anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[24.10] Zapytaj Eksperta - Wysyłam z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Wysyłam z Allegro to bezpłatne narzędzie nadawcze umożliwiające nadawanie przesyłek od różnych przewoźników w jednym miejscu. Stale pracujemy nad tym, aby spełniało Wasze potrzeby. 
Od 19 października w Wysyłam z Allegro znajdziecie kilka usprawnień:

  • rozdzieliliśmy proces zamawiania przesyłki i podjazdu kuriera
  • dodaliśmy nową zakładkę “Lista zamówionych przesyłek” (znajdziecie tam wszystkie przesyłki nadane przez Wysyłam z Allegro)
  • pokazujemy na jakim etapie procesu realizacji zamówienia jesteście.

Więcej na temat zmian przeczytacie w naszym artykule.

Jeśli macie pytania lub sugestie na temat tego narzędzia, zadajcie je w tym wątku.
Ekspertka Allegro - Magdalena Tomczyk odpowie na nie 24 paździenika w godzinach 13:00-16:00.

la_nika_0-1666107550827.jpeg

@mgd_tomczyk pracuje w Allegro od 4 lat. Na co dzień zajmuje się rozwojem narzędzia do nadawania przesyłek, Wysyłam z Allegro.

Pytanie możecie zadać już dziś, jednak odpowiedzi zostaną opublikowane 24 października (poniedziałek)

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

cd-music
#9 Pomysłodawca#

 Witam, dzisiaj 19.10 i jak na razie nie widzę opcji Wysyłam z allegro ?!?!

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Dzień dobry, zmiany będą widoczne po godz. 14:00.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

"Wysyłam z Allegro to bezpłatne narzędzie nadawcze umożliwiające nadawanie przesyłek" - zapomniała Pani dodać, że jest jednocześnie NAJGORSZYM narzędziem, które nawet nie udostępniało listy wygenerowanych przesyłek 🤣

Czy w tym "nowym" "podobno lepszym" narzędziu będzie w końcu podgląd pod utworzone zlecenia podjazdów(najlepiej z ich numerami - bo później nie ma jak reklamować niezrealizowanych zleceń)?  

Czy WzA zacznie w końcu bez problemu przyjmować dane które allegro przyjęło jako dane do wysyłki czy dalej trzeba będzie za każdym razem poprawiać adres przy dostawach kurierskich? 

Ostatnie pytanie trochę do Pani @mgd_tomczyk czy patrząc na efekt swojej pracy nie ma Pani ochoty rzucić tego wszystkiego i wyjechać w Bieszczady? 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro
  1. Lista zamówionych przesyłek zostanie udostępniona dzisiaj,
  2. Tak, będzie - jeszcze nie dziś, ale numer zlecenia podjazdu kuriera wraz z wybraną datą podjazdu będzie dostępny wkrótce,
  3. WzA przyjmuje dane wpisane przez Kupujących 🙂 Jeśli są za długie, odrzucają je przewoźnicy. Wiemy o problemie i staramy się uspójnić książki adresowe nadawców i odbiorców pod względem limitów.
  4. Pozostawię to bez komentarza 🙂 

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mgd_tomczyk 
pkt 3 nie dotyczy przekroczonej długości (to chyba niezwykle rzadki przypadek) zwykle problemami są: 
- znaki ".," w różnych polach, np. Gorzów Wlkp. 
- ostatnio allegro przyjmuje jako poprawny adres bez numeru budynku, WzA niestety nie - wypadałoby uspójnić walidację w WzA z tą w allegro. 

pkt 2 - brak tej "funkcji" oznacza, że WzA nadal jest całkowicie nieprzydatne, o ile utworzony list przewozowy można sobie odnaleźć to z potwierdzeniem zlecenia nie ma żadnej opcji, nadal codziennie trzeba kontaktować się z allegro mailowo aby otrzymać tak podstawową informację. 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Dzięki za doprecyzowanie - tak, jak pisałam, dążymy do uspójnienia w obu miejscach (na Formularzu Opcji Dostawy i Płatności oraz w Wysyłam z Allegro).

Odnośnie podjazdów - rozumiem, poinformuję tutaj, jak numer zlecenia będzie już widoczny.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mgd_tomczyk Ja mam jeszcze taką sugestię by delikatnie przyspieszyć działanie WzA, ostatnio generowanie podjazdu trwało ... 7 minut, generowanie paczek też znacząco zwolniło. 🤔

oznacz moderatorów

Szachownica
#8 Zapaleniec#

Zakładka zamówione przesyłki - metody dla poczty (np. Allegro Punkty Poczta, Żabka) . Jak pobrać listę wygenerowanych paczek (nie ma dla nich podjazdu kuriera) - przydałoby się mimo wszystko takie zestawienie. Także wybór więcej niż jednej metody dostawy (dla jednego przewoźnika) byłby wskazany.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Dziękuję za sugestie!

Wybór więcej niż jednej metody dostawy w filtrze mamy już zaplanowany, będziemy informować o zmianach.

Temat możliwości pobrania zestawienia przemyślimy! Jakie informacje w takim zestawieniu byłyby dla Ciebie najbardziej przydatne?

oznacz moderatorów

Szachownica
#8 Zapaleniec#

Myślę, że podobny szablon jak stosowany dla protokołu nadania przesyłek inpost/dpd będzie w porządku 🙂

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mgd_tomczyk a może zamiast nowych funkcji zrobić tak, żeby w końcu to działało? 

oznacz moderatorów

logomatyCSN
#7 Wielbiciel#
"Co zobaczysz w nowej zakładce

W zakładce możesz przeglądać wszystkie przesyłki nadane przez Wysyłam z Allegro w ciągu ostatnich 180 dni (po udostępnieniu zakładki najstarsze dane pokażemy z 2 września 2022). Obok każdej przesyłki wyświetlimy jej:"

Potrzebuję nazwy klienta, "Nick". Ta informacja widnieje na biletach i nią się posługujemy, jednak rzadko allegro wyświetla ją na podstronach. Nazwisko osoby zamawiającej ( a właściwie adresata paczki) nie pozwala prawidłowo zidentyfikować klienta. Czy allegro planuje dodać tą informację? 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Dziękuję za sugestię, przekażę ją do zespołu.

oznacz moderatorów

mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

Czy będzie działaś UPS?

Czy kupujący w końcu zobaczy numer listu przewozowego? I dostanie powiadomienie o wysyłce przedmiotu?

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Czy będzie działaś UPS?

Doprecyzuj proszę pytanie, ponieważ nadawanie paczek UPS działa w Wysyłam z Allegro poprawnie.

oznacz moderatorów

mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

Dotychczas paczki nadane UPS nie były widoczne jako wysłane przez kupującego. 

Nie wliczały się też jako wysłane na moim koncie - terminowość wysyłek mam od kilku lat 0%.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Nie jest to bezpośrednio związane z Wysyłam z Allegro, ale przekazałam ten temat do zespołu, który zajmuje się statusami paczek wyświetlanymi kupującym. 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Co z szablonami wymiarów paczek ? 

Co z zapisywaniem numeru konta bankowego do wypłat z paczek pobraniowych ?

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Szablony: wiemy o tym, jak bardzo są potrzebne. Obecnie są na etapie projektowania, aby były zgodne z nowym widokiem, który udostępniliśmy 19.10. 

Numer konta: będziemy go podpowiadać na początku 2023.

oznacz moderatorów