anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - Allegro Biznes

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W lutym w Wasze ręce przekazaliśmy nową wersję serwisu - Allegro Biznes to miejsce na firmowe zakupy, które łączy w sobie szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami i narzędziami pozwalającymi obniżyć koszty. Mieliście już okazję przetestować jego działanie, jesteśmy pewni, że zrodziły się Wam pytania, wątpliwości lub sugestie, dlatego na Spotkanie z Ekspertem Allegro zaprosiliśmy Macieja Połońskiego, który zajmuje się rozwojem Allegro Biznes od strony technologii i doświadczenia użytkownika.

67628-min.jpg 

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z Allegro Biznes, tutaj znajdziecie podstawowe informacje na ten temat.

Bardzo dziękujemy za wszystkie pytania i udział w naszym spotkaniu! Poniżej znajdziecie zapis sesji dotyczącej Allegro Biznes.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

w-soft
#8 Zapaleniec#

Witam,

Od lat utrzymuję osobne konta dla zakupów i sprzedaży.

Podstawowym powodem takiej konfiguracji pierwotnie (w czasach gdy komentarze wystawiali zarówno kupujący jak i sprzedający) było, aby klienci mojej firmy nie mieli wglądu w listę moich zakupów. Niemniej nadal jest to w tem sposób skonfigurowane i nie chcę tych kont łączyć. Co więcej, konto do zakupów jest kontem prywatnym i na nim mam wykupione allegro smart. Na tym koncie dokonuję również (a może nawet przede wszystkim) firmowych zakupów. Nazwiskiem użytkownika jest nazwa firmy i prawie do każdego zakupu zamawiam fakturę (oczywiście poza zakupem samego allegro SMART, bo na to mi nie pozwalacie). Dlaczego więc próbujecie ograniczyć mój dostęp do nowych funkcjonalności, jak również choćby możliwość otrzymania faktury za allegro smart?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@w-soft Przecież faktura za smarta wysyłana jest mejlowo tuż po jego opłaceniu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

w-soft
#8 Zapaleniec#

No ale co mi po fakturze bez NIPu?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@w-soft To nie prościej przekształcić to konto w firmowe, ale służące tylko do zakupów (skoro i tak kupujesz na nim na firmę)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

w-soft - ja robię tak samo jak i Ty. Z konta prywatnego dokonuję zakupów prywatnych i na firmę. Przecież nie ma żadnego sensu opłacania dwóch kont SMART. 

Teraz tak: jak chcesz FV na Allegro SMART, to musisz to chyba zrobić z firmowego konta - to chyba logiczne. Ja to "odpuściłem", z prywatnego zapłaciłem za SMARTA, na darmowych wysyłkach zaoszczędzam ok. 1000 zł rocznie. Mam w nosie FV na firmę.

Rozumiem, że teraz z tego prywatnego konta nie możesz robić zakupów na Allegro Biznes. A czy musisz tam robić? Przecież to wychodzi drożej. Za chwilę skończą się promocje na prowizje i wszystkie oferty na Allegro Biznes pójdą do "góry". Przecież każdy sprzedawca potrafi liczyć i nie będzie sprzedawał ze stratą.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

w-soft
#8 Zapaleniec#

Też nie sobie fakturę za smart odpuściłem, ale to jeden z problemów, na który chciałem zwrócić uwagę allegro, bo idą w jakimś kierunku, którego nie do końca rozumiem, ale już mi trochę lepiej, bo widzę, że nie jestem sam 😄

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@w-soft jeśli korzystasz z konta zwykłego do zakupów firmowych nic się dla Ciebie nie zmieni. Allegro Biznes jest przeznaczone do zakupów firmowych i będziemy rozwijać ten serwis w kierunku ułatwienia firmom kupowania, ale nie zamierzamy ograniczać kontom zwykłym obecnych możliwości. 

Pracujemy nad wystawianiem faktur z NIPem za zakup Smart (na razie takie faktury, z NIPem, wystawiane są kontom fakturowym).  

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Super...ale... jakie tak naprawde ma przelozenie Allegro Biznes na spadek cen/ilosc ofert hurtowych, ktore faktycznie sa ofertami hurtowymi, a nie rabatem w wysokosci 1%, zeby tylko miec oznaczenie oferty hurtowej?

Z tego co zdazylem zauwazyc, to 99% firm sprzedaje na tak niskiej marzy, ze nie maja juz z czego zejsc, aby utworzyc sensowna oferte hurtowa z rabatem cenowy, na ktory warto zwrocic uwage.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak tu dać rabat cenowy jak ni-ma z czego.

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@accadia mamy dwa typy rabatów na Allegro Biznes: rabat na duże zamówienie – czyli na cały 'koszyk' u konkretnego sprzedawcy i cenniki hurtowe – im więcej sztuk tym taniej za sztukę. Możesz wybrać mechanizm dopasowany do asortymentu lub typu biznesu jaki prowadzisz. Oba mechanizmy są też opcjonalne. Polityk cenowa zależy od sprzedającego, nie wymagamy stosowania któregoś z rabatu. Natomiast wiemy z badań, które robiliśmy ze sprzedającymi, że stosują oni takie mechanizmy w swojej sprzedaży B2B. 

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

W jaki sposób będą zabezpieczeni Sprzedający przed Kupującymi dla dalszej odsprzedaży, jak wyglądają zwroty? Czy może być tak, że Kupujący kupuje u mnie hurtowo produkty do dalszej sprzedaży, a później zwraca to czego nie sprzedał? I jeszcze czy przy większych zamówieniach będzie mniejsza prowizja za sprzedaż?

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@BigAndHappy zwroty dla firm trochę się pokomplikowały od tego roku – dla jednoosobowych działalności zwrot może być na warunkach konsumenckich, ale jest dostępny tylko dla zakupów niezwiązanych z działalnością. A jako firma nie musisz oferować prawa do zwrotu w zakupach B2B. Generalnie teraz pracujemy nad uporządkowaniem zwrotów na Allegro i Allegro Biznes i lepszą informacją dla kupujących w tym zakresie.

oznacz moderatorów

KrzepkiRadek
#9 Pomysłodawca#

Po otrzymaniu decyzji odmownej w sprawie odroczonej płatności czy ponowna weryfikacja po 3 miesiącach będzie automatyczna czy muszę gdzieś zgłosić, że chce spróbować jeszcze raz? I czy mogę zostać zablokowany na Allegro Biznes?

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@KrzepkiRadek ponowna decyzja po 3 miesiącach będzie automatyczna. Co do blokady konta, to działa to standardowo na całym Allegro. Nie ma rozróżnienia w tym zakresie na Allegro i Allegro Biznes. 

oznacz moderatorów

biuronimo_pl
#9 Pomysłodawca#
Interesujące nas tematu to: 
Czy Sprzedający musi uruchomić odroczoną płatność?
Czy można spełnić tylko dwa z założeń - uzupełnienie stawek VAT i rabat na duże zamówienie ?
oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

@biuronimo_pl wydaje mi się, że pytacie o program Welcome B2B (a jak nie to prosze o naprowadzenie 😀

Warunki zakwalifikowania do programu Welcome B2B:

  • konto firma, zarejestrowane w PL
  •  w min. 80% Ofert ma zdefiniowaną opcję “faktura VAT” i ustaloną stawkę VAT,
  • dodany "Rabat na duże zamówienia", lub dla minimum 5% wystawionych ofert ma przypisany cennik hurtowy
  • aktywowana Odroczoną płatność dla Firm
  • (i nie jest uczestnikiem promocji "Program Powitalny dla nowych firm")

czy macie jakiś problem z aktywowaniem Odroczonej płatności dla Firm? 

oznacz moderatorów

biuronimo_pl
#9 Pomysłodawca#

Nie, mamy na myśli Allegro Biznes , a dokładnie dostosowanie swoich ofert do potrzeb klientów firmowych.

1/ Uzupełnij parametry (stawki VAT, cenniki hurtowe i/lub rabat na duże zamówienia) - i tutaj w sumie jest odpowiedź - że albo cennik hurtowy , albo rabat na duże zakupy - i rozumiemy, że mamy wybór..

2/ Aktywuj Odroczoną płatność dla Firm (brak pozytywnej weryfikacji nie ma wpływu na udział w promocji, poza bonusem z prowizją należną PragmaGo S.A.)

- czy aktywowanie odroczonej płatności jest konieczne ? i jak wygląda gwarancja opłacenia faktury przez klienta?

 

oznacz moderatorów

maciek_po
Ekspert Allegro

> rabaty

tak, możecie zastosować albo rabat albo cenniki, albo te dwie rzeczy naraz (uwaga, rabaty się wtedy składają). Ale w Allegro Biznes te narzedzia są opcjonalne (zachęcamy do ich użycia ale nie zmuszamy).

 

> czy aktywowanie odroczonej płatności jest konieczne ?

nie jest. Jeśli macie aktywną Odroczoną płatność, wtedy do każdego zamówienia opłaconego w ten sposób dodajecie plik Faktury VAT i status przesyłki. Jeśli te warunki są spełnione, wtedy otrzymujecie pieniądze z PragmaGO i nie martwicie się, czy kupujący spłaci (bo nawet jak nie spłaci, to nie ma regresji do Was). 

oznacz moderatorów

biuronimo_pl
#9 Pomysłodawca#

W związku z tym, iż nigdy tego nie robiliśmy (mamy wewnętrzny system fakturowania który wysyła faktury mailem na adres podany w zamówieniu) prosimy o informację, w jaki sposób dodać plik z Fakturą VAT? Gdzie dokładnie mielibyśmy taki plik umieszczać? Gdzieś w panelu allegro przy zamówieniu? 

oznacz moderatorów