anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[24.10] Zapytaj Eksperta - Wysyłam z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Wysyłam z Allegro to bezpłatne narzędzie nadawcze umożliwiające nadawanie przesyłek od różnych przewoźników w jednym miejscu. Stale pracujemy nad tym, aby spełniało Wasze potrzeby. 
Od 19 października w Wysyłam z Allegro znajdziecie kilka usprawnień:

  • rozdzieliliśmy proces zamawiania przesyłki i podjazdu kuriera
  • dodaliśmy nową zakładkę “Lista zamówionych przesyłek” (znajdziecie tam wszystkie przesyłki nadane przez Wysyłam z Allegro)
  • pokazujemy na jakim etapie procesu realizacji zamówienia jesteście.

Więcej na temat zmian przeczytacie w naszym artykule.

Jeśli macie pytania lub sugestie na temat tego narzędzia, zadajcie je w tym wątku.
Ekspertka Allegro - Magdalena Tomczyk odpowie na nie 24 paździenika w godzinach 13:00-16:00.

la_nika_0-1666107550827.jpeg

@mgd_tomczyk pracuje w Allegro od 4 lat. Na co dzień zajmuje się rozwojem narzędzia do nadawania przesyłek, Wysyłam z Allegro.

Pytanie możecie zadać już dziś, jednak odpowiedzi zostaną opublikowane 24 października (poniedziałek)

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Może powtórzę pytanie, ale co z szablonami przesyłek? Podobno pracowaliście nad tym od wprowadzenia w marcu kolejnej iteracji tego tworu. Trochę to dziwne, że brakuje podstawowych funkcjonalności a na prostego CRUDa z utworzonymi przesyłkami trzeba było czekać pół roku. Ostatnie zmiany są głównie kosmetyczne, a ergonomia korzystania z tego leży i kwiczy.

Dodatkowe pytanie z gwiazdką: czy Allegro zamierza zatrudnić ekspertów z dziedziny ergonomii UI/UX?* 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Tak, jak napisałam wyżej: szablony obecnie są na etapie projektowania, aby były zgodne z nowym widokiem, który udostępniliśmy 19.10. 

Odpowiedź na pytanie z gwiazdką: Allegro zatrudnia projektantów UX 🙂

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Co w sytuacji gdy klient wpisze błędny adres tj.

Nie ma spacji między ulicą a numerem domu

Za długa nazwa firmy

Błędny kod pocztowy itp.

System to przepuszcza i sami musimy dzwonić do klientów o podanie adresu. Chyba że brakuje spacji lub nazwa jest za długa. 

Dlaczego system wysyłam z allegro nie wychwytuje braku spacji ?

 

 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

WzA wychwytuje ten brak spacji, czy inne błędy, i o nich informuje.

Takiej walidacji brakuje natomiast w momencie składania zamówienia przez kupującego na Formularzu Opcji Dostawy i Płatności. Zaadresujemy ten temat.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Co to znaczy zaadresujecie ?

Błąd będzie naprawiony ?

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

To znaczy, że postaramy się uspójnić wymagania na Formularzu Opcji Dostawy i Płatności z tymi, które są w WzA.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Będzie to naprawione czy nie ? Proszę o konkretną odpowiedź.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Najkonkretniej, jak potrafię: nie jest to błąd, który trzeba naprawiać. 

Książka adresowa Kupujących ma inne walidacje niż te, które są w narzędziu Wysyłam z Allegro. Te w WzA są uzależnione od wymagań poszczególnych przewoźników.

Postaramy się uspójnić je na tyle, na ile się da - ale nie wiem jeszcze w jakim zakresie, ani kiedy. 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Tak na logikę można to zrobić w ten sposób. Klient w trakcie zakupu wybiera przewoźnika DPD. Maksymalna liczba w polu "imię nazwisko", "nazwa firmy", "ulica i numer", "miejscowość" to 30 znaków. W polu "kod pocztowy" 10 znaków, "telefon" 15 znaków. 

O to chodzi, że w każdym polu klient może wpisać nawet po 100 znaków. A nam sprzedawcom wyskakuje to jako błąd. Nie prościej byłoby ograniczyć klientom ilość wpisywanych znaków dla poszczególnych przewoźników. 

Następna sprawa. Klient zamawia np.: na ulicę "Spokojna 25" i wpisuje

"Spokojna25" lub "Spokojna,25" lub "Spokojna.25" lub "Spokojna  25" lub "Spokojna-25"

"Spokojna - 25"

System allegro to puszcza i potem nam wyskakują błędy. Jeśli przy nadawaniu paczek już przez sprzedawców system wychwytuje te błędy to dlaczego nie może ich wychwytywać podczas zamawiania przez klienta ?

Czasami są błędnie wpisane kody pocztowe np.: "00-000 Warszawa" lub "11-111 Warszawa", wtedy musimy już dzwonić do klienta o podanie adresu do wysyłki. 

Najczęstszym błędem jest nazwa firmy dłuższa niż 30 znaków.

Czasem klienci w polu "miejscowość" wpisują "." "-" "ffsdfsdf" i co wtedy ? wzięli to z książki adresowej ?

Według mnie to jest BŁĄD W SYSTEMIE WzA który trzeba naprawić. Jedna paczka to nie problem. Gorzej się robi gdy jest 30 paczek i przy 15 skracać nazwę firmy, przy 5 szukać dobrego kodu pocztowego a przy 6 szukać dobrej nazwy miejscowości. 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@ALCkow wszystkie wylistowane problemy są nam znane. Powtórzę, że to nie jest błąd Wysyłam z Allegro: WzA prawidłowo wyłapuje takie błędy, które następnie odrzuciłby Przewoźnik i wymaga zmiany. 

Wprowadzone w WzA walidacje powinny się pojawić także na etapie, w którym Kupujący te dane podaje i uniemożliwiać mu np. wpisywanie adresu "Spokojna25". I nad tym będziemy pracować.

 

oznacz moderatorów

logomatyCSN
#7 Wielbiciel#

Kiedy zostanie uruchomiona zakładka ze zwrotami pobrań od klientów? 

W wakacje mieliście już stronę testową jednak z tego co wiem nie została jeszcze uruchomiona. 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Nie znam dokładnej daty, ale uruchomienie tej zakładki planowane jest w pierwszej połowie 2023.

oznacz moderatorów

HAFTRES
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. W jaki sposób mogę wygenerować etykiety A6 drukarki termicznej. Generują się tylko A4.

Proszę o odpowiedź.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@HAFTRES proszę spróbować ponownie teraz, powinno się już udać pobrać etykiety w A6.

oznacz moderatorów

HAFTRES
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, późniejsze przesyłki poszły już z drukarki termicznej, ale 16 poprzednich musiałem wrócić do nożyczek i przylg.

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Mamy początek 2023

24.10.2022 @mgd_tomczyk napisała 

1.png

Sprawa zapisywania numeru konta do pobrań oraz wstawienia szablonów wymiarów paczek w wysyłam z allegro. 

Zapisywanie numeru konta planowane na początek 2023. W "NOWOŚCI I ZMIANY DLA SPRZEDAJĄCYCH W STYCZNIU, LUTYM I MARCU"  https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowosci-i-zmiany-dla-sprzedajacych-w-styczniu-lutym-i-marcu-RdL...

nie jest wspomniane o zapisywaniu numeru konta do pobrań oraz o szablonach wymiarów paczek w wysyłam z allegro. 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Kiedy to zostanie wprowadzone ?

 

 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Poinformujemy o dokładnej dacie wdrożenia jak tylko będzie dokładnie znana. 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

 Jak wygląda sprawa z szablonami wymiarów w wysyłam z allegro ? Do paczkomatów i allegro box'ów udało się to w końcu zrobić. Kiedy konkretnie zostanie to wprowadzone do przesyłek na adres ? np.: pocztex lub kurier inpost 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jak wygląda sytuacja z szablonami wymiarów w wysyłam z allegro dla przesyłek Pocztex i DPD ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Dokładny termin wdrożenia jeszcze nie jest znany. Będziemy informować o tej zmianie mejlowo. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów