymi czyli kodem producenta i nazwą producenta, ale nie jest to możliwe. Jakiś sprzedający wprowadził przed nami swoje oznaczenia dla kodu EAN naszego produktu, tj kod producenta to jakiś jego wewnętrzny kod oraz nazwa producenta i nazwa produktu jest niepełna/niewłaściwa i pomimo zgłaszania błędów w Allegro nic sie nie zmienia, wciąż od kilku dobrych miesiecy jest to samo czyli nasz produkt jest łączony z niewlasciwymi danymi kóre zapamietalo sobie Allegro dla naszego EAN. To jest jakiś absurd!

oznacz moderatorów

cybertycz
#2 Obserwator#

Mamy ponad 10000 produktów - prawie wszystkie w kategorii "elektronika".

0,2 % - to odsetek zaakceptowanych powiązań na dziś.

Dodaję lub wystawiam ponownie średnio kilkadziesiąt przedmiotów dziennie.

Pasek postępu ani drgnie.

Co wpisywać w obowiązkowe pola kiedy nie znam odpowiedzi ?

Co to znaczy "numer producenta". Ostatnio pojawiło się nowe pole w formularzu.

Czy niepowodzenie powiązania oznacza, że trzeba próbować jeszcze raz, czy może jednak ktoś gdzieś tam nad tym pracuje ?

 

oznacz moderatorów

VinceB
#1 Nowicjusz#

Nie mogę powiązać sprzedawanego numeru Play (aukcja nr 9459824062) z kodem EAN 5907782185725 widniejącym na opakowaniu. Otrzymuję komunikat "Nie mamy jeszcze tego produktu w kategorii: Złote numery".

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Hm, pod tym EANem są takie produkty:

DarkStoorM_0-1594809516512.png

 

oznacz moderatorów

VinceB
#1 Nowicjusz#

Wyszukać to ja potrafię, nie w tym problem. 

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro


@annas14-firma Po zarejestrowaniu kodów i aktywowaniu ich w panelu GS1 nie dodajemy tych kodów automatycznie do naszej bazy produktów. Pracujemy nad takim rozwiązaniem, ale nie mam na stole konkretnej daty lub przedziału czasowego, aby dać znać kiedy to wdrożymy.

Wszelkie produkty, które dodają sprzedawcy w procesie wystawiania/edycji oferty trafiają do ręcznej weryfikacji. Ręczna weryfikacja zakłada między innymi sprawdzenie, czy dany EAN faktycznie jest w bazie GS1 i czy ma opis zgodny z produktem, który zgłasza sprzedający.

Nie dostarczamy opisów z GS1 do naszej bazy produktowej.


oznacz moderatorów

AG_MEDIATOR
#8 Zapaleniec#

Nie sprzedaje na ALLEGRO nowych produktów - tylko używane, których już nie potrzebuje ( bywają w nich produkty przeznaczone na części bo są uszkodzone) - Czesto są to produkty, które mają już swoje lata i nie da się ich odnieść do tego co tworzycie. Bywa też , że chcecie  tzw kod producenta , a produkt który sprzedaje nie jest oznakowany - to się pytam jaki mam wpisać ? . niektóre żeczy są z przed 20 - 30 lat i nie da się ich zakwalifikować...

oznacz moderatorów

bartxstore
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@AG_MEDIATOR jeżeli w danej kategorii w ramach Podstawowych Parametrów znajduje się EAN - wymagamy go do stworzenia produktu i powiązania z ofertą.

Jeżeli nie masz kodu producenta - możesz w tym polu wpisać wartość, którą uważasz za stosowną i chcesz ją wyświetlić kupującym na stronie oferty.

Do małej sprzedaży (do 50 ofert) przedmiotów używanych polecamy Allegro Lokalnie, gdzie wymóg powiąza oferty z produktem nie zostanie wprowadzony.

oznacz moderatorów

bartxstore
#9 Pomysłodawca#

Mam w swojej ofercie customowe akcesoria do chłodzenia komputerów, które wykonuję u siebie w firmie. Wystawione w dziale:

Elektronika Komputery Podzespoły komputerowe Chłodzenie i tuning Chłodzenie wodne Pozostałe

Kod EAN jest opisany jako opcjonalny, ale później okazuje się, że jest obowiązkowy, nie da się bez niego tworzyć produktu.

Są to drobne rzeczy robione w bardzo małych partiach, uzyskiwanie jakichkolwiek kodów do nich jest bezcelowe. Niektóre produkty robione są na zamówienie klienta, sprzedawana ilość sztuk to będzie 1 lub 2...

 

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@bartxstore przekażę twoją sugestię do działu, który jest odpowiedzialny za strukturę parametrów i kategorii. W tej kategorii mamy jeszcze parametry producent i kod producenta, które wydają mi się odpowiedniejsze w kwestii identyfikacji produktów w ofercie. 

oznacz moderatorów