anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

4.09. Zapytaj Eksperta - Wysyłam z Allegro

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Już dziś skorzystacie z nowej funkcji Wysyłam z Allegro!

Wysyłam z Allegro to nowe, bezpłatne narzędzie, które ułatwi Wam nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro lub przez API Allegro. Z jednego narzędzia zamówicie przesyłki u wielu przewoźników. Utworzycie w nim i wydrukujecie etykiety oraz zamówicie odbiór paczek przez kuriera ze wskazanego przez Was adresu. Wasi klienci szybko dostaną numery przesyłek, bo zaimportujemy je automatycznie do zakładki Kupione.

Dodatkowo, tylko w Wysyłam z Allegro nadacie przesyłki z nową metodą dostawy Allegro Kurier UPS (do 10 kg). Aby korzystać z tej metody, nie musicie zawierać umowy z UPS. Koszty przesyłek i usług dodatkowych rozliczycie bezpośrednio z Allegro.

Dlaczego warto korzystać z Wysyłam z Allegro:

  • zamówicie przesyłki bezpośrednio z konta Allegro lub przez API Allegro,
  • nie musicie zawierać umów z przewoźnikami, jeśli korzystacie z metod dostawy, za które rozliczacie się bezpośrednio z nami,
  • korzystasz z jednego narzędzia zamiast z wielu, twoi klienci dostaną automatycznie numer przesyłki,
  • twoi klienci dostaną automatycznie numer przesyłki.

Więcej informacji na temat zmiany znajdziecie w tym szczegółowym artykule. Jeżeli jednak po lekturze będziecie mieli więcej pytań, w piątek 4 września w godzinach od 11:30 do 14:00 nasi eksperci odpowiedzą na wszelkie Wasze pytania dotyczące narzędzia Wysyłam z Allegro.

@aleksandra_krypa zajmuje się komunikacją wewnętrzną oraz zewnętrzną zmian w obszarze logistyki, przede wszystkim Usługi Dostawy Allegro i przewidywanego czasu dostawy.

cloudcloud_0-1598955888378.png

@wojtek_bielewicz zajmuje się komunikacją wewnętrzną oraz zewnętrzną zmian w obszarze logistycznym.

cloudcloud_0-1598956032704.png

 

Pytania możecie zadawać już dziś, będziemy odpowiadać na nie w trakcie panelu oraz po nim, tak aby każdy z Was otrzymał od nas odpowiedź. Prosimy o zachowanie kulturalnego tonu wypowiedzi, pytania nie związane z tematem będą archiwizowane.

Zapraszam!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54

pakownia-pl
#8 Zapaleniec#

Po dodaniu swojej umowy z PP do Wysyłam z Allegro nie mogę wybrać sposobu nadania "Kurier przyjedzie po przesyłkę". Otrzymuję informację "Nieobsługiwany sposób nadania u wybranego przewoźnika". 

Moja umowa obejmuje codzienne podjazdy po przesyłki. Czy jest to jakiś błąd, czy Pocztą Polską nic sobie nie nadamy przez Wysyłam z Allegro?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pakownia-pl Poczta kasuje za podjazd kuriea bez względu na ilość paczek .

oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

@pakownia-pl

Cześć 🙂

ze względu na specyfikę umowy oraz API Poczty Polskiej, w tym przypadku postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  • W formularzu nadania wybierz “Dostarczę przesyłkę do punktu” i zaznacz urząd Poczty Polskiej, który widnieje na Twojej umowie z przewoźnikiem
  • Przy wyborze godziny podjazdu kuriera w Wysyłam z Allegro wybierz “Bez podjazdu kuriera” (ponieważ warunki podjazdu masz ustalone indywidualnie)

Aby przyspieszyć proces w przyszłości, dodaj do książki adresowej w Wysyłam z Allegro (Ustawienia -> Książka Adresowa) adres punktu Poczty Polskiej, który od kolejnego zamówienia przesyłki będzie uzupełniał się automatycznie.

oznacz moderatorów

marpland
#7 Wielbiciel#

Witam, jeśli nie mam na tyle zamówień żeby mieć pewność czy będzie wystarczająco paczek na stały podjazd kuriera, a jednocześnie nie mam ochoty uiszczać opłaty za podjazd jednorazowy UPSu to czy można po prostu na stałe nadawać paczkę w obojętnie jakim access point UPSu?

Czy na przesyłki Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch potrzebna jest jakaś dodatkowa umowa? W jaki sposób odbywa się dostawa paczek do wysyłki? Do jakiego miejsca?

Czy zaczynając korzystać z wysyłam z Allegro, np z UPSu? Czy nadal Allegro Przesyłka Polecona i Allegro Pocztex można wysyłać z systemu Poczty Polskiej

Pozdrawiam,

Marcin

oznacz moderatorów

aleksandra_krypa
Ekspert Allegro

@marpland

Cześć, 

Oczywiście - w Wysyłam z Allegro możesz wybrać z mapy punkt UPS, w którym chcesz nadać paczkę.

Do korzystania z metody dostawy Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch nie potrzebujesz żadnej dodatkowej umowy, możesz nadawać przesyłki w ramach Usługi Dostawy Allegro (rozliczasz się wtedy z nami). Pamiętaj jednak o tym, że brak umowy własnej z Pocztą Polską powoduje, że przesyłki musisz nadać w oddziale PP. Żeby korzystać z podjazdów kuriera, konieczna będzie umowa - jeśli już ją masz, należy ją dodać do Wysyłam z Allegro, a jeśli jej nie masz, należy ją zawrzeć z Pocztą.

 

Wysyłam z Allegro jest narzędziem, które ma ułatwić i przyspieszyć proces nadawania przesyłek. Nie jest jednak żadnym obowiązkiem sprzedającego. Dlatego w przypadku każdego przewoźnika możesz nadal korzystać z ich narzędzia nadawczego.

oznacz moderatorów

marpland
#7 Wielbiciel#

Czyli Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch, to wszystko jest nadawane na PP?

 

oznacz moderatorów

global-tec
#8 Zapaleniec#

dobry wieczór,

 

Dziś dostałam maila od allegro, ze mozna udostepnic nowe metody przesyłek, bez umow , za posrednictwem allegro.

Ustawiłam więc odbior w punkcie, przyszlo zamowienie - odbior na poczcie i  probując zamowic przesyłkę ciągle otrzymuje ten sam komunikat , mianowicie :

Przesyłka nie została zamówiona. Występują utrudnienia w dostępności usług firmy Poczta.

 

CO MAM ZROBIC BY UDALO MI SIE ZAMOWIC TA PRZESYLKE>>>???:)

oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

Jak zwykle wprowadzają nowości ,które jeszcze nie są do końca dopracowane i stąd taki zapewne komunikat.

A czy ta usługa nie działa od jutra.Jest jakiś post na forum sprzedawców na ten temat.

oznacz moderatorów

KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#

Ja się też trochę obawiam, czy wszystko zadziała, bo pomysł jest sam w sobie ok.

oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

@TOBI421

Cześć 🙂

Wysyłam z Allegro działa prężnie od 1.09 laughing Zapowiadaliśmy start narzędzia w połowie sierpnia, a 1 września opublikowaliśmy artykuł (klik) oraz wysłaliśmy mailing do użytkowników z kontem firmowym. 

oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

@global-tec

Cześć 🙂

Czy mogłabyś doprecyzować, jaki rodzaj przesyłki próbowałaś nadać? Aktualnie mamy problem z nadaniem przesyłki zwykłej poleconej - rozwiążemy go do poniedziałku. 

Jeżeli jest to przesyłka polecona firmowa, w formularzu nadawczym trzeba zaznaczyć usługę dodatkową "przesyłka polecona firmowa"

oznacz moderatorów

global-tec
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, do teraz nie mogę wysłać przesyłki ODBIÓR W PUNKCIE - poczta polska.

Mam taki komunikat:

Przesyłki nie zostały zamówione (1 z 1)

Twoje przesyłki nie zostały zamówione i nadal znajdują się w zakładce „Do wysłania”.

Występują utrudnienia w dostępności usług firmy Poczta.

oznacz moderatorów

autoservice-sk
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkim , 

My wysyłamy towary z zagranicy  z Niemcy . Obecnie wyspółpracujemy z kurierem  GLS . Teraz moje pytanko takie , że czy można podpisać jakiś umowy przez Allegro a wysyłać towary z kurierem którym Allegro nam zasugeruje ? 

oznacz moderatorów

aleksandra_krypa
Ekspert Allegro

@autoservice-sk

Cześć 🙂

Odbiór przesyłki z zagranicy jest możliwy tylko na Twoich umowach z przewoźnikami. Czyli najpierw trzeba dodać do Wysyłam z Allegro Twoje umowy z przewoźnikami. Następnie trzeba sprawdzić w narzędziu, którzy przewoźnicy są dostępni dla danego kraju. Gdy zaznaczysz kraj, wyświetlimy kafelki przewoźników, którzy ten kraj obsługują. W przypadku Niemiec odbiór przesyłki z zagranicy jest możliwy, np. z GLS i DPD.

Pytasz też o umowy. Nie podpisujesz umowy z Allegro:

  • żeby korzystać z Wysyłam z Allegro, 
  • żeby korzystać z metod dostawy, za które rozliczasz się bezpośrednio z nami.
oznacz moderatorów

Artleks123
#7 Wielbiciel#

Czy istnieje możliwość wysyłki przesyłek paletowych za pośrednictwem Wysyłam z Allegro?

oznacz moderatorów

KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#

Byłoby idealnie.

oznacz moderatorów

wojtek_bielewicz
Ekspert Allegro

@Artleks123 i @KrzepkiRadek

Cześć 🙂

Oczywiście, jest opcja wysyłki palet. Warto jednak przed wysyłką zapoznać się z cennikiem Usługi Dostaw Allegro, ponieważ jest to uzależnione od przewoźnika oraz gabarytów palety. Oczywiście sprzedający może także dodać umowę własną, na której ma określone warunki przewozu palet z przewoźnikiem.

oznacz moderatorów

ZdrowoiZielono
#8 Zapaleniec#

Czy tylko DPD wchodzi w gre?

oznacz moderatorów

Vetinari
#9 Pomysłodawca#

@aleksandra_krypa, @wojtek_bielewicz czy planujecie rozszerzyć usługę? Nowe metody dostawy? Co w przypadku jeśli system zawiedzie? Czy możemy liczyć na wasze wsparcie z generowaniem etykiet? 

oznacz moderatorów