anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

15.07. Zapytaj Eksperta - Produktyzacja w Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z produktami w naszej bazie. W tym celu wprowadziliśmy szereg narzędzi dzięki którym możesz stworzyć produkty i powiązać je ze swoimi ofertami. Dodatkowo, od sierpnia zaczniemy wymagać 1% ofert połączonych z produktem w wybranych działach Allegro.

@jacek_kulakowski - specjalista komunikacji produktu - rozwieje wszelkie wątpliwości, zbierze cenne uwagi i porozmawia z Tobą o procesie łączenia ofert z produktami.

IMG_2565.jpg

Ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania już 15 lipca od godziny 13:00.

AKTUALIZACJA: wątek ponownie otwieramy w dniach 13-14 sierpnia. Odpowiemy na wszelkie pytania, jednak wcześniej prosimy o przejrzenie dotychczasowych materiałów i upewnienie się, że odpowiedź na zadane pytanie już nie padła.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
324 ODPOWIEDZI 324

E_Baraniak
#7 Wielbiciel#

Jestem producentem. Dodaję produkty po kodach EAN. 

1. Dlaczego nie mogę powiązać produktu A, jeśli jest on w jednej kategorii, kiedy w drugiej kategorii jest prawidłowo powiązany i dodany? Oczywiście jest to produkt, który może występować w kilku kategoriach.

2. Dlaczego ktoś może sobie dodać/zgłosić jak błąd parametry, które ja jako producent ustawiam? Przykładowo jest to kolor jakiegoś produktu.

3. Dlaczego pod moim kodem EAN na zestaw x ktoś może wystawiać ten zestaw i jeszcze inne produkty marki Y, które z moją marką i kodem EAN produktu/zestawu nie mają nic wspólnego? Jest to mylące dla kupującego, bo później uważa, ze produkty dodawane przez tego sprzedawcę są mojej marki, kiedy nie jest to prawda.

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@E_Baraniak 

1. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, tak aby dało się powiązać produkt do ofert w rożnych kategoriach.

2. Zgłoszę taką sugestie do odpowiedniego działu. Pracujemy nad usprawnieniem mechanizmu zgłaszania błędów w produkcie i ustaleniem zasad "kto może, kto nie może zgłaszać błędów".

3. Pracujemy nad wprowadzeniem zestawów ofert sproduktyzowanych. Tę sugestię również przekażę do odpowiedniego działu.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

To może najpierw trzeba wypracować wszystkie procedury, szablony i koncepcje, a dopiero potem zacząć utrudniać życie sprzedającym?

oznacz moderatorów

E_Baraniak
#7 Wielbiciel#

@jacek_kulakowski

Czy już coś wiadomo w sprawie podpinania pod EAN naszych produktów, które fizycznie w tym kodzie EAN (zestawie z tym kodem) nie występują, a są produktami innej marki?? Nasz BOK otrzymuje pytania w sprawie produktów wystawionych przez innych sprzedających.

oznacz moderatorów

elos89
#7 Wielbiciel#

Witam Serdecznie,

Wystawiamy prawie 10k aukcji w dziale Elektronika. Pojawia się problem, ponieważ w tym dziale, za wyjątkiem całych sprzętów elektronicznych wystawiane są różne części. Tak jak moja firma, wystawiamy części zamienne do laptopów, tzn. klawiaturę, matrycę, palmrest, ramkę, touchpad oraz inne takie jak zaślepka DVD, taśma LCD. Nie ma technicznej możliwości, aby wpisywać kod EAN każdego produktu, ponieważ zwyczajnie te produkty tego kodu nie posiadają. Dodatkowo, nie jesteśmy w stanie nadawać takie kody, ponieważ nie jesteśmy producentem tego sprzętu. Chciałbym dodać, że produkt laptop, który posiada dany EAN może mieć różniące się zupełnie dwie klawiatury wmontowane, które produkowane są przez zupełnie innego producenta, co dla naszych klientów jest istotne. Dodatkowo, gdybym nadał EAN dla taśmy matrycy, nie mogę nadać już tego samego EANu dla taśmy digitizera, który posiada tę samą kategorię na allegro, a jego np. kod producenta jest już inny. 

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi, co w takim przypadku moja firma powinna zrobić? Proszę o konkretne wskazówki, ponieważ 99,99% u nas ofert to właśnie takie produkty.

Pozdrawiam, Paweł Deka (elos89)

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

Przekażę sugestię do działu odpowiedzialnego za strukturę kategorii i parametrów.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Pytanie do Eksperta:

Czy ja, jako producent płacąc za wyrobienie i nadanie kodów EAN (wraz z opłatami za ich roczne utrzymywanie), wprowadzając swoje produkty do allegro (produktyzacja):

1) Dostanę informację, gdy ktoś będzie próbował zmienić parametry moich produktów? Wolałbym uniknąć sytuacji, w której konkurencja będzie mi grzebać w parametrach ofert.

2) Będę miał wgląd do wszystkich produktów powiązanych z moimi numerami EAN? Nie chciałbym, aby ktoś sprzedawał podróbki albo bardzo podobne produkty pod moimi kodami EAN.

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

GENIALNE PYTANIE! Miałem o to samo pytać. Co z moim EAN, za który ja zapłaciłem i jest MÓJ. 

oznacz moderatorów

EET-group
#8 Zapaleniec#

Czy te nowe usprawnienia nie wydają się Wam wszystkim do złudzenia przypominające założenia **piiip**u ?
**piiip** miał już kilka lat temu wejść na nasz rynek, na razie mają tylko kilka magazynów = prawie pełna infrastruktura logistyczna gotowa, chyba tylko Allegro ich powstrzymuje przed przejęciem rynku.
A Allegro moim zdaniem, bardzo mocno odeszło od swojego Core Bussinessu, AUKCJI na allegro jest jak na lekarstwo. Allegro przekształca się w marketplace dla przedsiębiorców, buduje bazę produktów, by moim zdaniem najpóźniej w 2022 roku sprzedać się **piiip**owi.

oznacz moderatorów

EET-group
#8 Zapaleniec#

no ładnie ... cenzura  🙂

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@energo-dom_pl @EET-group @DrapexPL 

Przekażę te sugestie do odpowiedniego działu. Też uważam, że jako producent, który wykupuje EAN u GS1 i dodaje go do Allegro, powinienem mieć możliwość moderacji produktów w bazie.

oznacz moderatorów

elektronicspray
#8 Zapaleniec#

no właśnie producent nie ma w ogóle wpływu na to co się znajduje pod jego kodem EAN, jeżeli ktoś przed nim wcześniej stworzył produkt z tym EAN. Nie rozumiem po co jest możliwośc zgłaszania błędów, skoro nic to nie daje, nasze produkty są wciąż powiazane z danymi podanymi przez kogoś innego, zamiast z danymi odpowiadającymi naszemu kodowi EAN w GS1. 

oznacz moderatorów

misio6000
#10 Popularyzator#

I ostatnie moje pytanie do eksperta:

Ponieważ zgłaszanych są setki przypadków gdzie nie można powiązać oferty z produktem lub powiązać wyłącznie z błędną ofertą - czy w takim wypadku nie będzie możliwości korzystania w przyszłości z serwisu Allegro ?

oznacz moderatorów

telgsm_com_pl
#8 Zapaleniec#

Witam, jestem sprzedawcą poprzez platformę allegro i sprzedaje różne części do telefonów. Chciałem zapytać o powiązanie produktów z ofertami. W moich aukcjach jest zapisane u góry strony, że allegro wymaga od 1 sierpnia 1% ofert powiązanych z produktem, a na tą chwilę moje aukcje powiązane to 0%. Zmieniałem już moje oferty, zmieniłem ich ponad 100 i niestety  cały czas widnieje ten opis. Czy ja to dobrze robię? Skoro przykładowo mam ETUI DO SAMSUNGA GALAXY S8, to oznaczam to że pasuje do SAMSUNGA GALAXY S8 w wystawianiu aukcji. I dlaczego ten odsetek się nie zmienia z 0%?

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@telgsm_com_pl aby stworzyć produkt i powiązać go z ofertą, którą sprzedajesz - musisz wypełnić wszystkie Podstawowe parametry w edycji oferty.

Instrukcje znajdziesz tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-powiazac-oferte-z-produktem-lub-dodac-nowy-produkt-do-nasze...

oznacz moderatorów

goftv
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry!  Sprzedaje moduły do telewizorów, na płytkach są kody kreskowe z numerami  i kodem ale to nie jest EAN, w internecie jak szukam to znajduję na 10 przedmiotów  znajdzie się   jeden EAN.  Skąd mam brać te kody?

Piszecie państwo że do połowy  2021 roku będzię wymagane to dla wszystkich ofert - u mnie niema takiej możliwości bo nie na wszystko jest kod EAN, - co wtedy? Co robić? Państwo kazali dowiadywać się u producenta- to nie jest takie proste, kilka przedmiotów ok a jaki ich są setki? Co robić?

Dziekuję

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@goftv  Nie we wszystkich kategoriach wymagamy EANu do stworzenia produktu i powiązania go z ofertą.

W kategorii o której mówisz wymagamy Producent i Kod producenta aby stworzyć produkt i powiązać go z ofertą. Nie wymagamy kodu EAN.

oznacz moderatorów

mardil_
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie dotyczące tworzenia produktu z wystawianej nowej oferty. Przy wystawianiu oferty uzupełniam wszystkie parametry obowiązkowe łącznie z kodem EAN , który obowiązkowy nie jest. Na dole formularza mam zaznaczoną opcję "Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt" i niestety z oferty nie tworzy się produkt. Czy musi upłynąć jakiś czas na przetworzenie danych? Wystawiam kolejne oferty z takimi samymi parametrami i to samo. Czy we wszystkich ofertach tego samego przedmiotu wystawianego z innymi tytułami też ten znacznik na dole formularza ma być odhaczony - zaznaczony? Co robię nie poprawnie, że nie tworzy mi się produkt?

 

Dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam,

Monika

oznacz moderatorów

jacek_kulakowski
Były Ekspert Allegro

@mardil_ jeżeli wystawiasz ten sam przedmiot w kilku ofertach - po stworzeniu przy pierwszej ofercie produktu w bazie - przy kolejnych można go wybrać z naszej bazy. Nie można stworzyć wielokrotnie tego samego Produktu w naszej bazie.

oznacz moderatorów

elektronicspray
#8 Zapaleniec#

Witam,

Jesteśmy producentem sprężonego powietrza i nie tylko ale na przykładzie tego produktu mogę przedstawić jak wygląda problem z połączeniem produktu.

Chielibyśmy powiązać w Allegro kod EAN naszego produktu z prawidłowymi danymi czyli kodem producenta i nazwą producenta, ale nie jest to możliwe. Jakiś sprzedający wprowadził przed nami swoje oznaczenia dla kodu EAN naszego produktu, tj kod producenta to jakiś jego wewnętrzny kod oraz nazwa producenta i nazwa produktu jest niepełna/niewłaściwa i pomimo zgłaszania błędów w Allegro nic sie nie zmienia, wciąż od kilku dobrych miesiecy jest to samo czyli nasz produkt jest łączony z niewlasciwymi danymi kóre zapamietalo sobie Allegro dla naszego EAN. To jest jakiś absurd! Jak rozwiązać ten problem?? zgłaszanie błędu nic nie daje!

oznacz moderatorów